Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-06-06 Informacje prasowe

  Płaca minimalna rośnie szybciej niż wydajność pracy

  Rząd zdecydował o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia w przyszłym roku o 80 zł, do 2080 zł. Konfederacja Lewiatan proponowała, aby minimalne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 2050 zł.

 • 2017-06-05 Informacje prasowe

  Płace będą rosły coraz szybciej

  W najbliższych kwartałach wynagrodzenia będą rosły szybciej. Duży popyt na nowych Pracowników napotka na zmniejszającą się ich podaż.

 • 2017-06-05 Informacje prasowe

  Jest szansa na wzrost inwestycji w badania i rozwój

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej.

 • 2017-06-02 Informacje prasowe

  Centrum Mediacji Lewiatan wyznaczy standardy mediacji

  Centrum Mediacji Lewiatan działające przy Konfederacji zostało koordynatorem ogólnopolskiej sieci 16 Centrów Arbitrażu i Mediacji. Zwyciężyło w konkursie resortu sprawiedliwości, otrzymując na ten cel ponad 3 miliony złotych. Ma m.in. opracować standardy mediacji gospodarczych w Polsce.

 • 2017-06-02 Informacje prasowe

  Fiskus chce za dużo wiedzieć o firmach i ich kontrahentach

  Przedsiębiorcy będą musieli przekazywać fiskusowi za pośrednictwem banku dobowe wyciągi ze swoich kont. W ocenie Konfederacji Lewiatan cel takiego rozwiązania, ograniczenie oszustw, choć jak najbardziej racjonalny, nie może uzasadniać zbierania informacji o przedsiębiorcach i ich kontrahentach na tak ogromną skalę. Państwo będzie miało dostęp do wrażliwych i pilnie chronionych szczegółów prowadzonej działalności gospodarczej.

 • 2017-06-01 Informacje prasowe

  Nadawcy sami chcą zadbać o niepełnosprawnych

  Zmiana ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych wydaje się przedwczesna. Osoby niepełnosprawne z powodu dysfunkcji wzroku lub słuchu powinny mieć ułatwiony dostęp do dóbr kultury, w tym programów telewizyjnych. Ale ustawowe rozwiązania warto wprowadzić wówczas, kiedy nie powiodą się działania samoregulacyjne - uważa Związek Pracodawców Prywatnych Mediów, członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-31 Informacje prasowe

  Plan rozwoju elektromobilności do korekty

  Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych może pomóc w zwiększeniu sprzedaży samochodów elektrycznych oraz usług związanych z eksploatacją takich aut. Wymaga jednak wielu poprawek, które przyczynią się do precyzyjnego, a w niektórych przypadkach nieco odmiennego uregulowania praw i obowiązków wszystkich uczestników rynku - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-30 Informacje prasowe

  Pracowników tymczasowych nie przybywa

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w pierwszym kwartale 2017 r., analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 55% wartości rynku pracy tymczasowej i 30% rynku rekrutacji stałych.

 • 2017-05-30 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy cieszą się z nowej ulgi na inwestycje

  Firmy będą mogły jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup maszyn i urządzeń o wartości od 10 tys. do 100 tys. zł., z wyłączeniem samochodów osobowych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, którym dzisiaj ma zająć się rząd. To dobry pomysł - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-29 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera rekomendacje KE dotyczące rynku pracy

  Konfederacja Lewiatan popiera rekomendacje Komisji Europejskiej dotyczące usunięcia przeszkód w zawieraniu umów o pracę na czas nieokreślony, zwiększenia udziału w rynku pracy grup najbardziej zagrożonych - kobiet, pracowników o niskich kwalifikacjach i osób starszych. Zdaniem pracodawców, aby utrzymać konkurencyjność i długofalowy wzrost gospodarczy oparty na wiedzy, trzeba inwestować w pracowników.