Akademia Lewiatana: Innowacje HR - pracownik XXI wieku, a luki kompetencyjne

2014-03-28

Akademia Lewiatana, Pearson Central Europe i Tesco Polska zapraszają na bezpłatne seminarium "Innowacje HR - pracownik XXI wieku, a luki kompetencyjne" Warszawa, 28 marca (piątek) ul. Zbyszka Cybulskiego 3.

Zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach w dynamicznie zmieniającym się i wielokontekstowym otoczeniu XXI wieku staje się wysublimowaną sztuką. Dobór odpowiedniego pracownika w procesie rekrutacji i późniejsze dbanie o rozwój jego kompetencji i kwalifikacji przekładają się wprost na wynik biznesowy firmy i są absolutnie mierzalne. Jednym z obszarów decydujących o sukcesie firmy w wielokulturowym i wielojęzycznym otoczeniu gospodarczym jest umiejętność posługiwania się językiem obcym przez pracowników. Zapraszamy na dzień warsztatów dotyczących innowacyjnych rozwiązań i narzędzi w zakresie pracowniczych kompetencji językowych, ustawicznego rozwoju edukacyjnego zespołów i jednostek oraz możliwości mierzenia tych obszarów.

Biorąc udział w seminarium dowiecie się Państwo:

• jak niwelować luki kompetencyjne dzięki Polskiej Ramie Kwalifikacji,
  • jakie narzędzia stosować do efektywnej oceny kompetencji językowych pracowników,
  • w jakie egzaminy międzynarodowe z języka angielskiego warto inwestować w celu podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstwa,
  • jak wspierać pracowników w rozwoju bez ponoszenia wysokich kosztów finansowych.

Akademia Lewiatana jest kierowana do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji, które na bieżąco opłacają składkę członkowską

12.00 - 12.15
Rejestracja, kawa powitalna

12.15 - 13.00
Luki kompetencyjne pracowników
a zmieniające się systemy edukacyjne

Andrzej Butra, Kierownik Regionalny ds. Rozwoju na Europę Centralną i Wschodnią, Pearson Central Europe

Prezentacja połączona z dyskusją obejmie spojrzenie na najważniejsze luki kompetencyjne, 10 najbardziej poszukiwanych umiejętności pracownika, analizę zmieniających się trendów w systemach kwalifikacji i powiązanie ich z oczekiwaniami pracodawców.  Nadchodzi Polska Rama Kwalifikacji, wywodząca się z Europejskiej Ramy Kwalifikacji, która zrewolucjonizuje jakość kształcenia firm szkoleniowych, tak jak to się stało w innych krajach, przy zastosowaniu zewnętrznych systemów zapewniania jakości. Mowa będzie o konieczności wdrażania mierzalnych sposobów oceny pracowników, o wystarczającej puli pracowników o określonych kompetencjach oraz o znaczeniu języka angielskiego w rzeczywistym podnoszeniu efektywności przedsiębiorstw.

13.00 - 13.15
Przerwa kawowa

13.15 - 14.00
Nowe narzędzia oceny kompetencji językowych jako istotny element usprawnienia procesu rekrutacyjnego
Konrad Dejko, filolog, prawnik, tłumacz, egzaminator międzynarodowych egzaminów językowych, Pearson Central Europe

Trafna ewaluacja kompetencji językowych potencjalnych pracowników stanowi wyzwanie dla działów HR w każdej firmie. Wynik procesu rekrutacyjnego przekłada się wprost na produktywność i rentowność przedsiębiorstwa. Jakie zatem narzędzia stosować mając nieustannie świadomość wskaźnika zwrotu z inwestycji? Istnieją sprawdzone i nieustannie udoskonalane narzędzia ułatwiające ewaluację w kontekście szerokiej gamy stanowisk zawodowych, takie jak skale językowe, dzięki którym możliwe jest zbudowanie ustandaryzowanego i obiektywnego systemu oceny kompetencji językowych rekrutowanych kandydatów. W trakcie prezentacji zostaną przedstawione sposoby wykorzystania skal językowych do świadomego budowania rozwiązań systemowych, dzięki którym pracodawca będzie mógł określić umiejętności językowe niezbędne dla danego stanowiska oraz skupić się na celowanym rozwoju kompetencji kluczowych.

14.00 -14.45
Przerwa Lunchowa

14.45 -15.30
Międzynarodowe certyfikaty językowe - jak nie zgubić się w gąszczu egzaminów z języka angielskiego
Anna Kowalczyk, Deputy Sales Director, Pearson Central Europe

Dzięki zastosowaniu międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego pracodawca nabywa niezawodne narzędzia do rozpoznawania poziomu biegłości językowej kandydata do pracy i aktualnego pracownika. Uzyskuje również wiedzę i świadomość tego, co w praktyce biznesowej oznacza szczegółowo określony wynikami tych egzaminów, poziom zaawansowania językowego. Standardy egzaminacyjne są również doskonałą wykładnią tego, jak dopasować szkolenia językowe prowadzone w przedsiębiorstwie do oczekiwań i potrzeb pracowników i celów biznesowych, umożliwiając również właściwe zdefiniowanie językowych luk kompetencyjnych i procesu ich niwelowania. Efekt - wzrost rentowności przedsiębiorstwa, zwrotu z inwestycji i obniżenie kosztów HR. W trakcie prezentacji zostaną zaprezentowane wszystkie powyższe elementy.

15.30 - 15.45
Przerwa kawowa

15.45 - 16.30
Wspieranie efektywności pracowników
Elżbieta Gołąb, Dyrektor Personalna, Tesco Polska

• Czy naprawdę można zarządzać wynikami pracy innej osoby, skoro efekty pracy zależą od tak wielu wewnętrznych czynników osobistych?
  • Jak można wspierać pracowników, by osiągać coraz lepsze wyniki nie używając bodźców premiowych?
  • Pracownicy oczekują, że zostaną wyszkoleni - a wszyscy wiemy, że efekty uczenia można uzyskać bez konieczności inwestowania w drogie szkolenia.
  • Poznawanie odpowiedzialności za własny rozwój. Jak mierzyć kompetencje, które są trudno mierzalne? Menadżerom często sprawia trudność ocena takich umiejętności jak: współpraca, empatia czy zorientowanie na klienta. Jakie narzędzia stosować do pomiaru umiejętności?

Program i prowadzący

ZGŁOSZENIE

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Andrzej Butra
Kierownik Regionalny ds. Rozwoju, Pearson Central Europe