Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-07-10 Informacje prasowe

  Zwiększenie cyberbezpieczeństwa osłabi konkurencyjność

  Podniesienie poziomu krajowego cyberbezpieczeństwa stanowi wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Zdaniem Konfederacji Lewiatan model realizacji zadań państwa w tym obszarze, zaproponowany w projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, może okazać się jednak mało efektywny i zbyt ingerujący w działalność firm. Pracę nad nowymi przepisami rozpoczął Senat.

 • 2018-07-09 Informacje prasowe

  Pracodawcy też chcą poprawić egzekucję alimentów

  Idea poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych zasługuje na poparcie. Niektóre rozwiązania, zawarte w projekcie ustawy, zwiększające obciążenia pracodawców wzbudzają jednak zastrzeżenia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-09 Informacje prasowe

  W ustawie o odpadach konieczne są zmiany

  Dzisiaj senacka komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej zajmie się projektem ustawy o odpadach. Konfederacja Lewiatan proponuje rozszerzenie o najem nieruchomości, katalogu tytułów prawnych jakimi powinni wykazać się posiadacze odpadów, którzy nimi gospodarują.

 • 2018-07-06 Informacje prasowe

  Potrzebna mądra kontrola nad odpadami

  Sejm przyjął ustawę o gospodarce odpadami. Nowe przepisy są potrzebne, aby ograniczyć nieprawidłowości występujące w gospodarce odpadami, ale mogą zaszkodzić firmom, nie uwzględniając różnych uwarunkowań - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-06 Informacje prasowe

  Małe bezrobocie przy niskiej aktywności zawodowej Polaków

  Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu br. 5,9 proc., wobec 6,1 proc. w maju - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-07-04 Informacje prasowe

  Pracodawcy proponują zmiany w prawie upadłościowym

  Projekt nowelizacji prawa upadłościowego przewiduje ujednolicenie sytuacji osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z konsumentami. Ale nie każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność powinien być uznany za drobnego przedsiębiorcę, któremu przysługują takie same uprawnienia jak konsumentowi. Konfederacja Lewiatan proponuje, aby dotyczyło to tylko tych prowadzących jednoosobową działalność na małą skalę.

 • 2018-07-03 Informacje prasowe

  Apel pracodawców do PE w sprawie Pakietu Mobilności

  W środę, 4 lipca, w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie nad Pakietem Mobilności, który reguluje zasady transportu w UE. Polscy pracodawcy apelują do europosłów o wyłączenie stosowania przepisów o delegowaniu do wszystkich przewozów transgranicznych, przy jednoczesnym całkowitym objęciu delegowaniem przewozów kabotażowych. Pod apelem podpisała się Konfederacja Lewiatan, TLP i kilkanaście innych organizacji.

 • 2018-07-02 Informacje prasowe

  W II kwartale br. wzrost PKB może wynieść nawet 5 proc.

  Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w czerwcu 54,2 pkt, wobec 53,3 w maju - poinformowała firma IHS Markit.

 • 2018-07-02 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy poniosą koszty współpracy z organami ścigania

  Określenie ram prawnych, w przypadku postępowania karnego, pomiędzy podmiotami, które są w posiadaniu informacji związanych z wykorzystywaniem nowych technologii i organami ścigania, jest niezbędne. Ale zaproponowane rozwiązania mogą się okazać kosztowne dla przedsiębiorców i trudne do wykonania - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt rozporządzenia PE i Rady dotyczącego tej kwestii.

 • 2018-06-28 Informacje prasowe

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych groźny dla przedsiębiorczości

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w wielu miejscach budzi wątpliwości. Zaostrza bowiem wymogi i zwiększa zakres obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Przewiduje kary nawet do 30 mln zł, możliwość rozwiązania lub likwidacji firmy, a także środki karne takie jak, np. zakaz zawierania umów, zakaz przystępowania do przetargów w zamówieniach publicznych. Nowym przepisom mają także podlegać czyny popełnione przed jej wejściem w życie - ostrzegają Konfederacja Lewiatan i kancelaria DZP.