Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-03-16 Informacje prasowe

  Centrom dystrybucji grożą kary za handel w niedziele

  Przedstawione przez resort rodziny i Państwową Inspekcję Pracy wytyczne w sprawie definicji „placówki handlowej" oznaczają, że wbrew treści ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz obejmie dużą cześć centrów dystrybucyjnych, co jest zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan apeluje do PIP o powstrzymanie się od nakładania kar pieniężnych na centra pracujące w niedziele do czasu rozstrzygnięcia rozbieżności między treścią przepisu a wytycznymi.

 • 2018-03-16 Informacje prasowe

  Bez presji płacowej, ale pracodawcy nie mogą spać spokojnie

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lutym 2018 r. o 1,4 proc. r/r, a w stosunku do stycznia br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-16 Informacje prasowe

  „Solidarność” i Lewiatan nie zgadzają się z Prokuratorem Generalnym

  Uznanie przez Prokuratora Generalnego ustawy dotyczącej zniesienia limitu składek na ZUS za zgodną z Konstytucją RP, oznacza przyzwolenie na naruszenie podstaw dialogu społecznego w Polsce, bez żadnych sankcji. Takie stanowisko prowadzi do marginalizacji roli partnerów społecznych - napisali we wspólnym stanowisku NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-15 Informacje prasowe

  Bilans członkostwa Polski w UE nie budzi wątpliwości

  W 2016 r. PKB per capita w Polsce wyniósł 68 proc. przeciętnego PKB per capita w UE28 - podał Eurostat.

 • 2018-03-15 Informacje prasowe

  Theresa May zaprasza Konfederację Lewiatan do debaty na temat warunków Brexitu

  Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w swoim liście zaapelowała o zachowanie istniejących łańcuchów dostaw pomiędzy UE a Wielką Brytanią, sprzeciwiając się planom wprowadzenia ograniczeń taryfowych i kwotowych. Wśród przedstawionych postulatów znalazło się także minimalizowanie liczby barier w działalności przedsiębiorstw brytyjskich w UE i odwrotnie, co wymaga porozumienia na rzecz mobilności. Premier May napisała także o potrzebie regulacji dotyczących handlu, zapewniających uczciwą i otwartą konkurencję.

 • 2018-03-14 Informacje prasowe

  Kodeks pracy napisany na nowo

  Dzisiaj lub jutro eksperci zasiadający w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy przekażą projekt nowego kodeksu pracy minister rodziny Elżbiecie Rafalskiej.

 • 2018-03-12 Informacje prasowe

  Duże firmy zapowiadają wzrost inwestycji

  Aż 72 proc. dużych przedsiębiorstw planuje w tym roku wzrost inwestycji, 52 proc. zwiększy zatrudnienie - wynika z badania nastrojów przedsiębiorców zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-03-12 Informacje prasowe

  Rośnie eksport do USA, spada do Wielkiej Brytanii

  Eksport wzrósł w styczniu 2018 r. o 4,8 proc. (euro, r/r), a import o 10,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-09 Informacje prasowe

  Zmiany w emeryturach mają służyć pracownikom i gospodarce

  Odbudowa filara kapitałowego - to główny cel projektu zmian w systemie emerytalnym, który zapowiedzieli politycy PO.

 • 2018-03-09 Informacje prasowe

  Nie ograniczajmy samodzielności dzieci w internecie

  Zaniepokojenie budzi przesunięcie z 13 na 16 lat granicy wieku dziecka, któremu, za zgodą rodziców czy opiekuna, mogą być bezpośrednio oferowane usługi świadczone drogą elektroniczną. Jest to nieuzasadnione z punktu widzenia innych regulacji obowiązujących w naszym kraju - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając najnowsze zmiany w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych.