Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-08-31 Informacje prasowe

  Gospodarka ciągle rośnie tylko dzięki spożyciu

  PKB wzrósł w 2. kwartale 2017 r. o 3,9 proc. r/r (niewyrównany sezonowo), a wyrównany sezonowo o 4,4 proc. - podał GUS.

 • 2017-08-31 Informacje prasowe

  Inflacja ustabilizowała się

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w sierpniu 2017 r. o 1,8 proc. r/r, a w stosunku do lipca br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-08-30 Informacje prasowe

  Minister centralizuje zarządzanie środowiskiem

  Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany w funkcjonowaniu dyrekcji ochrony środowiska. Ich efektem będzie centralizacja i upolitycznienie zarządzania środowiskiem - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-08-29 Informacje prasowe

  Deficyt finansów publicznych nie jest powodem do dumy

  W ubiegłym tygodniu rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na rok 2018. Zakłada on m.in. wzrost PKB o 3,8% i deficyt budżetu na poziomie 2,7% PKB.

 • 2017-08-28 Informacje prasowe

  Split payment z poprawkami, ale niewystarczającymi

  Nowy projekt ustawy o podatku od towarów i usług zakładający wprowadzenie podzielonej płatności w VAT uwzględnia niektóre z uwag zgłoszonych przez pracodawców, np. skrócenie terminu i ograniczenie przesłanek odmowy zwolnienia pieniędzy z rachunku VAT, brak możliwości przedłużenia terminu zwrotu podatku na konto VAT. Jednak nadal wiele ze zgłoszonych uwag pozostaje aktualnych i powinny zostać uwzględnione na dalszym etapie prac nad ustawą - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2017-08-25 Informacje prasowe

  Ile pieniędzy z budżetu na 2018 r. rząd wyda na inwestycje?

  Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 r. Deficyt sektora finansów publicznym ma wynieść 2,7 proc. PKB - podało Ministerstwo Finansów.

 • 2017-08-24 Informacje prasowe

  Firmy chcą opłaty za plastikowe torebki, ale od 2019 r.

  Pracodawcy są zaniepokojeni decyzją o przyspieszeniu wejścia w życie, od 1 stycznia 2018 r, a nie 1 stycznia 2019 r., przepisów wprowadzających opłatę recyklingową, dotyczącą tzw. lekkich torebek foliowych. Firmy potrzebują więcej czasu, aby się przygotować do nowej sytuacji, opracować strategie rozwoju innych produktów, które mogłyby zastąpić kurczący się popyt na torebki foliowe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-08-24 Informacje prasowe

  Polacy wierzą, że stać ich będzie na większe wydatki

  „W sierpniu 2017 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odnotowano poprawę obecnych i przyszłych nastrojów konsumenckich". Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej oraz wskaźnik wyprzedzający były wyższe niż w poprzednich miesiącach br. - podał GUS.

 • 2017-08-23 Informacje prasowe

  Niewydawanie zaświadczeń ZUS zaszkodzi transportowi

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz częściej odmawia kierowcom cudzoziemcom, legalnie przebywającym i zatrudnionym w Polsce, wydania zaświadczenia A1 potwierdzającego, że pracodawca odprowadza za pracownika składki ubezpieczeniowe. Zdaniem Konfederacji Lewiatan może to zaważyć na kondycji naszych firm transportowych, które już obecnie borykają się z wieloma utrudnieniami ze strony organów kontrolnych innych państw UE.

 • 2017-08-23 Informacje prasowe

  Przedsiębiorstwa sygnalizują opóźnienia płatności

  Koniunktura gospodarcza w sierpniu 2017 r. oceniana jest przez przedsiębiorców pozytywnie. We wszystkich sekcjach gospodarki nie gorzej niż miesiąc wcześniej, a zdecydowanie lepiej niż w sierpniu w latach poprzednich - podał GUS.