Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-04-24 Informacje prasowe

  Dobrze, że rząd wesprze małe ciepłownie

  Ministerstwo energii przygotowało projekt ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia nowy system wsparcia dla kogeneracji.

 • 2018-04-23 Informacje prasowe

  Mimo zakazu handlu w niedziele, Polacy kupują na potęgę

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w marcu br., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 8,8 proc. (wobec 7,7 proc. w lutym) - podał GUS.

 • 2018-04-20 Informacje prasowe

  Przelew na niewłaściwe konto wkrótce nie tak straszny

  Będzie można odzyskać pieniądze pomyłkowo przelane na niewłaściwe konto. Prezydent powinien wkrótce podpisać ustawę o usługach płatniczych. Konfederacja Lewiatan uważa, że to dobre rozwiązanie.

 • 2018-04-19 Informacje prasowe

  Produkcja dostała zadyszki

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w marcu, w ujęciu rocznym, o 1,8 proc., natomiast budowlano-montażowa o 16,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-04-19 Informacje prasowe

  Polacy robią duże zakupy, bo wierzą, że będzie coraz lepiej

  Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej w kwietniu br. wyniósł 7,8, natomiast wskaźnik wyprzedzający osiągnął 5,7 - podał GUS.

 • 2018-04-18 Informacje prasowe

  Pracodawcy walczą o pracowników

  W marcu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,7 proc. w ujęciu rocznym, a wynagrodzenie (brutto) wzrosło o 6,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-04-18 Informacje prasowe

  Zmiany w ochronie zdrowia trzeba wprowadzać ewolucyjnie

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił dzisiaj szczegóły narodowej debaty o zdrowiu, która rozpocznie się w czerwcu. Jej efektem ma być określenie krótko- i długoterminowych kierunków zmian. Jeśli nowe pomysły zostaną wypracowane w drodze konsensusu to są szanse, że kiedyś wejdą w życie. Jeżeli natomiast ministerstwo nadal będzie działało na zasadzie „rządzę i dzielę" to niewiele się zmieni - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-17 Informacje prasowe

  Spada zatrudnienie tymczasowe, rośnie etatowe

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało wyniki branży agencji zatrudnienia w 2017 roku. Upłynął on pod znakiem spadku liczby pracowników tymczasowych oraz rosnącego zainteresowania pracodawców usługami rekrutacji stałych.

 • 2018-04-17 Informacje prasowe

  Apel o zwiększenie wydatków na kształcenie ustawiczne

  Konfederacja Lewiatan apeluje do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej o zwiększenie w tym roku wydatków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników, m.in. poprzez przesunięcie niewykorzystanych środków z zasiłków i świadczeń obligatoryjnych. Zdaniem pracodawców ograniczenie finansowania kształcenia ustawicznego nie ma uzasadnienia ani w wysokości przychodów i strukturze wydatków Funduszu Pracy, ani w sytuacji na rynku pracy.

 • 2018-04-16 Informacje prasowe

  Będzie Rzecznik Praw Podatnika

  Utworzenie Rzecznika Praw Podatnika, który będzie bronił przedsiębiorców w sporach z administracją skarbową, uproszczenie podatku VAT, m.in. redukcje stawek obniżonych z 240 do ok. 60 kategorii, opracowanie nowej ustawy CIT - zapowiedział Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w czasie II Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.