Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-04-12 Informacje prasowe

  Apel do senatorów o odrzucenie ustawy dotyczącej aptek

  Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET apelują do senatorów o odrzucenie ustawy - Prawo farmaceutyczne. Przyczyni się ona bowiem do powolnej likwidacji aptek, nienależących do farmaceutów, w tym sieci aptecznych, które staną się przedsiębiorstwami bez wartości i bez przyszłości. Pacjenci zapłacą więcej za leki i będą mieli utrudniony dostęp do aptek.

 • 2017-04-12 Informacje prasowe

  Ceny żywności i paliwa napędzają inflację

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły 1. kwartale 2017 r. o 2,0 proc. w stosunku do 1. kwartału 2016 r. - podał GUS.

 • 2017-04-11 Informacje prasowe

  Klient nie może wynagradzać agenta ubezpieczeniowego

  Zapłata wynagrodzenia przez klienta bezpośrednio agentowi w związku z proponowanym zawarciem umowy ubezpieczenia lub umowy gwarancji ubezpieczeniowej stoi w sprzeczności z charakterem czynności agencyjnych, które są wykonywane na rzecz oraz w imieniu firmy ubezpieczeniowej - ostrzega Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

 • 2017-04-11 Informacje prasowe

  Inwestycje firm spadły w 12 województwach, a w 4 wzrosły

  W 2016 r. nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw średnich i dużych wyniosły 120,8 mld zł i były niższe o 11,5 proc. (r/r; ceny bieżące). Spadek nakładów inwestycyjnych nie objął wszystkich województw - w podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim oraz śląskim przedsiębiorstwa zainwestowały w 2016 r. więcej niż w 2015 r.- podał GUS.

 • 2017-04-10 Informacje prasowe

  Gdy apteki będą tylko dla aptekarzy wzrosną ceny leków

  Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają sprzeciw wobec przyjęcia przez Sejm poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne. Przyjęte rozwiązania wprowadzające możliwość prowadzenia apteki wyłącznie przez farmaceutę, ograniczenie możliwości posiadania więcej niż 4 aptek oraz bariery demograficzne i geograficzne są oderwane od interesów pacjentów, dla których istotne są niskie ceny leków nierefundowanych oraz pełen asortyment leków.

 • 2017-04-07 Informacje prasowe

  Lewiatan: e-zwolnienia ograniczą nadużycia

  Projekt ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, nad którym pracują obecnie posłowie, upowszechni e-zwolnienia i umożliwi lepszą kontrolę krótkoterminowych zwolnień lekarskich. Ograniczy to nadużycia, których koszty ponoszą pracodawcy i...

 • 2017-04-06 Informacje prasowe

  Producenci nie chcą leków w osobnych grupach limitowych

  Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, członek Konfederacji Lewiatan, nie popiera uznaniowego wyodrębnienia leków do osobnych grup limitowych. Krajowi producenci leków popierają natomiast działania Ministerstwa Zdrowia mające na celu zahamowanie nielegalnego wywozu leków z kraju.

 • 2017-04-06 Informacje prasowe

  Duża ulga dla małych firm ma więcej wad niż zalet

  Najmniejsi przedsiębiorcy, o niskich przychodach, zapłacą dużo mniej na ubezpieczenia społeczne - proponuje Ministerstwo Rozwoju.

 • 2017-04-05 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy proponują zmiany w KRS

  W Krajowym Rejestrze Sądowym nie powinny znaleźć się przepisy regulujące kwestie materialno-prawne związane z zawieszeniem wykonywania działalności gospodarczej, w tym prawa i obowiązki przedsiębiorców w okresie zawieszenia, jego skutki w odniesieniu do zobowiązań publicznoprawnych - uważa Konfederacja Lewiatan. Takie regulacje powinny być umieszczone w Prawie przedsiębiorców.

 • 2017-04-05 Informacje prasowe

  Prezydencie zawetuj ustawę o sieci szpitali

  Pracodawcy RP, BCC i Konfederacja Lewiatan apelują do prezydenta o zawetowanie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.