Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-02-17 Informacje prasowe

  Apel do posłów: nie osłabiajcie roli kobiet na rynku pracy

  Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Nowe przepisy nie będą chronić pracowników tymczasowych, a jedynie ograniczą ich zatrudnianie, osłabią też pozycję kobiet na rynku pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-16 Informacje prasowe

  W górę zatrudnienie i płace

  W styczniu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,5 proc. w ujęciu rok do roku, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wzrosło o 4,3 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2017-02-15 Informacje prasowe

  Dyscyplinarka nie powinna wypaść ze świadectwa pracy

  Konfederacja Lewiatan krytycznie ocenia propozycję NSZZ Solidarność modyfikacji treści świadectwa pracy polegającą na usunięciu informacji o trybie rozwiązania umowy o pracę, co skutkowałoby, np. brakiem danych na temat zakończenia umowy w trybie dyscyplinarnym.

 • 2017-02-15 Informacje prasowe

  Unijny system pozwoleń na emisję CO2 łagodniejszy

  Parlament Europejski przegłosował dzisiaj stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (ETS). Jest ono korzystniejsze dla polskiego przemysłu przetwórczego, ale nie energetyki - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-14 Informacje prasowe

  Wzrost gospodarczy przyspiesza

  W czwartym kwartale 2016 roku produkt krajowy brutto wzrósł o 1,7 proc. w ujęciu kwartał do kwartału i 2,7 proc. rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2017-02-13 Informacje prasowe

  Nieco niższy wzrost PKB i sporo zagrożeń

  Komisja Europejska obniża prognozę wzrostu PKB dla Polski do 3,2 proc. w 2017 r.

 • 2017-02-10 Informacje prasowe

  Apel w obronie krajowego przemysłu farmaceutycznego

  Jeśli wejdą w życie regulacje zawarte w projekcie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, produkcja krajowego przemysłu farmaceutycznego zostanie zachwiana, zmniejszy się zatrudnienie, spadną wpływy podatkowe oraz eksport. Zagrożone będzie bezpieczeństwo lekowe kraju, a nasz rynek zostanie uzależniony od zagranicznych koncernów farmaceutycznych - napisała Konfederacja Lewiatan w liście do premier Beaty Szydło.

 • 2017-02-10 Informacje prasowe

  Monitoring transportu drogowego towarów zaszkodzi firmom

  Tylko jednego posiedzenia Sejmu potrzebowali parlamentarzyści, aby uchwalić ustawę o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Pogorszy ona konkurencyjność i efektywność gospodarki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-09 Informacje prasowe

  Nowelizacja ustawy o OZE pilnie potrzebna

  Zniesienia dyskryminacji pomiędzy nowymi wytwórcami a migrującymi do aukcji, nie faworyzowania projektów wspieranych ze środków publicznych, uregulowania trybu zaskarżenia rozstrzygnięć aukcyjnych, wprowadzenia koszyka aukcyjnego dla elektrowni wodnych - domaga się Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan w ustawie o odnawialnych źródłach energii.

 • 2017-02-09 Informacje prasowe

  Krajowi producenci leków nie chcą ulg dla firm z zagranicy

  Nie wprowadzajmy nowelizacją ustawy refundacyjnej zmian, które będą skutkować nieuzasadnionymi preferencjami dla wybranych zagranicznych firm farmaceutycznych. Narazi to budżet NFZ na niepotrzebne wydatki. Zachwieje też kondycją krajowego przemysłu farmaceutycznego uniemożliwiając mu uczciwe konkurowanie na polskim rynku poprzez stworzenie preferencji dla wytwórców zagranicznych - apeluje Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego i Konfederacja Lewiatan.