Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Certyfikat Zielony Sklep - zaproszenie

2013-01-30

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska zaprasza na spotkanie inaugurujące wprowadzenie na rynek Certyfikatu Zielony Sklep. Spotkanie odbędzie się w 30 stycznia br., o godz. 11.30, w siedzibie PKPP Lewiatan w Warszawie (ul. Zbyszka Cybulskiego 3).

Celem spotkania jest zaprezentowanie Certyfikatu Zielony Sklep, który jest pierwszym w Polsce standardem ekologicznym dedykowanym podmiotom branży handlowo-usługowej posiadającym punkty sprzedaży detalicznej. Powstał w wyniku współpracy firmy Tchibo Warszawa i organizacji pozarządowej Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Jego wytyczne wypracowane zostały na podstawie międzynarodowych standardów w zakresie społecznej odpowiedzialności ISO26000 i zasad raportowania zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative. Standard skierowany jest do firm, które funkcjonują w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, zgodnie z zasadami przejrzystości i ładu korporacyjnego, a ich relacje z interesariuszami oparte są na poszanowaniu praw człowieka. Pierwszy Certyfikat Zielony Sklep otrzymały sklepy Tchibo.

Partnerem głównym wydarzenia jest firma Tchibo Warszawa, zaś patronami merytorycznymi PKPP Lewiatan, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród patronów medialnych znajdują się magazyn Shopping Center Poland, portale Retailnet.pl i CSRinfo.org oraz program BIZON, nadawany w Radiu PiN, w środę o 15.10.

  

Plan spotkania:

11:30 | Certyfikat Zielony Sklep

nowy standard dla firm branży handlu detalicznego

Ewa Figórska, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

 

11:50 | Sklepy Tchibo

droga do Certyfikatu Zielony Sklep

Ewelina Wasilewska, Tchibo Warszawa Sp. z o.o.

 

12:05 | Zielone Standardy w biznesie

panel dyskusyjny

prof. Witold Orłowski, PwC Polska

Marcin Grzybek, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Agata Staniewska, PKPP Lewiatan

 

12:35 | Zakończenie spotkania

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc konferencja ma charakter zamknięty. Udział jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o kontakt z Aleksandrą Pacułt (aleksandra.pacult@fpds.pl).