Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2021

 • 2021-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy będą mogli sprawdzić, którzy pracownicy są zaszczepieni

  • Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przepisami, które umożliwią pracodawcom dostęp do informacji, którzy pracownicy są zaszczepieni.
  • Przedsiębiorcom zależy na zapewnieniu bezpiecznych warunków funkcjonowania, zatrudnienia, a do tego niezbędne są im informacje, kto jest już zaszczepiony, a kto nie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. 73% firm nie popiera Polskiego Ładu

  73% przedsiębiorstw negatywnie ocenia Polski Ład. Poparcie dla niego deklaruje 27% respondentów - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą mieć więcej czasu na konsultacje projektu ustawy dotyczącej ROP

  Dziewięć organizacji, w tym Konfederacja Lewiatan, apeluje do resortu klimatu i środowiska o wydłużenie terminu konsultacji publicznych projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, która ma wdrożyć model Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

 • 2021-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Polski Ład. Na zmianach podatkowych stracą miliony Polaków

  - Na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie stracą prawie wszyscy przedsiębiorcy.
  - Negatywnie odczują je także osoby mało zarabiające ponieważ zwiększenie obciążeń dla firm przełoży się na wzrost cen. Obniżka podatków nie zrekompensuje im wyższych wydatków na zakup towarów pierwszej potrzeby.
  - Części dochodów pozbawione zostaną także osoby, które poza działalnością gospodarczą albo umową o pracę, wynajmują prywatne mieszkania - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-12 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. Dla 69% firm pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu

  69% przedsiębiorstw uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. 26% nie widzi znaczącej zmiany, a dla 5% warunki się poprawiły - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

   

 • 2021-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Lex TVN zaszkodzi polskiej gospodarce

  Posłowie większością głosów przegłosowali dzisiaj wieczorem ustawę nazywaną powszechnie lex TVN.

 • 2021-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

  80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości protestuje w sprawie Lex TVN

  Od kiedy USA są wrogiem NATO i Unii Europejskiej?
  Rada Przedsiębiorczości po raz kolejny protestuje przeciwko procedowanym przez PiS zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji. Nie chcemy żyć w kraju z jedyną słuszną linią przekazu medialnego, w kraju, w którym za nic ma się wolność gospodarczą i bezpieczeństwo narodowe.

 • 2021-08-09 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy w RDS krytykują zmiany podatkowe w Polskim Ładzie

  - W czasie dzisiejszego plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego dyskutowano o propozycjach podatkowych zawartych w
  Polskim Ładzie.
  - Przedsiębiorcy uważają, że Polski Ład to historyczna podwyżka podatków, na której stracą najlepsi specjaliści i konkurencyjne firmy.
  - Przedstawione zmiany są niekorzystne dla osób przedsiębiorczych i najbardziej zaangażowanych w rozwój gospodarczy kraju.
  - Polski Ład nie będzie stanowić impulsu do rozwoju, jest to program redystrybucyjny, którego głównymi beneficjantami będą emeryci i osoby najsłabiej uposażone.

 • 2021-08-09 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebujemy pracowników nie tylko z Ukrainy

  • Strategia migracyjna, która została skierowana do konsultacji społecznych, skupia się na migracjach krótkoterminowych, przede wszystkim z państw położonych za naszą wschodnią granicą.
  • Tymczasem istnieje konieczność sprowadzania do Polski pracowników również spoza krajów bliskich nam kulturowo - uważa Konfederacja Lewiatan.