Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-02-21 Informacje prasowe

  Ustawa o tzw. sieci szpitali – fakty i mity

  Pod obrady rządu trafia projekt ustawy, zakładającej powołanie tzw. sieci szpitali. Po wejściu jej w życie upaść może kilkaset szpitali publicznych, głównie powiatowych, wydłużą się kolejki pacjentów, a około 20 tys. pracowników będzie musiało zmienić pracę, szpitale prywatne upadną lub będą leczyły tylko odpłatnie.

 • 2017-02-21 Informacje prasowe

  W budownictwie ocena koniunktury ciągle pesymistyczna

  Koniunktura gospodarcza w lutym 2017 r. oceniana jest przez przedsiębiorców pozytywnie. W większości sekcji lepiej niż miesiąc wcześniej, a także lepiej niż w lutym w latach poprzednich - podał GUS.

 • 2017-02-17 Informacje prasowe

  Apel do posłów: nie osłabiajcie roli kobiet na rynku pracy

  Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Nowe przepisy nie będą chronić pracowników tymczasowych, a jedynie ograniczą ich zatrudnianie, osłabią też pozycję kobiet na rynku pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-16 Informacje prasowe

  W górę zatrudnienie i płace

  W styczniu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,5 proc. w ujęciu rok do roku, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) wzrosło o 4,3 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2017-02-15 Informacje prasowe

  Dyscyplinarka nie powinna wypaść ze świadectwa pracy

  Konfederacja Lewiatan krytycznie ocenia propozycję NSZZ Solidarność modyfikacji treści świadectwa pracy polegającą na usunięciu informacji o trybie rozwiązania umowy o pracę, co skutkowałoby, np. brakiem danych na temat zakończenia umowy w trybie dyscyplinarnym.

 • 2017-02-15 Informacje prasowe

  Unijny system pozwoleń na emisję CO2 łagodniejszy

  Parlament Europejski przegłosował dzisiaj stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (ETS). Jest ono korzystniejsze dla polskiego przemysłu przetwórczego, ale nie energetyki - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-02-14 Informacje prasowe

  Wzrost gospodarczy przyspiesza

  W czwartym kwartale 2016 roku produkt krajowy brutto wzrósł o 1,7 proc. w ujęciu kwartał do kwartału i 2,7 proc. rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2017-02-13 Informacje prasowe

  Nieco niższy wzrost PKB i sporo zagrożeń

  Komisja Europejska obniża prognozę wzrostu PKB dla Polski do 3,2 proc. w 2017 r.

 • 2017-02-10 Informacje prasowe

  Apel w obronie krajowego przemysłu farmaceutycznego

  Jeśli wejdą w życie regulacje zawarte w projekcie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, produkcja krajowego przemysłu farmaceutycznego zostanie zachwiana, zmniejszy się zatrudnienie, spadną wpływy podatkowe oraz eksport. Zagrożone będzie bezpieczeństwo lekowe kraju, a nasz rynek zostanie uzależniony od zagranicznych koncernów farmaceutycznych - napisała Konfederacja Lewiatan w liście do premier Beaty Szydło.

 • 2017-02-10 Informacje prasowe

  Monitoring transportu drogowego towarów zaszkodzi firmom

  Tylko jednego posiedzenia Sejmu potrzebowali parlamentarzyści, aby uchwalić ustawę o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Pogorszy ona konkurencyjność i efektywność gospodarki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.