Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Samorządy przyszłości - cykl warsztatów o nowych technologiach ICT

2014-09-24

Co zrobić, by urzędy oraz instytucje im podległe, były bardziej nowoczesne  i bardziej przyjazne obywatelom? Jakie nowoczesne narzędzia informatyczne mogą w tym pomóc? Czy można jednocześnie sprawić, by gminy wprowadzały innowacyjne rozwiązania i ograniczały koszty funkcjonowania urzędu? Na te i wiele innych pytań chcemy odpowiedzieć podczas specjalnych warsztatów organizowanych przez Dolnośląskich Pracodawców wspólnie z firmą Microsoft.

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się w Wałbrzychu we wrześniu, w Hotelu Maria. Chcemy także zwiększyć wiedzę uczestników warsztatów na temat możliwości finansowania rozwiązań ICT w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020. Oznacza to, że instytucje takie jak np. publiczne szkoły, przedszkola, miejskie spółki, czy same urzędy miast i gmin nie muszą samodzielnie ponosić kosztów takich inwestycji.

O  samorządzie bliżej obywatela i przedsiębiorcy i zastosowaniu nowych technologii w administracji mówił będzie Marcin Kowalski, Wiceprezes Dolnośląskich Pracodawców, regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan. Business case omówią eksperci z firmy MADU i Microsoft.

Ciekawym tematem będzie też z pewnością kwestia jak zwiększyć efektywność świadczenia usług publicznych w gminach oraz dyskusja, a uczestnicy spotkania mogą liczyć także na konsultacje doradcze z ekspertami Microsoft. Dla uczestników warsztaty będą nieodpłatne!

Zapraszamy na warsztaty, 24 września w Hotelu Maria w Wałbrzychu, w godz. 10.00-16.00. W przerwie, około godz. 11.15 przewidziany jest briefing prasowy.

Patronem medialnym wydarzenia są: Panorama Wałbrzyska, walbrzych.naszemiasto.pl, 30 minutoraz Tygodnik Wałbrzyski i Nowe Wiadomości Wałbrzyskie