Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2021

 • 2021-10-06 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2021: Transformacja cyfrowa szansą na rozwój po pandemii

  Chociaż polski biznes wykorzystał czas pandemii na przeprowadzenie transformacji cyfrowej, to już czekają go nowe wyzwania. Jak konkurować na globalnym rynku e-commerce? Jak upowszechniać usługi online czy zapobiegać cyfrowemu wykluczeniu? O tych tematach będą rozmawiać uczestnicy Europejskiego Forum Nowych Idei 20 i 21 października w Sopocie.

 • 2021-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany własnościowe grożą wzrostem cen energii elektrycznej

  • Zmiany w strukturze własnościowej sektora elektroenergetycznego muszą zapewniać transparentność, konkurencyjność oraz efektywną kontrolę realizowanych działań - uważa Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki Konfederacji Lewiatan.
  • Ogromne środki unijne powinny być uruchamiane w sposób przejrzysty, i niedyskryminacyjny, z zapewnieniem równego do nich dostępu zarówno dla firm państwowych, jak i prywatnych.

 • 2021-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Apel Europejskiego Biznesu do Rady ds. Konkurencyjności UE

  BusinessEurope wysłało list do Rady ds. Konkurencyjności, która miała miejsce 29 września br. Znajdują się w nim nasze postulaty dot. Zielonego Ładu, poprawy unijnych regulacji oraz jednolitego rynku UE.

 • 2021-10-01 Aktualności
  Aktualności

  „Laboratoria przyszłości” szansą na rozwój nowoczesnej edukacji

  • Konieczne jest zapewnienie szkołom zakupu najbardziej nowoczesnego sprzętu, ułatwiającego kształtowanie kompetencji przyszłości, w tym umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji, kooperacji i kreatywności - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Program „Laboratoria przyszłości", który ma to umożliwić, jest dobrym krokiem w kierunku rozwoju nowoczesnej edukacji. Kilka jego elementów wymaga jednak dopracowania i uzupełnienia.

 • 2021-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Rekordowo wysoka inflacja

  Inflacja kolejny miesiąc z rzędu przekracza historyczne maksima. Wzrost cen zaczyna zbliżać się niebezpiecznie do psychologicznej granicy 6%, a widmo spirali inflacyjnej jest coraz bliższe.

 • 2021-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Rozpędzona gospodarka powoli traci impet

  Wrzesień okazał się trzecim z rzędu miesiącem spadków indeksu PMI (53,4 pkt). Ciągle jednak jesteśmy w fazie rozwoju, choć widać, że rozpędzona gospodarka traci impet. Przedsiębiorcy nie są w stanie zaspokoić rosnącego popytu. Nie bez znaczenia pozostaje także brak reakcji banku centralnego na rosnące ceny.

 • 2021-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Weź udział w konkursie „Liderzy ESG”

  W imieniu organizatorów zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Jest on dedykowany podmiotom, promującym strategie i aktywności w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz osobowościom rynku, których działania mają realny wpływ na ochronę środowiska i zasobów naturalnych.

 • 2021-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Przełom na polskim rynku elektromobilności coraz bliżej

  W środę 29.09. br. odbyło się spotkanie online Grupy eksperckiej/roboczej ds. Zrównoważonej Mobilności działającej w ramach Rady ds. Zielonej Transformacji Konfederacji Lewiatan, poświęcone jedynej, w pełni kompleksowej analizie rynku elektromobilności w Polsce przedstawionej w raporcie Polish EV Outlook 2021, wykonanej na zlecenie PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych).

 • 2021-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Polski Ład. Apel do posłów o odrzucenie zmian podatkowych

  • Prawdopodobnie jutro Sejm będzie głosował nad podatkowymi zmianami zawartymi w Polskim Ładzie.
  • Kilka poprawek zgłoszonych przez rząd na ostatniej prostej niewiele zmienia. Przedsiębiorców czeka podatkowy chaos i wysokie podwyżki podatków.
  • Konfederacja Lewiatan apeluje do posłów o odrzucenie zmian podatkowych, które powstają w pośpiechu i są niedopracowane.

 • 2021-09-30 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2021:Czy jesteśmy gotowi na przyspieszoną zieloną transformację?

  Czy czeka nas rewolucja infrastrukturalna o nieznanej dotąd skali? Czy kraje UE są gotowe na przyjęcie celów pakietu "Fit for 55" i poniesienie jego ekonomicznych i społecznych kosztów? Czy przedsiębiorstwa wygrają wyścig z czasem w kwestii ochrony klimatu? To pytania, które będziemy stawiać na X edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, od 20 do 22 października. Gościem EFNI będzie m.in. Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej do spraw Europejskiego Zielonego Ładu.