Konferencja:Polityka klimatyczna 2030 - jak pogodzić jej realizację z interesem Polski?

2014-09-17

Konfederacja Lewiatan

zaprasza na konferencję prasową:

Polityka klimatyczna 2030 - jak pogodzić jej realizację z interesem Polski?

W październiku br. Rada Europejska przyjmie konkluzje określające ramy polityki klimatycznej UE do 2030 roku. Polityka ta będzie ogromnym wyzwaniem dla naszej gospodarki, przede wszystkim dla sektora wytwarzania energii.
Konfederacja Lewiatan uważa, że interes Polski wymaga konstruktywnej postawy rządu w negocjacjach ram polityki klimatycznej. Uważamy, że Polska powinna je zaakceptować, jednocześnie jasno określając warunki, na których jest w stanie taką zgodę wyrazić. W czasie konferencji przedstawimy kluczowe warunki, na jakich Polska mogłaby realizować politykę klimatyczną.

W konferencji prasowej udział weźmie:

• Daria Kulczycka - Dyrektorka Departamentu Energii i Zmian Klimatu Konfederacji Lewiatan
• Maciej Bukowski - Prezes Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych
• Rafał Nowakowski - Ekspert Departamentu Regulacji i Legislacji, PGNiG Termika