Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

PKPP Lewiatan zaprasza na seminarium – „Zarządzanie zmianami”

2007-02-24

Seminarium pomoże uczestnikom ocenić sposób zarządzania w ich organizacjach oraz dystans, jaki ich dzieli od sposobu zarządzania w organizacjach będących w światowej czołówce. Przedstawione przykłady pokażą, że organizacje w XXI wieku muszą być zarządzane inaczej niż w wieku XX. Zostaną zasugerowane pożądane kierunki zmian zarządzania w przedsiębiorstwach. Seminarium odbędzie się w Warszawie, 21 lutego 2007, w Hotelu Belweder, ul. Flory 2. Zapraszamy serdecznie do udziału w seminarium, którego celem jest zaprezentowanie modelu ewolucji metod zarządzania strategicznego w XX wieku:
• od zarządzania masową produkcją do zarządzania innowacją na skalę masową,
• od zarządzania produkcją i dystrybucją produktów i usług do tworzenia i rozpowszechnianie wiedzy,
• od zarządzania powtarzającymi się codziennymi procesami operacyjnymi do zarządzania zmianami.

Model obejmuje:
• trzy trendy - amerykański, skandynawski i japoński,
• dwa podejścia: oparte na myśleniu analitycznym i na systemowym,
• dwa typy organizacji – biurokratyczna (skomplikowana struktura, pracownik wykonuje ściśle określone i zdefiniowane czynności) i demokratyczna (prosta struktura, każdy pracownik - zwany pracownikiem wiedzy - potrafi wykonać wiele funkcji).


Seminarium adresujemy do wyższej i średniej kadry kierowniczej przedsiębiorstw

Prowadzi: dr Halina Tomaszewska


Dr Halina Tomaszewska ukończyła Wydział Matematyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku a studia podyplomowe z zakresu nauk komputerowych w Otago University w Dunedin w Nowej Zelandii; tam też doktoryzowała się z dziedziny „zarządzania zmianami.” Przez ostatnich 10 lat zajmowała się praktycznymi badaniami związanymi ze zmianą tradycyjnej gospodarki na gospodarkę opartą na wiedzy. Była autorem i koordynatorem projektów: „Tworzenie systemu wspomagania młodych przedsiębiorców”, realizowanego we współpracy ze SF BCC, „Rozwój gospodarczy Częstochowy”, realizowanego we współpracy z Radą Gospodarczą przy Urzędzie Miasta Częstochowa i Urzędem Miasta, „Tworzenie doskonałej uczelni wyższej”, dla Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania. W przygotowaniu projekt „Tworzenie infrastruktury dla przedsiębiorczości innowacyjnej”.

Do pobrania: Agenda seminarium

Formularz zgłoszeniowy