Efektywne zarządzanie produkcją z wykorzystaniem systemów informatycznych, Poznań

2015-03-25

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan, zaprasza  w dniu 25 marca, w godz. od 9.00 - 16.00 na warsztaty

EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ Z WYKORZYSTANIEM SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH".

Warsztaty poprowadzą przedstawiciele  SMART Project Sp. j., firmy zrzeszonej w WZP Lewiatan.

Cel spotkania:

o   poznanie rozwiązań informatycznych, pozwalających na zwiększenie efektywności i obniżenie kosztów produkcji,

o   wizyta w hali produkcyjnej, w trakcie której uczestnicy będą mogli wymienić się wiedzą i praktycznymi doświadczeniami w zakresie usprawnień procesów produkcyjnych

·    sprawdzenia jak w praktyce funkcjonują systemy klasy MES (Manufacturing Execution System) na przykładzie symulacji biznesowej - uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przetestować system.

Tematyka:

o   czarne dziury w produkcji - czyli jak wyeliminować koszty wynikające z:

-  błędnych wskaźników produkcyjnych,

-  nierejestrowania strat zasobów,

-  nieprawidłowego planowania produkcji w systemie ERP,

o   pułapka jednostkowego kosztu produkcji - czyli jak prawidłowo kalkulować koszty, wykraczające poza standardowy system kalkulowania kosztów produkcji,

o   prawidłowe rejestrowanie czynników, wpływających na efektywność procesów np.: nieplanowane opóźnienia i oczekiwanie, przestoje, przyczyny zakłóceń, bufory materiałowe, czas przezbrajania i wytwarzania, etc.

o   walka z marnotrawstwem i wydobywanie ukrytego potencjału z procesów.

W załączeniu  agenda  warsztatu.

Miejsce spotkania zostanie wskazane w terminie późniejszym.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie zainteresowania udziałem w spotkaniu do 20 marca na adres: asystent@wzp.org.pl  lub  telefonicznie  61 657 60 51.