Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Webinarium - zmiany w regulacjach o cenach transferowych

2014-11-26

Crido Taxand zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium poświęconym ostatnim zmianom w regulacjach o cenach transferowych, które odbędzie się w środę 26 listopada br. w godzinach 10-11.

Dlaczego warto wziąć udział?
W ostatnim czasie zachodzi wiele zmian w międzynarodowym i krajowym podejściu do zagadnienia cen transferowych jako istotnego elementu kształtowania dochodowości spółek prowadzących rozliczenia w ramach grup kapitałowych. Władze skarbowe podejmują działania mające na celu uszczelnianie systemu podatkowego i przeciwdziałanie agresywnemu planowaniu podatkowemu, w tym w ramach BEPS - ang. base erosion and profit shifting - programowi OECD mającemu na celu przeciwdziałanie planowaniu podatkowemu skutkującemu uniknięciem opodatkowania lub jego przesunięciem do jurysdykcji o niskich stawkach podatku.

Polskie przepisy dotyczące cen transferowych, które już zostały wdrożone oraz które wkrótce wejdą w życie rozszerzają katalog zdarzeń gospodarczych dla których zasady cen transferowych mają zastosowanie, m.in. o reorganizacje biznesowe, działania spółek osobowych i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć przez podmioty powiązane.

Na gruncie międzynarodowym, OECD podejmuje działania, które m.in. zaostrzą podejście władz podatkowych (i tym samym podatników) do wyceny rozliczeń wartości niematerialnych, rozpoznania dochodów realizowanych przez zakłady spółek położone zagranicą, rozpoznania usług wewnątrzgrupowych czy dokumentowania rozliczeń z podmiotami powiązanymi. Działania te będą miały w niedalekiej przyszłości przełożenie na regulacje krajowe, gdyż OECD dąży do wprowadzenia najistotniejszych zmian do umów międzynarodowych zawieranych przez państwa stowarzyszone czy ich regulacji krajowych.

W trakcie webinarium doradcy z Crido Taxand podsumują zachodzące zmiany w polskich i międzynarodowych przepisach oraz ich wpływ na polskie przedsiębiorstwa, również w świetle stanowiska organów podatkowych.

Webinarium poprowadzą: Ewelina Stamblewska-Urbaniak, Partner i Anna Wcisło, Manager w Crido Taxand.

Co w programie?

W programie webinarium, m.in.:
• wybrane polskie orzecznictwo w zakresie cen transferowych,
• omówienie zadań nowego zespołu do spraw kontroli cen transferowych,
• podsumowanie zmian zachodzących w polskich przepisach o cenach transferowych,
• przedstawienie zmian zachodzących na międzynarodowej arenie, w tym dotyczących wartości niematerialnych, zakładów spółek zagranicznych i usług o niskiej wartości dodanej.

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców, dyrektorów finansowych, menadżerów podatkowych oraz głównych księgowych w spółkach, które należą do grup kapitałowych (lub tworzą takie grupy) i mają rozliczenia ze spółkami powiązanymi.

 


Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział w webinarium prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego pod poniższym linkiem:

 

Zarejestruj się >>>