Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-10-07 Informacje prasowe

  Polski rynek elektromobilności czeka na przełom

  • Po polskich drogach jeździ prawie 30 tys. samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym.
  • W tym tygodniu rząd przyjął zmiany do projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, których celem jest zachęcenie Polaków do zakupu aut elektrycznych.
  • Bez znaczącego wsparcia zakupu samochodów elektrycznych i budowy stacji ładowania, trudno będzie przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-10-07 Informacje prasowe

  Komunikat Konfederacji Lewiatan w sprawie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

  Wraz z publikacją projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (UC81), dyskusja dotycząca przyszłego systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta w Polsce nabrała nowego tempa. W domenie publicznej pojawiło się wiele uwag i opinii do przedmiotowej nowelizacji, co wskazuje na istotność tego tematu zarówno dla strony przedsiębiorców, jak i podmiotów administracji samorządowej i rządowej. Równocześnie złożona materia tematu wpływa na wciąż pojawiające się w domenie publicznej mylne interpretacje i błędne użycie pojęć.

 • 2021-10-06 Informacje prasowe

  EFNI 2021: Transformacja cyfrowa szansą na rozwój po pandemii

  Chociaż polski biznes wykorzystał czas pandemii na przeprowadzenie transformacji cyfrowej, to już czekają go nowe wyzwania. Jak konkurować na globalnym rynku e-commerce? Jak upowszechniać usługi online czy zapobiegać cyfrowemu wykluczeniu? O tych tematach będą rozmawiać uczestnicy Europejskiego Forum Nowych Idei 20 i 21 października w Sopocie.

 • 2021-10-06 Informacje prasowe

  Firmom coraz trudniej znaleźć i utrzymać pracownika

  Stopa bezrobocia spadła we wrześniu br. do 5,6 proc. W porównaniu z analogicznym miesiącem przed rokiem była niższa o 0,5 pkt proc., a w stosunku do sierpnia - obniżyła się o 0,2 pkt proc. - szacuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 • 2021-10-06 Informacje prasowe

  RPP rozpoczęła walkę z galopującą inflacją

  Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła dzisiaj stopy procentowe. Po tej decyzji złoty się umocnił.

 • 2021-10-05 Informacje prasowe

  Zmiany własnościowe grożą wzrostem cen energii elektrycznej

  • Zmiany w strukturze własnościowej sektora elektroenergetycznego muszą zapewniać transparentność, konkurencyjność oraz efektywną kontrolę realizowanych działań - uważa Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki Konfederacji Lewiatan.
  • Ogromne środki unijne powinny być uruchamiane w sposób przejrzysty, i niedyskryminacyjny, z zapewnieniem równego do nich dostępu zarówno dla firm państwowych, jak i prywatnych.

 • 2021-10-01 Informacje prasowe

  Rozpędzona gospodarka powoli traci impet

  Wrzesień okazał się trzecim z rzędu miesiącem spadków indeksu PMI (53,4 pkt). Ciągle jednak jesteśmy w fazie rozwoju, choć widać, że rozpędzona gospodarka traci impet. Przedsiębiorcy nie są w stanie zaspokoić rosnącego popytu. Nie bez znaczenia pozostaje także brak reakcji banku centralnego na rosnące ceny.

 • 2021-10-01 Informacje prasowe

  Rekordowo wysoka inflacja

  Inflacja kolejny miesiąc z rzędu przekracza historyczne maksima. Wzrost cen zaczyna zbliżać się niebezpiecznie do psychologicznej granicy 6%, a widmo spirali inflacyjnej jest coraz bliższe.

 • 2021-10-01 Informacje prasowe

  „Laboratoria przyszłości” szansą na rozwój nowoczesnej edukacji

  • Konieczne jest zapewnienie szkołom zakupu najbardziej nowoczesnego sprzętu, ułatwiającego kształtowanie kompetencji przyszłości, w tym umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji, kooperacji i kreatywności - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Program „Laboratoria przyszłości", który ma to umożliwić, jest dobrym krokiem w kierunku rozwoju nowoczesnej edukacji. Kilka jego elementów wymaga jednak dopracowania i uzupełnienia.

 • 2021-09-30 Informacje prasowe

  EFNI 2021:Czy jesteśmy gotowi na przyspieszoną zieloną transformację?

  Czy czeka nas rewolucja infrastrukturalna o nieznanej dotąd skali? Czy kraje UE są gotowe na przyjęcie celów pakietu "Fit for 55" i poniesienie jego ekonomicznych i społecznych kosztów? Czy przedsiębiorstwa wygrają wyścig z czasem w kwestii ochrony klimatu? To pytania, które będziemy stawiać na X edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, od 20 do 22 października. Gościem EFNI będzie m.in. Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej do spraw Europejskiego Zielonego Ładu.