Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-03-29 Informacje prasowe

  Wyzwania dla rządu Mateusza Morawieckiego

  Zwiększenie liczby pracujących, poprawa jakości zasobów pracy, wprowadzenie uproszczeń i ułatwień w podatkach, ujednolicenie interpretacji podatkowych, sprawne wdrożenie Konstytucji Biznesu, rezygnacja z ustawy o jawności życia publicznego, zmiany w procesie stanowienia prawa i poprawa jakości ustaw - to zdaniem Konfederacji Lewiatan, najważniejsze wyzwania, które stoją przed rządem M. Morawieckiego.

 • 2018-03-27 Informacje prasowe

  Nowe zasady przyłączania mikroinstalacji do poprawki

  Wejście w życie zmian dotyczących eksploatacji sieci dystrybucyjnej zakłóci osiąganie celów polityki zrównoważonego rozwoju w zakresie rozproszonych mikroinstalacji wykorzystujących OZE, w szczególności prosumenckich - przestrzega Rada OZE przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-03-27 Informacje prasowe

  Zatrudnienie rośnie, ale tylko w połowie województw

  W UE28 zatrudnienie wzrosło w 2016 r. w 84 proc. regionów. W Polsce, na 16 województw wzrost zatrudnienia zanotowano w 8. regionach - podał Eurostat.

 • 2018-03-26 Informacje prasowe

  Stypendia dla pielęgniarek i położnych to za mało

  Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem zachęt dla pielęgniarek i położnych, aby je przekonać do pozostania w Polsce i wykonywania wyuczonego zawodu w kraju. To krok w dobrym kierunku. Liczy się każda inicjatywa, która pomoże ratować dramatyczną sytuację kadrową w ochronie zdrowia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-23 Informacje prasowe

  Stopa bezrobocia może spaść poniżej 6 proc.

  Stopa bezrobocia w lutym br. wyniosła 6,8 proc., wobec 6,9 proc. w styczniu - podał GUS.

 • 2018-03-23 Informacje prasowe

  Inwestycje przedsiębiorstw w 2017 r. dalekie od optymizmu

  Nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw średnich i dużych wzrosły w 2017 r. o 3,4 proc. (r/r; w cenach stałych) i wyniosły 126,2 mld zł - podał GUS prezentując Biuletyn Statystyczny oraz Informację o sytuacji społeczno-gospodarczej.

 • 2018-03-22 Informacje prasowe

  Opłaca się pracować w wieku powyżej 65 lat

  Najwyższe wynagrodzenia otrzymują osoby w wieku 65 lat i więcej, ponad 130 proc. średniej w gospodarce. Najniższe wynagrodzenie otrzymują najmłodsi pracownicy, do 24 lat, 67 proc. średniej w gospodarce - informuje GUS w najnowszej publikacji Struktura wynagrodzeń wg zawodów w październiku 2016 r.

 • 2018-03-21 Informacje prasowe

  Banki sprawdzą niekaralność pracownika

  Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie w instytucjach finansowych, wychodzą naprzeciw postulatom przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-21 Informacje prasowe

  Konsumenci nie tracą optymizmu

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w lutym 2018 r. o 7,7 proc. (r/r; ceny stałe). Wskaźniki ufności konsumenckiej, bieżący i wyprzedzający, są na poziomie odpowiednio (5,4 i 2,9) - podał GUS.

 • 2018-03-20 Informacje prasowe

  Papier nie zniknie z umów z operatorami

  Nowe prawo telekomunikacyjne może utrudnić upowszechnienie udziału elektronicznego obiegu dokumentów w obrocie gospodarczym - ostrzega Konfederacja Lewiatan.