Konferencja: Ozusowanie umów cywilnoprawnych

2014-06-16

OPZZ, FZZ, NSZZ „Solidarność", Związek Rzemiosła Polskiego i Konfederacja Lewiatan

zapraszają na konferencję prasową:

Ozusowanie umów cywilnoprawnych

Pracodawcy i związki zawodowe popierają rządową propozycję objęcia umów - zleceń wykonywanych w tym samym czasie, obowiązkową składką na ZUS. Jest to uzasadnione z punktu widzenia ubezpieczenia społecznego pracowników, uczciwej konkurencji oraz stabilności finansów publicznych. Tryb wprowadzenia zmian powinien umożliwić przedsiębiorstwom dostosowanie się do nowej sytuacji. Związki zawodowe i pracodawcy nie mogą dopuścić do tego, aby oskładkowanie umów - zleceń prowadziło do zmniejszenia zatrudnienia i wynagrodzeń netto. W czasie konferencji prasowej wspólnie wskażą, co trzeba zrobić, żeby planowane rozwiązania uwzględniały zarówno interesy przedsiębiorców, jak i pracowników.

W konferencji prasowej udział wezmą:
• Piotr Duda - Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność"
• Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji Lewiatan
• Jerzy Bartnik - Prezes Związku Rzemiosła Polskiego
• Jan Guz - Przewodniczący OPZZ
• Tadeusz Chwałka - Przewodniczący Prezydium Forum Związków Zawodowych

Zapraszamy 16 czerwca (poniedziałek) o godz. 11.00 do Centrum Prasowego PAP, ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa