Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2017-07-27 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy chwalą rządową ustawę o OZE, ale mają uwagi

  Istnieje konieczność uregulowania sposobu naliczania podatku od nieruchomości zajętych pod inwestycje wiatrowe w okresie od 1 stycznia 2017 roku do dnia wejścia w życie projektowanej ustawy o OZE. Obecnie obowiązujące przepisy przyczyniły się do pogorszenia sytuacji wielu inwestorów - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-26 Informacje prasowe

  Budżet na 2018 r. realny, ale obarczony ryzykami

  Założenia makroekonomiczne do budżetu na 2018 r. są osiągalne, aczkolwiek obarczone wieloma ryzykami - tak wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Do prognoz wzrostu PKB, cen, a także dynamiki spożycia indywidualnego i wzrostu importu, trzeba podchodzić ostrożnie - napisała Konfederacja Lewiatan w uwagach do założeń projektu budżetu na 2018 rok.

 • 2017-07-25 Informacje prasowe

  Zlikwidowana apteka, czyli rewolucja pożera własne dzieci

  Z końcem czerwca zlikwidowana została poznańska apteka Galenica, działająca na Starym Mieście od ponad pół wieku. Jest to pierwsza ofiara regulacji „apteka dla aptekarza", która weszła w życie 25 czerwca 2017 roku. Apteka należała do członka władz samorządu aptekarskiego, który był inicjatorem i promotorem powyższej regulacji.

 • 2017-07-25 Informacje prasowe

  Bezrobocie dalej spada

  W czerwcu br. stopa bezrobocia spadła do 7,1 proc., wobec 7,4 proc. w maju - podał GUS


 • 2017-07-25 Informacje prasowe

  Przemysł w Polsce Wschodniej silnie rośnie

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w ciągu pierwszych 6. miesięcy 2017 r. o 5,7 proc. r/r. W największym stopniu w województwie świętokrzyskim, o 13,7 proc. - podał GUS.

 • 2017-07-24 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy dziękują Prezydentowi RP za weto

  Doceniamy, że Prezydent wsłuchał się w głos przedsiębiorców i zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Poprawa funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest ważna i konieczna, ale musi odbywać się z poszanowaniem Konstytucji, z zachowaniem standardów stanowienia prawa i uwzględnieniem szerokich konsultacji społecznych. Takich standardów nie dochowano w przypadku tych ustaw - napisała Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-07-21 Informacje prasowe

  Coraz bardziej brakuje wykwalifikowanych pracowników

  Koniunktura gospodarcza w lipcu 2017 r. oceniana jest przez przedsiębiorców pozytywnie. W większości sekcji lepiej niż miesiąc wcześniej, a także lepiej niż w lipcu w latach poprzednich - podał GUS.

 • 2017-07-21 Informacje prasowe

  Członkowie RDS apelują do prezydenta o weto

  Członkowie Rady Dialogu Społecznego: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w liście do prezydenta Andrzeja Dudy proszą go o zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym.

 • 2017-07-19 Informacje prasowe

  Budownictwo odżywa

  W czerwcu 2017 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 11,6 proc. r/r, a w stosunku do maja br. o 16.7%, natomiast produkcja sprzedana przemysłu wzrosła o 4,5 proc. r/r, a o 2,7 proc. w stosunku do maja br. - podał GUS.

 • 2017-07-19 Informacje prasowe

  Szefowa RDS prosi prezydenta o interwencję dotyczącą SN

  Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego w liście do prezydenta Andrzeja Dudy prosi go o interwencję w związku z tym, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym nie trafił do konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego.