Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-02-23 Informacje prasowe

  Firmy coraz silniej odczuwają brak pracowników

  Stopa bezrobocia rejestrowanego w styczniu br. wzrosła do 6,9 proc. z 6,6 proc. w grudniu ubiegłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2018-02-22 Informacje prasowe

  Zagrożona tajemnica przedsiębiorstwa

  Udostępnianie informacji z akt postępowań administracyjnych, bez ograniczenia ze względu na tajemnicę przedsiębiorcy, co przewiduje projekt ustawy o jawności życia publicznego, jest nieuzasadnione i doprowadzi do naruszenia interesów oraz podstawowych praw przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-02-21 Informacje prasowe

  Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji pomoże firmom

  Rząd przyjął ustawę o wspieraniu nowych inwestycji. Konfederacja Lewiatan uważa, że może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki oraz przedsiębiorców.

 • 2018-02-21 Informacje prasowe

  Konsumenci w doskonałych nastrojach

  Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej ukształtował się na poziomie 6,2, a wskaźnik wyprzedzający na poziomie 4,2 - podał GUS prezentując wyniki badania koniunktury konsumenckiej w lutym 2018 r..

 • 2018-02-16 Informacje prasowe

  Wzrost wynagrodzeń jeszcze przyspieszy

  W styczniu br. wynagrodzenia w przedsiębiorstwach wzrosły o 7,3 proc. r/r, zaś zatrudnienie zwiększyło się o 3,8 proc. r/r - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2018-02-15 Informacje prasowe

  Ceny żywności „zjadają” dochody Polaków

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w styczniu 2018 r. o 1,9 proc. r/r, a w stosunku do grudnia o 0,3 proc. - podał GUS we wstępnych danych, bazujących na strukturze wydatków gospodarstw domowych z 2016 r.

 • 2018-02-14 Informacje prasowe

  Warto wykorzystać potencjał towarzystw emerytalnych

  W tym tygodniu rząd ma zaprezentować projekt ustawy o pracowniczych programach kapitałowych. Warto w nich wykorzystać potencjał powszechnych towarzystw emerytalnych (PTE).

 • 2018-02-14 Informacje prasowe

  Wzrost PKB na piątkę z małym plusem

  W 4. kwartale 2017 r. PKB wzrósł o 5,1 proc. r/r, a PKB wyrównany sezonowo - o 4,3 proc. - podał GUS.

 • 2018-02-13 Informacje prasowe

  Za dużo wątpliwości w ustawie o jawności życia publicznego

  Przedsiębiorcy na mocy ustawy o jawności życia publicznego będą zobligowani do wdrażania polityk antykorupcyjnych, co nie budzi zastrzeżeń. Wątpliwości budzi jednak nieprecyzyjność zapisów, duża uznaniowość w karaniu oraz fakt, iż kara na przedsiębiorcę ma być nakładana już na etapie postawienia zarzutów osobie działającej w jego imieniu, niezależnie od tego, czy ostatecznie zostanie ona przez sąd skazana, czy nie.

 • 2018-02-12 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera Strategię 5G dla Polski

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia projekt „Strategii 5G dla Polski", wskazując jednocześnie, że warunkiem jej realizacji jest to, aby została przyjęta jako dokument programowy rządu, a nie tylko ministra cyfryzacji.