Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-05-12 Informacje prasowe

  Podwyżki stóp procentowych nie należy się spodziewać

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu 2017 r. o 2,0 proc. r/r, oraz o, 0,3 proc. w stosunku marca br. - podał GUS.

 • 2017-05-11 Informacje prasowe

  KE nie powinna ingerować w regulacje dotyczące urlopów

  Przedstawione przez Komisję Europejską nowe regulacje dotyczące urlopów - opiekuńczego, rodzicielskiego i ojcowskiego, przepisów chroniących pracowników przed zwolnieniem, powinny być raczej przedmiotem uzgodnień w krajach członkowskich, a nie szczegółowo regulowane na poziomie unijnym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-11 Informacje prasowe

  Branże kreatywne przeciwne zniesieniu geoblokowania

  Przyjęcie poprawek Parlamentu Europejskiego, który zaproponował rozszerzenie zakazu tzw. geoblokowania również na treści objęte prawami autorskimi (muzyka, gry, oprogramowanie i e-booki), odbiłoby się negatywnie na kondycji krajowego przemysłu kreatywnego i dostępności ofert uwzględniających lokalne gusta i potrzeby kulturowe, wzmocniło korporacje międzynarodowe i w perspektywie długofalowej spowodowałoby wzrost cen na rynkach krajowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-05-10 Informacje prasowe

  Nowe przepisy o egzekucji komorniczej zaszkodzą firmom

  Konfederacja Lewiatan zwróciła się z apelem do wicepremiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań przeciwdziałających wejściu w życie niekorzystnych dla wierzycieli (a w szczególności dla przedsiębiorców) zmian zaproponowanych przez resort sprawiedliwości w projekcie nowej ustawy o komornikach sądowych oraz nowej ustawy o kosztach komorniczych.

 • 2017-05-10 Informacje prasowe

  Pracodawcy wspierają protest techników farmaceutycznych

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, Komisja ds. Rynku Aptecznego Business Centre Club oraz Konfederacja Lewiatan popierają postulaty podnoszone przez organizatorów ogólnopolskiego protestu techników farmaceutycznych - Izbę Gospodarczą Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek oraz Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych RP. Wygaszenie kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego oraz dodatkowe ograniczenie uprawnień zawodowych techników funkcjonujących już na rynku to, po nowelizacji Prawa farmaceutycznego - tzw. „aptece dla aptekarza" - kolejne negatywne dla polskich pacjentów działania prowadzące do zmniejszenia dostępności do leków oraz wzrostu ich cen.

 • 2017-05-10 Informacje prasowe

  Do przedsiębiorców popłynie dodatkowo 61 mln euro

  Komitet Monitorujący zatwierdził zmiany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, dostosowując go do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Przedsiębiorcy dostaną dodatkowo 61 mln euro. Zmiany są zgodne z postulatami Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-05-09 Informacje prasowe

  Umiarkowany wzrost płacy minimalnej w 2018 roku

  Podwyżka płacy minimalnej w przyszłym roku powinna być adekwatna do wzrostu wydajności pracy - uważa Konfederacja Lewiatan. Pracodawcy czekają na prognozy makroekonomiczne rządu, które posłużą do wypracowania ostatecznego stanowiska w sprawie podwyżki minimalnego wynagrodzenia.

 • 2017-05-09 Informacje prasowe

  Nadchodzi rynek pracownika

  Bezrobocie na koniec kwietnia br. wyniosło 7,7 proc., co oznacza spadek o 1,7 pkt proc. rok do roku i 0,4 pkt proc. w stosunku do marca 2017 r. - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2017-05-08 Informacje prasowe

  Krótszy czas pracy dla rodziców małych dzieci to zły pomysł

  Skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10 roku życia nie przyczyni się do lepszego godzenia życia zawodowego z rodzinnym, wpłynie natomiast negatywnie na organizację pracy - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając poselski projekt zmian Kodeksu pracy.

 • 2017-05-05 Informacje prasowe

  Lewiatan popiera obniżenie składek na ZUS dla małych firm

  Konfederacja Lewiatan popiera zmniejszenie obciążenia najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne, ale zauważa, że będzie to oznaczało obniżenie świadczeń emerytalnych.