Konferencja: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?

2014-06-11

Konfederacja Lewiatan i UPC

zapraszają na konferencję prasową:

Konkurencyjna Polska: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?
Rekomendacje

Prof. Jerzy Hausner wraz z zespołem ekspertów przygotował rekomendacje do opublikowanego w 2013 r. raportu „Konkurencyjna Polska: Jak awansować w światowej lidze gospodarczej?". Dotyczą one wszystkich ważnych z punktu widzenia przedsiębiorców i organizacji przedsiębiorców obszarów, m.in. procesu stanowienia prawa, warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, nowoczesnej administracji i zwiększania sprawności państwa, rynku pracy, innowacji i cyfryzacji oraz prorozwojowego wykorzystania środków europejskich. Bez istotnych zmian w tych obszarach nie będzie możliwe wyjście Polski z pułapki średniego wzrostu.
Autorzy rekomendacji proponują powołanie Krajowej Rady ds. Konkurencyjności Gospodarki, która kierowana byłaby przez premiera, a w jej skład wchodziliby przedstawiciele środowisk biznesowych, organizacji pracowniczych i konsumenckich oraz eksperci polscy i zagraniczni. Zadaniem Rady miałoby być wypracowanie i przyjęcie planu działania w celu podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki oraz monitorowanie jego realizacji.
Konfederacja Lewiatan i UPC wspierali zespół prof. Jerzego Hausnera w przygotowaniu raportu.

W konferencji prasowej udział wezmą:
• Prof. Jerzy Hausner - Ekonomista, członek Rady Polityki Pieniężnej
• Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji Lewiatan