Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-04-09 Informacje prasowe

  Łatwiej o pracę, wynagrodzenia dalej będą rosły

  Średnio 2,5 miesiąca zajmuje obecnie Polakom znalezienie nowej pracy - tak wynika analizy Instytutu Badawczego Randstad.

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Pracodawcy też chcą uchylenia drzwi dla migrantów

  Jeszcze przed wakacjami rząd ma przyjąć program zmian w polityce migracyjnej. Konfederacja Lewiatan popiera zapowiedź szerszego uchylenia drzwi dla migrantów ekonomicznych. W tej chwili głównym wyzwaniem jest poprawa efektywności procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Rząd otwarty na uwagi Lewiatana, będą zmiany w PPK

  Szykują się zmiany w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ministerstwo Finansów i Polski Fundusz Rozwoju rozpatrują właśnie uwagi zgłoszone przez partnerów społecznych. Możliwe są zmiany dotyczące ograniczenia kosztów administracyjnych, automatycznego uczestnictwa w programie, przepisów karnych. Potwierdzono utrzymanie wyboru między PPK i Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Konfederacja Lewiatan wskazywała na konieczność takich korekt.

 • 2018-04-06 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera projekt reformy kształcenia zawodowego

  Zaprezentowane na Kongresie Powiatów „Dobry Zawód" przez minister edukacji, Annę Zalewską kierunki zmian systemu kształcenia zawodowego mogą sprawić, że pracodawcy chętnie zaangażują się we współpracę z instytucjami edukacji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-05 Informacje prasowe

  Europejski Urząd ds. Pracy niepotrzebny

  Europejski Urząd ds. Pracy, który ma zostać powołany, nie przyczyni się do zapewnienia sprawiedliwej mobilności pracowników na rynku wewnętrznym. Wątpliwości budzi przyznanie mu kompetencji do opracowywania wytycznych, angażowania się w mediację czy interpretację prawa unijnego. Będzie też dublował pracę innych instytucji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-04 Informacje prasowe

  Inflacyjna niespodzianka

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu br., w ujęciu rocznym, o 1,3 proc. W lutym wzrost wyniósł 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 proc. - podał GUS w szybkim szacunku.

 • 2018-04-04 Informacje prasowe

  Specustawa o inwestycjach mieszkaniowych ma dużo słabości

  Projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (chodzi o program Mieszkanie plus) - wymaga znaczących korekt. Inaczej przyniesie więcej strat niż korzyści - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-03 Informacje prasowe

  Apel o nowelizację ustawy apteka dla aptekarza

  Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pomoc i wsparcie w nowelizacji prawa farmaceutycznego, aby umożliwić dalszy rozwój branży aptecznej. Negatywne skutki obowiązujących obecnie przepisów odczuwają pacjenci i przedsiębiorcy. Zmiana przepisów oznaczałaby realizację ideałów Konstytucji dla biznesu, której nadrzędnym celem jest wsparcie polskich firm.

 • 2018-04-03 Informacje prasowe

  Nowe kodeksy pracy – wiele pytań wymagających dyskusji

  Przyjęte przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy projekty nowych kodeksów pracy należy traktować jako dokumenty eksperckie. Wymagają one szerokiej konsultacji i ewaluacji, aby wykazać, które rozwiązania przystają do współczesnego rynku pracy. W Konfederacji Lewiatan dyskusja już się rozpoczęła, a jej wyniki zostaną niedługo zaprezentowane.

 • 2018-03-29 Informacje prasowe

  Wyzwania dla rządu Mateusza Morawieckiego

  Zwiększenie liczby pracujących, poprawa jakości zasobów pracy, wprowadzenie uproszczeń i ułatwień w podatkach, ujednolicenie interpretacji podatkowych, sprawne wdrożenie Konstytucji Biznesu, rezygnacja z ustawy o jawności życia publicznego, zmiany w procesie stanowienia prawa i poprawa jakości ustaw - to zdaniem Konfederacji Lewiatan, najważniejsze wyzwania, które stoją przed rządem M. Morawieckiego.