Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Rusza pierwsza edycja Internetowych Studiów Podyplomowych z zakresu E-biznesu

2007-02-17

Politechnika Warszawska (PW) w konsorcjum z EFICOM European and Financial Consulting rozpoczynają realizację projektu edukacyjnego - Internetowe studia podyplomowe budowy kompetencji w zakładaniu i prowadzeniu e-biznesu. Studia są propozycją dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), którzy chcą efektywnie korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych w działalności biznesowej.
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pozwala pracownikom MŚP przełamać barierę finansową. Dofinansowanie trafia w formie dotacji do Politechniki Warszawskiej, dzięki czemu Uczelnia pobiera od słuchaczy zaledwie 20% opłaty za studia.

E-biznes opiera się na szeroko rozumianych rozwiązaniach teleinformatycznych, w szczególności aplikacjach internetowych. „Umiejętność wykorzystania technologii informatycznych w działalności gospodarczej jest dzisiaj bezwzględnym warunkiem utrzymania i poprawy pozycji przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku. Celem naszego projektu jest przekazanie gruntownej wiedzy z tego zakresu oraz umiejętności praktycznego jej stosowania w polskich przedsiębiorstwach.” podkreśla prof. dr Bogdan Galwas, Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W programie studiów obejmujących 525 godzin akademickich nie zabraknie zagadnień dotyczących wykorzystania oprogramowania, komputerów i sieci komunikacji elektronicznej do realizacji celów gospodarczych. Studenci będą mieli także szansę zapoznać się z prawnymi i ekonomicznymi aspektami prowadzenia e-biznesu.

Studia trwają 9 miesięcy. Prowadzone są z wykorzystaniem Internetu i techniki e-learningu. „Zaproponowana przez nas technika e-learningu pozwoli słuchaczom dostosować czas, tempo i miejsce nauki do indywidualnych potrzeb. Mamy nadzieję, że system ten zapewni naszym przyszłym biznesmenom optymalne warunki dla pogłębiania wiedzy. Jednocześnie będzie doskonałym polem ćwiczeń w zastosowaniu technologii informacyjnych” mówi Maciej Salamon, EFICOM.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz program studiów dostępne są na stronie internetowej www.ebiznes.pw.edu.pl


Informacji udzielają także:
Maciej Salamon, Katarzyna Łongwa
EFICOM Sp z o.o.
ul. Nowogrodzka 68
02-014 Warszawa
tel. 022 389-71-99, 0-801-667-067
fax. 022 623-82-23
e-mail: ebiznes@eficom.pl
www.eficom.plProjekt Internetowe studia podyplomowe budowy kompetencji w zakładaniu i prowadzeniu
e-biznesu współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.