EUROHUB Luxembourg – czy możliwa jest synergia między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym?

2013-03-20

Luksemburscy prelegenci przedstawią prezentację o EUROHUB Luxembourg - analizę sektora usług logistycznych w Luksemburgu. Rozwój tej branży jest jednym z ekonomicznych priorytetów luksemburskiego rządu.

Luksemburg poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest Luxembourg Freeport (LFP), oferujący optymalne sposoby składowania dzieł sztuki, metali szlachetnych, kosztowości, antyków, wina, dokumentów itp. Dobra będą mogły być importowane do LFP bez podatku VAT i obciążeń celnych.

Polscy partnerzy Seminarium zaprezentują zagadnienia związane z polskim sektorem logistycznym. Następująca potem debata powinna prowadzić do odpowiedzi na pytanie o możliwą synergię między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym.

Proponowany czas Seminarium i koktajlu: 11:30-13:30

Moderator: Katarzyna Stanczew, Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburg w Polsce

Goście: przedstawiciele sektora logistycznego w Polsce, prawnicy, kolekcjonerzy, przedstawiciele muzeów i fundacji sztuk.

Prelegenci:

Alain Krecké, Senior Cluster Manager, Cluster for Logistics Luxembourg

David Arendt, Managing Director, Luxembourg Freeport,

Polscy prelegenci, przedstawiciele instytucji patronujących Seminarium/ prezentacje lub przemówienia o polskiej logistyce i/lub możliwej synergii między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym

Dr Grzegorz Szyszka, Dyrektor, Instytut Logistyki i Magazynowania

Dr Mirosław Kaczmarek, Dyrektor, Polska Izba Spedycji i Logistyki

Tadeusz Wilk, Dyrektor Departamentu Transportu, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Rafał Milczarski, Prezes Zarządu, Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych (TBC)

Patronaty (w porządku alfabetycznym)

Instytut Logistyki i Magazynowania

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Polskie Towarzystwo Logistyczne

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych

Patronaty medialne (w porządku alfabetycznym)

www.easylogistyka.com

www.logistyczny.com - Medialog Sp. z o.o.

www.logistyka.net.pl

www.spedycje.pl

Agenda:

J.E. Conrad Bruch: Powitanie (2 min.);

Katarzyna Stanczew: Krótkie wprowadzenie, przedstawienie prelegentów oraz agendy (2 min.);

Alain Krecké: "Eurohub Luxembourg - analizy sektora usług logistycznych w Luksemburgu" (20 min.);

David Arendt: "Luxembourg's Freeport - innowacyjne rozwiązania luksemburskiego sektora logistycznego"  (20 min.);

Polscy prelegenci: prezentacje lub przemówienia o polskiej logistyce i możliwości synergii między luksemburskim i polskim sektorem logistycznym (10-40 min.):

Dr Grzegorz Szyszka:  "Raport o stanie polskiej logistyki"

Dr Mirosław Kaczmarek "Ocena rynku usług logistycznych i spedycyjnych w Polsce"

Tadeusz Wilk: "Logistyka drogowa w Polsce"

Rafał Milczarski: "Logistyka kolejowa w Polsce"

Dyskusja;

Przyjęcie koktajlowe.

NB: Tłumaczenie symultaniczne zapewnione, uczestnictwo bezpłatne

Potwierdzenia: Katarzyna.stanczew@mae.etat.lu, +48 22 507 86 54