Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-09-27 Informacje prasowe

  Czy mamy do czynienia z kryzysem demokracji?

  Czy doświadczamy schyłku demokracji, a zwłaszcza demokracji liberalnej? Jeśli tak jest, to zdaniem uczestników panelu „Schyłek demokracji? Wgląd intelektualistów versus nauki społeczne” na EFNI 2017, pewnie nie poznamy momentu, gdy dojdzie do wydarzeń absolutnie przełomowych.

 • 2017-09-27 Informacje prasowe

  Polska za 20 lat. Jak technologia zmieni rzeczywistość?

  O szansach Polski na zniwelowanie luki technologicznej wobec krajów zachodnich i umacnianiu pozycji w obszarach, które są już traktowane jako nasza specjalizacja rozmawiano na EFNI w trakcie dyskusji dotyczącej wpływu zmian technologicznych na polską rzeczywistość.

 • 2017-09-27 Informacje prasowe

  Gala otwarcia EFNI: Urządzanie świata na nowo

  - Kryzys gospodarczy, brak zaufania do elit, migracje, spowodowały, że fala populizmu, nacjonalizmu, zalała nie tylko Europę. To dowód na to, że model gospodarczy i społeczny nieco szwankuje. Naszym zadaniem jest bronić wartości europejskich i dorobku ostatnich dekad - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan w czasie gali otwierającej Europejskie Forum Nowych Idei.


 • 2017-09-26 Informacje prasowe

  Szef KAS będzie miał za dużą władzę

  Dzisiaj rząd ma się zająć projektem ustawy dotyczącej przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan zawiera on represyjne przepisy, które będą mogły być stosowane do szerokiego grona podatników.

 • 2017-09-26 Informacje prasowe

  Brakuje kandydatów do pracy tymczasowej

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w 2Q2017, analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 55% wartości rynku pracy tymczasowej i 30% rynku rekrutacji stałych.

 • 2017-09-25 Informacje prasowe

  Wynagrodzenie za urlop pracowników tymczasowych

  Konfederacja Lewiatan proponuje zmiany w sposobie ustalania wysokości wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy czy ekwiwalent pracowników tymczasowych. Dotychczasowe przepisy wymagają uwzględnienia w tzw. podstawie urlopowej wyłącznie wynagrodzenia, które zostało pracownikowi faktycznie wypłacone, czyli zostało postawione do jego dyspozycji w gotówce albo wpłynęło na jego konto. Prowadzi to do zaniżenia wynagrodzenia urlopowego pracownika tymczasowego, a nawet jego niewypłacenia.

 • 2017-09-25 Informacje prasowe

  Ustawa o wsparciu kredytobiorców może osłabić banki

  Przedstawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców nie spełnia związanych z nim oczekiwań. Zdaniem Konfederacji Lewiatan przyjęte założenia wymagają wielu zmian w toku dalszych prac. Nowy Fundusz Restrukturyzacyjny może osłabić system bankowy.

 • 2017-09-22 Informacje prasowe

  Pracodawcy intensywnie poszukują pracowników

  Stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - podał GUS.

 • 2017-09-21 Informacje prasowe

  Ustawa o komornikach uderza w przedsiębiorców

  Wiele zmian zaproponowanych w projekcie nowej ustawy o komornikach sądowych oraz ustawie o kosztach komorniczych jest dla przedsiębiorców (wierzycieli) bardzo niekorzystna i bezpośrednio w nich uderza - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-21 Informacje prasowe

  CETA dobra dla polskich firm

  Dzisiaj wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu  CETA. Negocjacje trwały ponad siedem lat. Zdaniem Konfederacji Lewiatan skorzystają na niej polskie przedsiębiorstwa.