Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-05-22 Informacje prasowe

  Płaca minimalna w 2018 r. powinna wzrosnąć do 2050 zł

  Konfederacja Lewiatan proponuje, aby minimalne wynagrodzenie w 2018 r. wyniosło 2050 zł, czyli aby wzrosło o 2,5%. To oznacza wzrost wymagany ustawowo.

 • 2017-05-19 Informacje prasowe

  Leasing dobry do realizacji zadań publicznych

  Istniejące regulacje prawne nie sprzyjają wykorzystaniu leasingu do realizacji zadań publicznych, w tym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Związek Polskiego Leasingu, członek Konfederacji Lewiatan proponuje usunięcie niepotrzebnych barier prawnych w finansowaniu zadań publicznych w formie leasingu.

 • 2017-05-18 Informacje prasowe

  Wspólna deklaracja współpracy biznesu Polski i Ukrainy

  Udział Ukrainy w polskiej wymianie handlowej wynosi ok. 1,5 proc. i jest 18 razy mniejszy niż udział Niemiec. Kijów jest naszym 16 partnerem handlowym, a powinien być w pierwszej trójce . Kuleją wzajemne inwestycje - powiedział Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, w czasie VI Dnia Ukraińskiego Biznesu, którego współorganizatorem była Konfederacja Lewiatan. Polscy pracodawcy podpisali deklarację współpracy ze Zrzeszeniem Ukraińskiego Biznesu w Polsce.

 • 2017-05-18 Informacje prasowe

  Rośnie zatrudnienie, martwi niska aktywność zawodowa

  Przeciętne zatrudnienie w kwietniu br. wzrosło o 4,6% r/r., zaś wynagrodzenie o 4,1% r/r - podał GUS.

 • 2017-05-16 Informacje prasowe

  Plusy i minusy płatności podzielonej

  Płatność podzielona skutecznie ograniczy oszustwa w VAT, ale istotnie ograniczy płynność niektórych podatników, w szczególności małych - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-16 Informacje prasowe

  Za „aptekę dla aptekarza” zapłacą wszyscy Polacy

  Według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Konfederacji Lewiatan podpisana przez Prezydenta RP ustawa o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne spowoduje wzrost cen leków oraz zahamuje rozwój aptek prowadzonych przez polskich przedsiębiorców. Na „aptece dla aptekarza" polscy obywatele stracą płacąc więcej za leki.

 • 2017-05-16 Informacje prasowe

  Wzrost PKB w krajach UE, w tym w Polsce, przyspieszył

  PKB w krajach UE28 wzrósł r/r w 1.kwartale 2017 r. o 2 proc. (wyrównany sezonowo) - podał Eurostat. W Polsce PKB wzrósł o 4,1 proc. r/r (wyrównany sezonowo)- poinformował GUS we wstępnym szacunku.

 • 2017-05-15 Informacje prasowe

  Wojsko ograniczy swobodę prowadzenia biznesu

  Projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki budzi zaniepokojenie i wątpliwości firm. Wprowadza bowiem bardzo istotne ograniczenia, np. przedsiębiorca będzie obowiązany do uzyskania zgody właściwego ministra na wiele działań o charakterze korporacyjno-własnościowym oraz do przekazywania istotnych informacji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-15 Informacje prasowe

  Raporty o transakcjach ponad 15 tys. zł niezgodne z prawem

  Banki, firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i wiele innych firm będzie musiało przekazywać informacje o wszystkich transakcjach, o wartości powyżej 15 tys. zł. Taki przepis zawiera projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan rozwiązanie budzi wątpliwości i wykracza poza przepisy unijnej dyrektywy.

 • 2017-05-12 Informacje prasowe

  Sejm łagodniejszy dla biegłych rewidentów

  Audytorzy będą mogli świadczyć dodatkowe usługi na rzecz jednostek zainteresowania publicznego (JZP). Posłowie przyjęli poprawki Senatu do ustawy o biegłych rewidentach i uwzględnili tym samym propozycje Konfederacji Lewiatan.