Seminarium nt. realizacji zasady partnerstwa w systemie wdrażania funduszy europejskich, Opole

2015-02-12

Eksperci reprezentatywnych organizacji pracodawców i pracowników: Business Centre Club Związku Pracodawców, Forum Związków Zawodowych, Konfederacji Lewiatan, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Rzemiosła Polskiego przygotowali „Białą Księgę zasady partnerstwa", która zawiera zbiór postulatów i rekomendacji dotyczących zwiększenia udziału partnerów spoza administracji w systemie wdrażania Funduszy Europejskich w latach 2014-2020. Publikacja uwzględnia opinie i uwagi zebrane przez nas podczas spotkań konsultacyjnych z partnerami społecznymi na szczeblu regionalnym, zorganizowanych na początku 2014 r. we wszystkich regionach Polski.

Obecnie chcemy przedstawić w/w publikację, wypracowane przez nas postulaty, przedyskutować z Państwem konieczne zmiany w realizacji zasady partnerstwa i zaprezentować kilka narzędzi, które te zmiany pomogą wprowadzić. Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli partnerów spoza administracji oraz przedstawicieli administracji samorządu woj. opolskiego. Liczymy, że w nowej perspektywie finansowej UE otworzymy nowy rozdział dialogu.

Agenda

Seminarium odbędzie się 12 lutego 2015 r. ( początek godz. 11.00) w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, przy ul. Piastowskiej 14 - Ostrówek Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału do dnia 10 lutego br. Pani Ewie Bytniewskiej, Sekretarzowi Komitetu Koordynacyjnego (e.bytniewska@pracodawcyrp.p l, tel. 22 518 87 47).