Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2018-03-12 Informacje prasowe

  Duże firmy zapowiadają wzrost inwestycji

  Aż 72 proc. dużych przedsiębiorstw planuje w tym roku wzrost inwestycji, 52 proc. zwiększy zatrudnienie - wynika z badania nastrojów przedsiębiorców zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-03-12 Informacje prasowe

  Rośnie eksport do USA, spada do Wielkiej Brytanii

  Eksport wzrósł w styczniu 2018 r. o 4,8 proc. (euro, r/r), a import o 10,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-09 Informacje prasowe

  Zmiany w emeryturach mają służyć pracownikom i gospodarce

  Odbudowa filara kapitałowego - to główny cel projektu zmian w systemie emerytalnym, który zapowiedzieli politycy PO.

 • 2018-03-09 Informacje prasowe

  Nie ograniczajmy samodzielności dzieci w internecie

  Zaniepokojenie budzi przesunięcie z 13 na 16 lat granicy wieku dziecka, któremu, za zgodą rodziców czy opiekuna, mogą być bezpośrednio oferowane usługi świadczone drogą elektroniczną. Jest to nieuzasadnione z punktu widzenia innych regulacji obowiązujących w naszym kraju - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając najnowsze zmiany w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2018-03-09 Informacje prasowe

  Ministerstwo Środowiska wycofało zły projekt ustawy z Sejmu

  Po krytyce przedsiębiorców Ministerstwo Środowiska wycofało z Sejmu projekt ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. Konfederacja Lewiatan wielokrotnie wskazywała, że doprowadzi on do komplikacji postępowań administracyjnych w trakcie inwestycji i utrudni absorbcję środków unijnych.

 • 2018-03-08 Informacje prasowe

  Powstanie system kształcenia kadr dla motoryzacji

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Polska Izba Motoryzacji (PIM) oraz Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP), członek Konfederacji Lewiatan, powołają ogólnokrajową Radę ds. kompetencji w sektorze motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności). Umowa z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o dofinansowanie projektu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 została podpisana.

 • 2018-03-08 Informacje prasowe

  Dwie obawy dotyczące ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

  Przepisy nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu wzbudzają kontrowersje z dwóch powodów. Po pierwsze, niepokoi tempo prac nad projektem . Dość wspomnieć, że posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych (21.02.2018 r.) trwało około 7 godzin...

 • 2018-03-07 Informacje prasowe

  Nowa ustawa o OZE pomoże przedsiębiorcom

  Przyjęcie przez rząd projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców działających w obszarze energetyki odnawialnej. Teraz trzeba sprawnie zakończyć nad nim prace w parlamencie, tak aby nowe przepisy mogły szybko wejść w życie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-07 Informacje prasowe

  Pracownicy intensywnie poszukiwani

  Stopa bezrobocia w lutym br. wyniosła 6,8 proc., wobec 6,9 proc. w styczniu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-03-06 Informacje prasowe

  Inwestycje w naukę i uczelnie niezbędne

  W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów, a w przyszły wtorek rząd mają się zająć projektem ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywanej też Konstytucją dla Nauki. Konfederacja Lewiatan uważa, że konieczne są daleko idące zmiany w systemie finansowania szkolnictwa wyższego.