Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-05-04 Informacje prasowe

  Przemysł może się zatkać

  W kwietniu br. wskaźnik PMI Polskiego Sektora Przemysłowego wzrósł do poziomu 54,1 z 53,5 w marcu 2017 r. - podał Markit.

 • 2017-04-28 Informacje prasowe

  Audytorzy będą mogli świadczyć dodatkowe usługi

  Senat poszerzył katalog dodatkowych usług świadczonych przez audytorów na rzecz badanych jednostek zainteresowania publicznego (JZP), np. banków czy spółek giełdowych. O zmianę przepisów, z sukcesem, apelowała Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-04-28 Informacje prasowe

  Inflacja zatrzymała się na 2 proc.

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu 2017 r. o 2,0 proc. r/r, a w stosunku do marca 0,3 proc. - podał GUS prezentując szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

 • 2017-04-27 Informacje prasowe

  Lewiatan apeluje do prezydenta o weto w sprawie aptek

  Wprowadzenie w prawie farmaceutycznym obowiązku prowadzenia apteki wyłącznie przez farmaceutę, ograniczenie możliwości posiadania więcej niż 4 aptek, nie służy pacjentom - uważa Konfederacja Lewiatan i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy.

 • 2017-04-26 Informacje prasowe

  Na koniec roku bezrobocie poniżej 8 proc.

  Stopa bezrobocia na koniec marca 2017 r. wyniosła 8,1 proc., co oznacza spadek o 1,8 pkt proc. rok do roku i 0,4 pkt proc. w stosunku lutego br. Jest to najlepszy wynik od 26 lat.

 • 2017-04-26 Informacje prasowe

  Nagrody Lewiatana dla Holland, Baczyńskiego, Maja i Szataniaka

  Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki - to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Wyróżnienia zostały wręczone w środę, 26 kwietnia br., w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 • 2017-04-25 Informacje prasowe

  NIK w firmach, które korzystały ze środków publicznych

  NIK skontroluje firmy korzystające ze środków publicznych na wdrażanie innowacji oraz badania i rozwój. Zdaniem Konfederacji Lewiatan przedsiębiorstwom, które uczciwie realizowały projekty nic nie grozi. Działania NIK w stosunku do nich mają mieć charakter raczej badawczy niż stricte kontrolny.

 • 2017-04-24 Informacje prasowe

  Pracodawcy krytykują decyzję Senatu dotyczącą aptek

  Komisja ds. Rynku Aptecznego Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają sprzeciw wobec przyjęcia przez Senat poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, do którego na ostatnim etapie procesu legislacyjnego przywrócono szkodliwą zasadę „apteki dla aptekarza". Przyjęta nowelizacja dotkliwie reglamentuje swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i silnie upośledza konkurencję na rynku aptecznym.

 • 2017-04-24 Informacje prasowe

  Dobrze, że wprowadzimy elektroniczne L-4

  Sejm uchwalił zmiany, które ułatwiają wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 roku znikną papierowe zwolnienia. Zdaniem Konfederacji Lewiatan upowszechnienie e-zwolnień umożliwi lepszą kontrolę krótkoterminowych zwolnień lekarskich, ograniczy nadużycia, których koszty ponoszą pracodawcy i uczciwi pracownicy.

 • 2017-04-24 Informacje prasowe

  Poprawa finansów publicznych krajów UE

  Deficyt sektora finansów publicznych w UE28 wyniósł w 2016 r. minus 1,7 proc. PKB, a dług publiczny 83,5 proc. PKB - podał Eurostat.