Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?

2014-06-11

Konfederacja Lewiatan i UPC

zapraszają na konferencję prasową:


Konkurencyjna Polska: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?
Rekomendacje

Prof. Jerzy Hausner wraz z zespołem ekspertów przygotował rekomendacje do opublikowanego w 2013 r. raportu „Konkurencyjna Polska: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?". Dotyczą one wszystkich ważnych z punktu widzenia przedsiębiorców i organizacji przedsiębiorców obszarów, m.in. procesu stanowienia prawa, warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, nowoczesnej administracji i zwiększania sprawności państwa, rynku pracy, innowacji i cyfryzacji oraz prorozwojowego wykorzystania środków europejskich. Bez istotnych zmian w tych obszarach nie będzie możliwe wyjście Polski z pułapki średniego wzrostu.
Autorzy rekomendacji proponują powołanie Krajowej Rady ds. Konkurencyjności Gospodarki, która kierowana byłaby przez premiera, a w jej skład wchodziliby przedstawiciele środowisk biznesowych, organizacji pracowniczych i konsumenckich oraz eksperci polscy i zagraniczni. Zadaniem Rady miałoby być wypracowanie i przyjęcie planu działania w celu podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki oraz monitorowanie jego realizacji.
Konfederacja Lewiatan i UPC wspierali zespół prof. Jerzego Hausnera w przygotowaniu raportu.

W konferencji prasowej udział wezmą:
• Prof. Jerzy Hausner - Ekonomista, członek Rady Polityki Pieniężnej
• Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji Lewiatan
• Andrzej Malinowski - Prezydent Pracodawców RP
• Jerzy Bartnik - Prezes Związku Rzemiosła Polskiego
• Maciej Grelowski - Przewodniczący Rady Głównej BCC

Zapraszamy 11 czerwca (środa) o godz. 9.00 do siedziby Konfederacji Lewiatan,
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3