Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-09-13 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą przekazywać dane elektronicznie

  Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście do systemu elektronicznego przekazywania danych do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z zapewnieniem alternatywnych form dostarczania formularzy, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń - postuluje Konfederacja Lewiatan, oceniając propozycje UKE dotyczące odświeżenia i ujednolicenia formularzy składanych przez przedsiębiorców.

 • 2017-09-11 Informacje prasowe

  Podwyżki stóp procentowych nie będzie

  W sierpniu br. inflacja w ujęciu rocznym wzrosła do 1,8 proc., ale w stosunku do lipca spadła o 0,1 proc.- podał GUS.

 • 2017-09-08 Informacje prasowe

  Rośnie liczba wolnych miejsc pracy, bo brakuje pracowników

  O ponad 27 tys. wzrosła w II kwartale br. liczba wolnych miejsc pracy - podał dzisiaj GUS w raporcie „Popyt na pracę w II kwartale 2017 r." Dane te mają pozytywny wydźwięk. Jednak niepokoić musi fakt, że główną przyczyną rosnącej liczby wolnych miejsc pracy jest niska aktywność zawodowa Polaków, a nie dynamiczny wzrost nowotworzonych etatów.

 • 2017-09-07 Informacje prasowe

  Pracodawcy krytykują ustawę o związkach zawodowych

  Projekt ustawy o związkach zawodowych nie uwzględnia zasadniczych zastrzeżeń pracodawców dotyczących m.in. bardzo rozbudowanych uprawnień przyznanych osobom wykonującym pracę zarobkową, takich jakie przysługują obecnie działaczom związkowym i zrzeszonym w związkach, przyznania organizacjom związkowym złożonym tylko z osób wykonujących pracę zarobkową prawa do zawierania układów zbiorowych pracy, czy zmian w ustawie o organizacjach pracodawców - napisali we wspólnym stanowisku Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego.

 • 2017-09-06 Informacje prasowe

  Dwie wolne niedziele dla pracowników handlu

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma nową propozycję dotyczącą ograniczenia handlu w niedziele. Początkowo zakaz obowiązywałby przez dwie niedziele w miesiącu, potem w trzy - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Konfederacja Lewiatan proponuje natomiast, aby zagwarantować pracownikom handlu, obligatoryjnie dwie wolne niedziele w miesiącu - czyli dwukrotnie więcej niż obecnie - dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

 • 2017-09-06 Informacje prasowe

  Ostrożnie z ulgowym ZUS

  Nie dwa, jak obecnie, ale przez trzy lata osoby rejestrujące firmy będą opłacać niższe składki na ubezpieczenie społeczne - proponuje resort pracy.

 • 2017-09-04 Informacje prasowe

  Moody’s zbyt optymistycznie ocenia tempo wzrostu PKB

  Polska gospodarka wzrośnie w 2017 r. o 4,3 proc., a deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,5 proc. - podała Moody's.

 • 2017-09-01 Informacje prasowe

  Ustawa o usługach płatniczych powinna później wejść w życie

  W Ministerstwie Finansów trwa druga tura konsultacji projektu ustawy o usługach płatniczych. Ma ona wdrożyć postanowienia unijnej dyrektywy. Nowe przepisy miałyby wejść w życie 13 stycznia 2018 r. Konfederację Lewiatan niepokoi zbyt krótkie vacatio legis i proponuje, aby ustawa zaczęła obowiązywać po sześciu miesiącach od opublikowania.

 • 2017-09-01 Informacje prasowe

  Przemysł w strefie euro silniejszy niż w Polsce

  W sierpniu wskaźnik PMI Sektora Przemysłowego w strefie euro wzrósł do poziomu 57,4 z 56,6 w lipcu. Natomiast wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 52,5 z 52,3 w lipcu - podał Markit.

 • 2017-08-31 Informacje prasowe

  Miliony unijnych pieniędzy dla przedsiębiorców

  We wrześniu br. przedsiębiorcy, w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych, będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie projektów rozwojowych w kilkudziesięciu konkursach. Aż w dwudziestu siedmiu firmy mogą starać się o dofinansowanie inwestycji w innowacje lub badania i rozwój. W dwóch konkursach można pozyskać pomoc w wejściu firmy na rynki zagraniczne - wynika z zestawienia przygotowanego przez Konfederację Lewiatan.