Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-06-19 Informacje prasowe

  Coraz trudniej o pracowników tymczasowych

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało sytuację na rynku agencji zatrudnienia w pierwszym kwartale 2018 roku (1Q2018), analizując wyniki firm członkowskich, reprezentujących około 1/2 wartości rynku pracy tymczasowej i 1/3 rynku rekrutacji stałych.

 • 2018-06-19 Informacje prasowe

  Przemysł pokazuje siłę, mimo spowolnienia w strefie euro

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w maju br., w ujęciu rocznym, o 5,4 proc., natomiast budowlano-montażowa o 20,8 proc. - podał GUS.

 • 2018-06-18 Informacje prasowe

  Nowa dyrektywa może utrudnić działalność pracodawców

  W cieniu debaty nad unijną dyrektywą o delegowaniu pracowników toczą się pracę nad nową dotyczącą przewidywalnych warunków pracy. Ma ona wprowadzić rozszerzony zakres informacji przekazywanych pracownikom na temat warunków zatrudnienia. Wstępne decyzje mają zapaść już 21 czerwca br. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe rozwiązania mogą być trudne do zastosowania w praktyce i spowodują wzrost obowiązków administracyjnych.

 • 2018-06-18 Informacje prasowe

  Zatrudnienie rośnie wolniej, płace szybciej

  Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób w maju 2018 roku wyniosło 4696,59 zł brutto i wzrosło w ciągu roku o 7%. Dynamika wzrostu wynagrodzeń jest większa niż rok wcześniej - w maju 2017 w porównaniu do 2016 roku wyniosła 5,4% - podał GUS.

 • 2018-06-15 Informacje prasowe

  Podatki powinny być przejrzyste, proste i przyjazne

  Minister finansów Teresa Czerwińska zapowiedziała uproszczenie podatków, zmniejszenie biurokracji, większe ulgi i zmianę zasad rozliczania firmowych samochodów.

 • 2018-06-15 Informacje prasowe

  Czy leasing przestanie się opłacać?

  Niedawna zapowiedź minister finansów - Teresy Czerwińskiej, odnosząca się do nowego limitu dla kosztów amortyzacji samochodów osobowych oraz zrównania progu kosztów amortyzacji samochodów osobowych z kosztami leasingu, spowodowała szereg komentarzy odnoszących się do korzyści podatkowych związanych z usługami leasingowymi i przyszłości tych usług po ewentualnych zmianach przepisów podatkowych.

 • 2018-06-15 Informacje prasowe

  Projekt ustawy o PPK lepszy, ale wymaga jeszcze pracy

  Nowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wprowadza część postulowanych wcześniej zmian mających ułatwić obsługiwanie PPK przez przedsiębiorców. Rozszerza krąg podmiotów, w ramach których można będzie gromadzić środki, uznaje pieniądze gromadzone w PPK za prywatną własność. Szereg przepisów wymaga jednak dalszych prac, gdyż wciąż mogą utrudniać funkcjonowanie PPK, a tym samym ich przyjęcie przez pracodawców i pracowników - napisała Konfederacja Lewiatan w swoim stanowisku.

 • 2018-06-14 Informacje prasowe

  Inflacja przyspiesza, ale niegroźnie

  Inflacja w maju br., w ujęciu rocznym, wyniosła 1,7 proc., wobec 1,6 proc. w kwietniu. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-06-13 Informacje prasowe

  Mądrze inwestujmy w sztuczną inteligencję

  Wykorzystanie istniejących już funkcjonalności sztucznej inteligencji pozwoli polskim firmom budować nowe usługi na bazie już istniejących rozwiązań w znacznie krótszym czasie i bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów. Dzięki upowszechnieniu się usług sztucznej inteligencji w języku polskim możemy uzyskać efekt „kuli śnieżnej" w liczbie nowych rozwiązań - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym komunikatu Komisji Europejskiej „ Sztuczna inteligencja dla Europy".

 • 2018-06-13 Informacje prasowe

  Eksport pod presją złych wieści z Europy

  W kwietniu br., po raz pierwszy w tym roku, odnotowaliśmy nadwyżkę w obrotach towarowych w wysokości 314 mln euro. Po czterech miesiącach saldo wymiany handlowej jest jednak ujemne i wynosi 760 mln euro - podał NBP. Zbliżone dane opublikował wcześniej GUS.