Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-02-01 Informacje prasowe

  Przemysł może dostać zadyszki bez silnego wzrostu inwestycji

  W styczniu 2018 r. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego spadł do poziomu 54,6 z 55,0 w grudniu 2017 r. - podał Markit.

 • 2018-01-31 Informacje prasowe

  Nowe przepisy o rękojmi niekorzystne dla konsumentów i firm

  Projekt ustawy dotyczący wad z tytułu rękojmi zamiast wzmocnić pozycję konsumentów, czego chcieliby jego autorzy, może pogorszyć ich sytuację, ponieważ przedsiębiorcy będą starali się unikać wymiany towaru, dokonując w pierwszej kolejności napraw. Nowe przepisy są także niekorzystne dla mikro, małych i średnich firm - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-01-31 Informacje prasowe

  Stabilny wzrost leasingu w 2017r.

  • Dynamika branży leasingowej na koniec 2017r. wyniosła 15,7 proc.
  • W 2017r. firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o łącznej wartości 67,8 mld zł.
  • Digitalizacja procesu leasingowego wśród priorytetów branży na lata 2018-2020.
  • Związek Polskiego Leasingu, członek Konfederacji Lewiatan, reprezentujący polski sektor leasingowy, podsumował ubiegły rok.

   


 • 2018-01-30 Informacje prasowe

  Firmy muszą inwestować w kształcenie pracowników

  Pracodawcy, którzy w tym roku nie zainwestują we współpracę ze szkołami i uczelniami za kilka lat będą musieli ponosić bardzo wysokie koszty, aby pozyskać wykwalifikowanych pracowników.

 • 2018-01-30 Informacje prasowe

  Inwestycje wreszcie zaczęły rosnąć

  Produkt Krajowy Brutto był w 2017 r. wyższy o 4,6 proc. r/r. Najszybciej rosła wartość dodana brutto tworzona w budownictwie i transporcie - podał GUS we wstępnym szacunku PKB.

 • 2018-01-29 Informacje prasowe

  Nowa unijna dyrektywa obciąży pracodawców

  Zastrzeżenia budzi wprowadzenie unijnej definicji pracownika i pracodawcy, rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom, zastosowanie dodatkowych sankcji w przypadku niedopełnienia obowiązków informacyjnych - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym projektu dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej.

 • 2018-01-24 Informacje prasowe

  Jawność u firm prywatnych, ale u spółek Skarbu Państwa już niekoniecznie

  Projekt ustawy o jawności życia publicznego budzi szereg wątpliwości przedsiębiorców, bo - wbrew tytułowi ustawy - w dużej mierze dotyczy właśnie biznesu. Zgodnie z nim, przedsiębiorcy będą zobowiązani do wdrażania polityk antykorupcyjnych w oparciu o bardzo nieprecyzyjne przepisy. Za nieprawidłowe, w ocenie kontrolującego, wykonanie tego obowiązku, przewidziane są kary, w dużej mierze uznaniowe i niewspółmiernie surowe. W firmach pojawi się także instytucja sygnalisty, biznes dotkną też wyłączenia w ochronie informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa. Dodatkowo, władze powszechnych towarzystw emerytalnych zostaną objęte obowiązkiem ujawniania oświadczeń majątkowych.

 • 2018-01-22 Informacje prasowe

  Przemysł w 2017 r. najlepszy od 6 lat

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 2017 r. o 6,5 proc. r/r (ceny stałe). Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 12,1 proc. - podał GUS.

 • 2018-01-19 Informacje prasowe

  Trzy dobre pomysły KE jak rozwijać kompetencje cyfrowe

  15 stycznia Komisja Europejska przyjęła nowe inicjatywy mające na celu poprawę kluczowych kompetencji i umiejętności cyfrowych obywateli, promowanie wspólnych wartości i wzrost świadomości uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

 • 2018-01-10 Informacje prasowe

  Nie ma podstaw do cofania zezwoleń na prowadzenie apteki

  W odpowiedzi na pismo Konfederacji Lewiatan, Główny Inspektor Farmaceutyczny wskazał, że jego odpowiedź z października 2017 r. na pismo Naczelnej Izby Aptekarskiej, nie stanowi wiążącej interpretacji przepisów Prawa farmaceutycznego. Jest to istotne z uwagi na fakt, że odpowiedź GIF dotyczyła m.in. limitu 4 aptek.