Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Okrągły Stół w Świętokrzyskim w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego

2014-09-29

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan wspólnie z Wojewodą Świętokrzyskim od kilku lat organizuje obrady Okrągłego Stołu. Do tej pory takie spotkania odbyły się w dwóch edycjach poświęconych tematyce Prawa Zamówień Publicznych, które zaowocowały zmianami legislacyjnymi.

Spotkania Okrągłego Stołu mają na celu pobudzenie dialogu społecznego w regionie oraz zintegrowanie środowiska wokół problemów dotyczących barier w rozwoju przedsiębiorczości w Świętokrzyskim.

Zgodnie z badaniami, jakie Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan przeprowadził, przedsiębiorcy w regionie świętokrzyskim oczekują przede wszystkim konkretnych działań wynikających z istniejących barier, z jakimi na co dzień się zmagają. Jedną z kluczowych barier w regionie, wskazaną podczas serii spotkań, w całym regionie jest brak planów zagospodarowania przestrzennego.

Odnosząc się zatem do wagi wskazanego przez przedsiębiorców problemu Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan 29 września b.r. organizuje spotkanie - Okrągły Stół, które będzie okazją do przedyskutowania i wypracowania wspólnej rekomendacji w powyższym obszarze, tak aby ograniczyć negatywne skutki tego problemu. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych, przedsiębiorców i organizacji przedsiębiorców.

Celem spotkania jest wykazanie korzyści z przygotowania lokalnych planów zagospodarowania jakie będą płynąć  zarówno dla przedsiębiorców  jak i samorządów lokalnych, ale przede wszystkim zmobilizowanie do tworzenia przyjaznych warunków do prowadzenia biznesu.