Konferencja:Prognozy mikro, małych i średnich firm na 2014 i 2015 rok

2014-08-21

Konfederacja Lewiatan

zaprasza na konferencję prasową:

Prognozy mikro, małych i średnich firm na 2014 i 2015 rok

Polska gospodarka rośnie w tym roku w tempie 2-krotnie szybszym niż w 2013 r. bazując na spożyciu indywidualnym, inwestycjach (głównie przedsiębiorstw) oraz eksporcie netto.
Prawie 50 proc. PKB wytwarzają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. One też zatrudniają ok. 60 proc. osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw (a pracuje w nich 70 proc. pracujących w sektorze przedsiębiorstw). Inwestycje w ok. 50 proc. realizowane są właśnie przez MMŚP. Tylko w eksporcie uczestniczą w relatywnie mniejszym stopniu.

W czasie konferencji prasowej przedstawimy wyniki najnowszej, 12 edycji badania „Monitoring kondycji sektora MMŚP", przygotowanego przez Konfederację Lewiatan, a zrealizowanego na losowej próbie 1100 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przez CBOS od 6 maja - 18 lipca 2014 r.

- Jakie plany jeszcze na ten rok i 2015 mają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?
- Czy prognozują wzrost przychodów, czy będą zatrudniać i podnosić wynagrodzenia?
- Jakie mają plany inwestycyjne, czy wzrośnie ich zainteresowanie rynkami zagranicznymi?

W konferencji prasowej udział weźmie:

• Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek - główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, autorka badań
• Joanna Trepka i Paulina Ada Kalińska - właścicielki firmy Loft37
• Marek Kukuryka - były zarządzający firmą Laminex, przewodniczący Rady Związku Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa
• Jakub Benke, prezes zarządu Blue Jet Charters Sp z o.o.

Zapraszamy 21 sierpnia (czwartek) o godz. 10.30 do siedziby Konfederacji Lewiatan,
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3