Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Europejskie Forum Nowych Idei

2011-09-28

Europjeskie Forum Nowych Idei odbędzie się w Sopocie w dniach 28-30 września.

 

Świat, Europa i Polska stoją przed wyzwaniami starymi, już znanymi, ale do tej pory lekceważonymi lub pomijanymi, a także przed zupełnie nowymi, które ujawniły się poprzez światowy kryzys finansowy, przez szybki rozwój Azji i Ameryki Południowej (wkrótce zapewne Afryki), przez niepowodzenia inicjatyw globalnych związanych z ochroną klimatu czy liberalizacją handlu, globalizację wielkiego biznesu.

Rola państwa we współczesnej gospodarce i społeczeństwie, bezpieczeństwo demograficzne, potencjalne bankructwa państw, nowe regulacje i podatki w sektorze finansowym, zmiany kryteriów oceny kondycji ekonomicznej państw, perspektywy starych i nowych stref walutowych, paneuropejskie i globalne strategie rozwoju, transfer idei i wiedzy, ograniczenia ryzyk globalizacji, nowe systemy zabezpieczenia społecznego, nowa edukacja, rola kultury w rozwoju innowacyjności społeczeństw, mechanizmy wzrostu konkurencyjności Europy - to tylko przykładowe tematy, którymi powinno zająć się Forum, bo świat się zmienia! Czas polskiej prezydenckiej jest do tego celu znakomitą okazją.

Europejski i globalny wymiar programu Forum, a także traktowanie tematów gospodarczych w kontekście cywilizacyjnym, będzie różnił tę konferencję od Forum w Krynicy i zapoczątkowanego w ubiegłym roku Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Tagi