Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Polski Kongres Prawa Zamówień Publicznych i Inwestycji Infrastrukturalnych 2013

2013-01-17

11H DYSKUSJI EKSPERTÓW| 4 BLOKI TEMATYCZNE| SESJE RÓWNOLEGŁE I PLENARNE| SPOTKANIA B2B

Kongres jest dorocznym spotkaniem regulatorów, instytucji kontrolujących, przedstawicieli i kadry zarządzającej spółek, zamawiających, inwestorów i praktyków zajmujących się problematyką dużych inwestycji w infrastrukturę (niejednokrotnie też dotowanych z funduszy unijnych), kancelarii prawnych i firm doradczych, naukowców, prawników i ekonomistów.

Patronat honorowy sprawuje m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw.

 

Zadaniem kongresu jest przedstawienie stanowiska praktyków i instytucji zajmujących się zamówieniami publicznymi, omówienie problemów pojawiających się w praktyce na styku realizacji inwestycji infrastrukturalnych i prawa zamówień publicznych, sporządzenie wniosków pokongresowych i przekazanie ich do organów regulacyjnych i prawotwórczych.

 

Wśród tematów m.in.:

 

-ZP w procesie inwestycyjnym: modernizacja polityki UE  w zakresie zamówień publicznych,

-ZP jako instrument zwiększenia innowacyjności gospodarki i zrównoważonego rozwoju oraz sprawnego wykorzystania środków unijnych przez jednostki finansów publicznych,

-Przyczyny zapaści w sektorze budowlanym dróg i autostrad oraz sposoby rozwiązania zaistniałego kryzysu,

-ZP w infrastrukturze energetycznej i IT,

-Warunki kontraktowe FIDIC jako instrument wspomagający ZP w sektorze infrastruktury budowlanej,

-Problemy z digitalizacją administracji publicznej w Polsce na gruncie ZP,

-Konkurencja w ZP a konkurencyjność gospodarki,

-Zamówienia publiczne de lege lata i de lege ferenda - przyszłość zamówień publicznych - nowe wyzwania, nowe narzędzia, priorytety przyszłej inicjatywy legislacyjnej.

 

*Za udział w Kongresie adwokaci oraz radcowie prawni będą mogli uzyskać punkty na poczet wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego.

 

Więcej informacji na www.inwestycyjny.allerhand.pl.

  

Instytut Allerhanda

Pion Organizacji Wydarzeń

+48 (12) 341 46 48

inwestycyjny@allerhand.pl