Akademia Lewiatana: Zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy

2014-05-09

Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na seminarium Zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy.
Praktyczne aspekty oraz korzyści finansowe płynące z zatrudnienia osób z niepełnosprawnością i osób z grup defaworyzowanych, które odbędzie się w Warszawie, 9 maja (piątek) 2014 roku w siedzibie Konfederacji Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3.
Kiedy pojawia się hasło „zatrudnienie osoby niepełnosprawnej" najczęściej pierwszą reakcją jest lęk przed nieznanym. Wielu pracodawców obawia się, że potrzeby niepełnosprawnego pracownika mogą powodować zbyt duże wyzwania organizacyjne, trudności, którym nie będzie w stanie sprostać. Czy rzeczywiscie niepełnosprawny pracownik to „ciężar" dla pracodawcy?

Biorąc udział w seminarium dowiedzą się Państwo:

· Jak przygotować się do zatrudniania osób z niepełnosprawnością w firmie

· Jak zoptymalizować koszt zatrudnienia poprzez korzystanie z ustawowych przywilejów

- dofinansowań do wynagrodzeń, szkoleń, utworzenia, przystosowania i wyposażenia miejsc pracy

· Jak wdrożyć nowoczesne modele zarządzania różnorodnością w miejscu pracy i współpracy

z pozarządowymi instytucjami rynku pracy

· Jak wykorzystać pozafinansowe korzyści płynące z zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Szkolenie prowadzone będzie przez trenerów z organizacji partnerskich Programu „Włącz się". To innowacyjny
program aktywizacji zawodowej osób wykluczonych, zapoczątkowany przez hiszpańską Fundację ‘la Caixa' i realizowany w Polsce od 2012 roku. Beneficjentami Programu zostało już ponad 1000 osób z czego przeszło 35% uzyskało zatrudnienie.

Celem Programu jest stworzenie platformy współpracy organizacji pozarządowych zajmujących się aktywizacją
zawodową osób wykluczonych z firmami, które mają aspiracje do bycia społecznie odpowiedzialnymi.
Akademia Lewiatana jest kierowana do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan, które na bieżąco opłacają składkę członkowską.

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja 2014 roku. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
Anna Kalicka-Motawa
Departament Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan