Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • Strona główna
  • Kalendarium
  • 2015
  • Konsultacje na temat przygotowania Polski do wdrażania celów na rzecz zrównoważonego rozwoju w tematyce dotyczącej energii i zmian klimatycznych
  • A
  • A
  • A

Konsultacje na temat przygotowania Polski do wdrażania celów na rzecz zrównoważonego rozwoju w tematyce dotyczącej energii i zmian klimatycznych

2015-02-24

Udział bierze Daria Kulczycka.

Konsultacje odbędą się w siedzibie UN Global Compact Polska mieszczącej się na ul. Emilii Plater 25/64 w Warszawie. Konsultacje mają na celu zaprezentowanie roboczej wersji badania potencjału Polski do wdrażania celów na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmującego 3 obszary tematyczne ubóstwo; rolnictwa, leśnictwa oraz rybołówstwa oraz energię i zmiany klimatyczne oraz zebranie opinii nt. raportu oraz możliwych modyfikacji. Rezultaty badania będą przekazane do przedstawicieli 52 członków ASEM w ramach przygotowań do Konferencji ONZ na temat agendy rozwojowej po 2015. Badanie jest koordynowane przez Prof. Andrzeja Kassenberga.

Konsultacje są organizowane w ramach międzynarodowego badania nt. celów na rzecz zrównoważonego rozwoju przez Asia-Europe Environment Forum - program zarządzany przez Asia-Europe Foundation (ASEF). ASEF jest organizacją międzyrządową stworzoną oraz finansowaną przez państwa członkowskie należące do Asia-Europe Meeting (ASEM).

Badanie jest odpowiedzią na ustalenia szczytu "Rio +20", który zakończył się przyjęciem dokumentu "Future We Want" (Przyszłość, jakiej chcemy), uznającym ubóstwo za najważniejsze wyzwanie, przed którym stoi dzisiaj ludzkość oraz najważniejszą przeszkodę na drodze do zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy Szczytu podkreślili prawo wszystkich obywateli Planety do żywności i znaczenie bezpieczeństwa żywnościowego, które osiągnąć można dzięki zrównoważonym systemom rolniczym oraz gospodarce ekologicznej.