Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-02-12 Informacje prasowe

  Wielu twórców wciąż bez wyższych kosztów uzyskania przychodów

  Konfederacja Lewiatan, w imieniu twórców i artystów proponuje uzupełnienie katalogu zawodów, którym przysługuje przywilej korzystania z 50 proc. kosztów uzyskania przychodów, o zawody z branży reklamowej, grafików komputerowych, osoby publikujące utwory na tematy branżowe oraz prowadzące działalność dydaktyczną nie tylko na uczelni, których efekty prac są kreatywne i podlegają ochronie prawno-autorskiej.

 • 2018-02-12 Informacje prasowe

  Handel zagraniczny coraz bardziej związany z UE

  Obroty towarowe handlu zagranicznego wyniosły w 2017 r. 203,7 mld euro w eksporcie i 203,3 mld euro w imporcie. Polski handel zagraniczny zakończył 2017 r. dodatnim saldem na poziomie 0,4 mld euro - podał GUS.

 • 2018-02-09 Informacje prasowe

  Wydatki na drogi powinny być bardziej równomierne

  W sporze między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmami budowlanymi i Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, dotyczącym ograniczania w umowach możliwości negocjacji cen w trakcie realizacji budowy, jeżeli znacząco wzrosły koszty niezależne od wykonawców, rację mają przedsiębiorcy.

 • 2018-02-08 Informacje prasowe

  Będą zmiany w nowym prawie wodnym

  Nowe prawo wodne, które weszło w życie 1 stycznia br. jest powszechnie krytykowane, bo zawiera wiele wątpliwości dotyczących opłat, czy obowiązywania przepisów przejściowych. Grupa posłów PiS przygotowała propozycje nowelizacji tej ustawy. Konfederacja Lewiatan uważa, że idą one w dobrym kierunku.

 • 2018-02-08 Informacje prasowe

  Porozumienie z lekarzami - pierwszy krok w naprawie zdrowia

  Protestujący lekarze podpisali porozumienie z ministrem zdrowia. Do 2024 r. nakłady na służbę zdrowia wzrosną do 6 proc PKB. To tylko 0,20% więcej niż zakłada ustawa uchwalona w listopadzie 2017 r.

 • 2018-02-07 Informacje prasowe

  Ratownictwo medyczne będzie państwowe

  Projekt ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, nad którym pracuje Sejm, eliminuje z rynku usług medycznych prywatnych przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan uważa, że żadne kontrole, w tym NIK, nie wykazały nieprawidłowości w udzielaniu pomocy pacjentom w prywatnych placówkach. Nie ma też zastrzeżeń do pracy pracowników medycznych.

 • 2018-02-07 Informacje prasowe

  Mniej czy więcej papieru,czyli nowe prawo telekomunikacyjne

  Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego nie przyczyni się do efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze telekomunikacyjnym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-02-06 Informacje prasowe

  Sygnaliści zbyt mocno chronieni

  Sprzeciw budzi zarówno zakres ochrony sygnalisty jaki i możliwość nadawania takiego statusu kontrahentom przedsiębiorcy. Sygnalistą, zgodnie z projektem ustawy o jawności życia publicznego, mógłby bowiem zostać poza pracownikiem, czy współpracownikiem, również inny uczestnik obrotu gospodarczego związany z danym podmiotem umową, na przykład spółka, co w zestawieniu chociażby z zakazem rozwiązania umowy z sygnalistą, wydaje się nie być uzasadnione - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-02-05 Informacje prasowe

  Jak informować o funduszach unijnych? Rekomendacje

  Instytucje odpowiedzialne za fundusze unijne dla firm muszą ułatwiać przedsiębiorcom start w konkursach, a nawet aktywnie pomagać im w tworzeniu dobrych, ambitnych projektów. Konfederacja Lewiatan przygotowała rekomendacje, jak przygotować przyjazne dla przedsiębiorców harmonogramy naboru w poszczególnych konkursach.

 • 2018-02-02 Informacje prasowe

  W 2018 r. firmy nie będą skłonne do wzrostu inwestycji

  Nowe inwestycje planuje podjąć w 2018 r. 39,2 proc. przedsiębiorstw badanych przez NBP, o 6,3 proc. więcej niż przed rokiem - podał NBP w szybkim monitoringu, analizie sektora przedsiębiorstw, styczeń 2018 r. (SM NBP).