Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-07-19 Informacje prasowe

  Zainteresowanie zakupami nieco słabsze

  W czerwcu 2017 r. sprzedaż detaliczna wzrosła o 5,8 proc. r/r (w cenach stałych), a o 1,6 proc. w stosunku do maja br. - podał GUS.

 • 2017-07-18 Informacje prasowe

  Kierowcy nie zapłacą więcej za benzynę

  PiS wycofuje się z wprowadzenia opłaty paliwowej. Konfederacja Lewiatan i inne organizacje pracodawców krytykowali sposób prac nad nową ustawą. Pracodawcy cieszą się, że partia rządząca odstąpiła od uchwalenia nowego podatku.

 • 2017-07-18 Informacje prasowe

  Apel przedsiębiorców w sprawie unijnego rozporządzenia

  Polskie organizacje zrzeszające przedsiębiorców zaapelowały do Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz polskich eurodeputowanych o podjęcie niezwłocznych działań w celu wprowadzenia odpowiednich poprawek do unijnego projektu rozporządzenia w sprawie poszanowania życia prywatnego oraz ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej. - Przyjęcie projektu w obecnej treści będzie miało negatywny wpływ na konkurencyjność i innowacyjność polskich przedsiębiorstw - ostrzegają przedsiębiorcy.

 • 2017-07-18 Informacje prasowe

  Nawet wyższa pensja nie zachęci do powrotu do pracy

  Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w czerwcu br. o 6% r/r., zatrudnienie było wyższe o 4,3% r/r - podał GUS.

 • 2017-07-18 Informacje prasowe

  Lewiatan apeluje o przełożenie prac nad ustawą o OZE

  Konfederacja Lewiatan apeluje o przełożenie prac nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o OZE do momentu, kiedy w posiedzeniu komisji ds. Energii i Skarbu Państwa będzie mogła uczestniczyć strona społeczna. To kolejny projekt ustawy energetycznej bez konsultacji społecznych.

 • 2017-07-18 Informacje prasowe

  Związkowcy i pracodawcy krytykują ustawę o SN

  Poselski projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym jest kolejnym aktem prawnym, kluczowym dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jako projekt poselski jest procedowany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, co może spowodować złą jakość stanowionego prawa - napisali we wspólnym stanowisku członkowie Rady Dialogu Społecznego: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

 • 2017-07-17 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera zmiany w ustawie o OZE

  Zaproponowane przez Ministerstwo Energii zmiany w ustawie o OZE przyczynią się do ustabilizowania warunków uczestniczenia wytwórców w systemie aukcyjnym wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii - uważa Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-07-17 Informacje prasowe

  Pieniądze na kształcenie kadr dla motoryzacji

  Branża motoryzacyjna odczuwa coraz większy deficyt wykwalifikowanych pracowników. Ministerstwo Rozwoju organizuje właśnie trzy konkursy, które mają pomóc w przygotowaniu kadr dla tej branży. Według Konfederacji Lewiatan szczególnie istotne jest to, że we wszystkich konkursach wymagana jest współpraca z przedsiębiorcami.

 • 2017-07-17 Informacje prasowe

  Pracodawcy oceniają projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

  Poselski projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym jest kolejnym aktem prawnym, kluczowym dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jako projekt poselski jest procedowany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, co może spowodować złą jakość stanowionego prawa - napisali we wspólnym stanowisku członkowie Rady Dialogu Społecznego: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego.

 • 2017-07-14 Informacje prasowe

  Firmy boją się niesłusznych oskarżeń, że nie płacą podatku

  Ministerstwo Finansów chce podawać do publicznej wiadomości ile podatku dochodowego płacą największe firmy. Proponowany sposób pokazania danych może jednak wprowadzić opinię publiczną w błąd i sprowokować podejrzenia o unikanie opodatkowania przez firmy, które nie stosują optymalizacji podatkowej, a wykazują niski dochód lub stratę z przyczyn dla gospodarki wręcz korzystnych (np. z uwagi na wysokonakładowe inwestycje) - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.