Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

Akademia Lewiatana: Własność intelektualna - niezbędny element strategii biznesowej

2014-06-09

 

Szanowni Państwo,

Konfederacja Lewiatan oraz Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Własność intelektualna - niezbędny element strategii biznesowej", organizowane w ramach Akademii Lewiatana. Szkolenie odbędzie się 9 czerwca br. w godz. 9.30-16.00 w Warszawie przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3.

Podczas szkolenia eksperci wyjaśnią między innymi dlaczego warto dbać o ochronę własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie, jakie instrumenty ochrony wykorzystać w budowaniu portfolio produktów a także jak uchronić się przed naruszaniem praw wyłącznych osób trzecich. Szkolenie poprowadzą doświadczeni rzecznicy patentowi i radcy prawni z kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, którzy przedstawią praktyczne podejście do ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w firmie.

Akademia Lewiatana jest kierowana do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan, które na bieżąco opłacają składkę członkowską.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 czerwca 2014. Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy. 

AGENDA

9.30 - 10.00
Rejestracja uczestników szkolenia

10.00 - 11.15
Zasady budowania efektywnej strategii ochrony praw własności intelektualnej w firmie

 • Cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony
 • Cele biznesowe a zakres ochrony (terytorialny, czasowy, przedmiotowy)
 • Cele biznesowe a koszty ochrony własności intelektualnej
 • Własność intelektualna a wyznaczanie celów rozwoju biznesu z wykorzystaniem badań patentowych
 • Ochrona własności intelektualnej jako instrument gry rynkowej - ochrona przed konkurencją, blokowanie konkurencji


11.15 - 11.30
Przerwa kawowa
 

11.30 - 13.30
Ochrona własności intelektualnej i przemysłowej w strategii rozwoju firmy. Co chronić i w jakim celu?

 • Znaki towarowe
 • Wzory przemysłowe
 • Wynalazki i wzory użytkowe
 • Prawa autorskie
 • Domeny internetowe

Prawa własności przemysłowej jako składnik majątku przedsiębiorstwa

 • Przedmiot obrotu
 • Przedmiot aportu
 • Przedmiot zastawu


13.30 -14.15
Lunch
 

14.15 -16.00
Pasywna, obronna czy aktywna? Jaką strategię ochrony własności przemysłowej wybrać?


Naruszenia praw własności intelektualnej
- studium przypadku

 • Prawa właściciela i roszczenia wobec naruszyciela


Jak nie naruszać praw wyłącznych osób trzecich
- praktyczne aspekty ochrony

 • Badania
 • Umowy
 • Monitoring
   

Podsumowanie i wnioski

 

PROWADZĄCY
 
 

 

Dorota Rzążewska
Krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny, arbiter ds. domen internetowych .pl i .eu, JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu własnością intelektualną w firmie a także posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych w sprawach naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej, zwalczania nieuczciwej konkurencji, zwalczania podróbek oraz kwestiach ochrony własności intelektualnej w Internecie, szczególnie w zakresie domen internetowych. Współautorka m.in. komentarza do ustawy prawo własności przemysłowej a także wielu innych prestiżowych publikacji. Już dwukrotnie, w latach 2013 r. oraz 2014 r., otrzymała nagrodę Client Choice, ustanowioną przez międzynarodowe serwisy internetowe Legal Office (ILO) oraz Lexology. Wszechstronna wiedza i 20-letnie doświadczenie zawodowe pozwalają jej swobodnie komentować najnowsze zmiany legislacyjne w obszarze ochrony własności intelektualnej i przemysłowej a także kompetentnie doradzać przedsiębiorcom, jak efektywnie zarządzać własnością intelektualną w firmie.
 

 

Marta Krzyśków-Szymkowicz
Rzecznik patentowy, pełnomocnik ds. znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych, JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie dla firm, wspierającym zarządzanie dużymi portfolio oznaczeń. Prowadzi postępowania sporne przed Urzędem Patentowym RP oraz postępowania dotyczące naruszeń praw wyłącznych. Bierze udział w badaniach zdolności rejestrowej znaków towarowych, a także zajmuje się zgłoszeniami znaków towarowych przed Urzędem Patentowym i Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej (OHIM). Z względu na wykształcenie w zakresie prawa rosyjskiego i handlu ze Wschodem bliskie jej są zagadnienia rynków wschodnich. Praktyka legislacyjna pozwala jej sprawnie analizować projekty aktów prawnych istotnych z punktu widzenia ochrony prawa własności intelektualnej. Opublikowała wiele tekstów poświęconych praktycznym aspektom wykorzystywania patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych i licencji w biznesie.
 

 

Alicja Kicińska-Fujawa
Krajowy i europejski rzecznik patentowy, JWP Rzecznicy Patentowi

Posiada wszechstronne doświadczenie szczególnie w obszarach ochrony własności przemysłowej, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa autorskiego. Specjalizuje się w uzyskiwaniu praw własności intelektualnej i przemysłowej dla przedsiębiorstw, zajmuje się również przeprowadzaniem procesów due diligence. Doradza przedsiębiorcom w zakresie efektywnego zarządzania własnością intelektualną. Przez kilkanaście lat była związana z branżą FMCG. Dzięki temu z powodzeniem łączy teoretyczną wiedzę z potrzebami przedsiębiorców i praktycznymi aspektami funkcjonowania biznesu.
 

 

Piotr Godlewski
Rzecznik patentowy, JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w przygotowywaniu krajowych i międzynarodowych (EP, PCT) zgłoszeń patentowych oraz walidacjach patentów europejskich z zakresu biotechnologii, chemii i farmacji. Przygotowuje również opinie w sprawach dotyczących patentów, przeprowadza badania patentowe i prowadzi szkolenia z zakresu własności intelektualnej. Interesuje się zagadnieniami dodatkowych praw ochronnych na farmaceutyki i środki ochrony roślin (SPC). Opublikował szereg artykułów związanych z ochroną własności intelektualnej w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej.
 

 

 

ZGŁOSZENIE ON-LINE

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
 
Anna Kalicka-Motawa
Departament Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan

e-mail: akalicka@konfederacjalewiatan.pl

Gabriela Małecka
JWP Rzecznicy Patentowi  
gabriela.malecka@jwp.pl