Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja: Opodatkowanie dodatkowych świadczeń pracowniczych do Trybunału Konstytucyjnego

2013-01-17


Rada Podatkowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

zaprasza na śniadanie prasowe:

Opodatkowanie dodatkowych świadczeń pracowniczych do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek PKPP Lewiatan

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód ze stosunku pracy został zdefiniowany bardzo szeroko. Jest to praktycznie każda korzyść związana z wykonywaną pracą, w tym wartość świadczeń
w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. Ustawa przewiduje, że nieodpłatne świadczenia - żeby stanowiły przychód pracownika - muszą być otrzymane, w przeciwieństwie do wartości pieniężnych, które mogą być również pozostawione do dyspozycji. Powyższe rozumienie przepisów zostało jednak odrzucone przez fiskusa, który próbuje opodatkować kolejne pozapłacowe świadczenia pracownicze, np. imprezy integracyjne. W ocenie PKPP Lewiatan jest to niezgodne z Konstytucją. W związku z tym, że dotychczasowe apele do resortu finansów o zmianę kontrowersyjnych przepisów nie przyniosły skutku PKPP Lewiatan kieruje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie opodatkowania dodatkowych świadczeń pracowniczych.

W śniadaniu prasowym udział wezmą:

• Andrzej Nikończyk - Przewodniczący Rady Podatkowej PKPP Lewiatan (Kancelaria Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy Sp.k.)
• Rafał Iniewski - Przewodniczący Komitetu Prawniczego Rady Podatkowej PKPP Lewiatan (Kancelaria Parulski & Wspólnicy Doradcy Podatkowi s.c.)
• Wojciech Krok - Wiceprzewodniczący Rady Podatkowej PKPP Lewiatan (Parulski & Wspólnicy Doradcy Podatkowi s.c.)
• Anna Hleb - Koszańska - Członek Rady Podatkowej PKPP Lewiatan (Parulski & Wspólnicy Doradcy Podatkowi s.c.)


Zapraszamy 17 stycznia (czwartek) o godz. 10.30 do siedziby PKPP Lewiatan,
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3