Podpisanie Karty Wskazań Efektywnego Partnerstwa Biznes-NGO

2014-09-11

11 września 2014, o godzinie 16:00 w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbędzie się uroczyste podpisanie Karty Wskazań Efektywnego Partnerstwa Biznes-NGO

W obecności kluczowych przedstawicieli świata biznesu i organizacji pozarządowych dojdzie do wyjątkowego wydarzenia w historii współpracy wrażliwego społecznie biznesu oraz organizacji pozarządowych na terenie naszego kraju.

Wielkie serce nie wystarczy. I czyste intencje też nie wystarczą. Bo liczy się wydajność oraz skuteczność. Wszyscy ci, którzy chcą naprawdę działać społecznie i zmieniać swoje otoczenie, powinni przestawić się na inne tory. Dlatego tak ważne jest żeby organizacje społeczne uczyły się od biznesu, a biznes robił poważne społeczne inwestycje.

„Pomagając ludziom, przyrodzie, otoczeniu podejmujemy konkretne zobowiązanie, że nasza pomoc będzie skuteczna i efektywna. Wielkie poświęcenie, wielkie środki, ciężka praca - wszystko to nie ma sensu, jeśli efekt jest mizerny" - tłumaczy Jorge Gimeno, Prezes Zarządu Fundacji Duende, która razem z Konfederacją Lewiatan organizuje uroczystość. - „Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do myślenia efektami naszego zaangażowania i do mierzenia tych efektów, co nie jest jeszcze takie powszechne w naszym kraju" - dodaje.