Spotkanie: Chroń innowacje! Ochrona wynalazków w kraju i na świecie

2015-03-17

17 marca 2015 r. o godz. 15.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu Rzecznicy Talentów edycja II.

Tym razem będziemy rozmawiać o wynalazkach i o patentach, tytuł spotkania pt. „Chroń innowacje! Ochrona wynalazków w kraju i na świecie".

Miejsce spotkania: Warszawa, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79, sala nr 300

Seminarium poprowadzi Piotr Godlewski, ekspert ds. własności przemysłowej, rzecznik patentowy.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się: Jakie rozwiązania techniczne podlegają ochronie? W jaki sposób można efektywnie chronić wynalazki? Co to jest patent? Czym są i do czego służą badania patentowe? Jaki jest przebieg procedury patentowej? Jak można czerpać zysk z wynalazku? Wykład zostanie poparty przykładami innowacyjnych rozwiązań chronionych patentami.

Program spotkania:

·         Definicja wynalazku

·         Wynalazek a wzór użytkowy, podobieństwa i różnice

·         Gdzie chronić wynalazki?

·         Procedury zgłoszeniowe w Polsce i na świecie

·         Na co zwrócić uwagę, by uzyskać patent?

·         Przykłady polskich i światowych wynalazków, studium przypadku

·         Badania patentowe, cenne źródło wiedzy dla naukowca

·         Podsumowanie, dyskusja

Serdecznie zapraszamy! Konfederacja Lewiatan objęła spotkanie patronatem.

Rejestracja poprzez stronę  Fundacji JWP: http://jwp-fundacja.pl/dzialalnosc/seminarium/chron_innowacje_ochrona_wynalazkow_w_kraju_i_na_swiecie.html