Konferencja: Jak wesprzeć innowacyjne firmy? Przedsiębiorcy proponują nową ulgę na badania i rozwój

2015-05-06

Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan

zaprasza na konferencję prasową:

Unia Europejska w celu poprawy innowacyjności gospodarek i zachowania możliwości konkurowania na rynku światowym z takimi krajami jak Stany Zjednoczenie, Japonia czy Korea Południowa przyjęła za cel do 2020 r. osiągnięcie poziomu 3 proc. PKB inwestycji w działalność o charakterze badawczo - rozwojowym. 2/3 z tych wydatków pochodzić ma od sektora prywatnego. Do rządów krajów członkowskich należy stworzenie zachęt dla biznesu do zwiększania wydatków na innowacje. Polska z poziomem wydatków 0,9 proc. PKB jest jednym z krajów UE najmniej inwestujących w działalność badawczo - rozwojową. Wysokość tych wydatków porównywalna jest jedynie z państwami najsłabiej rozwiniętymi - Bułgarią i Rumunią. Jednocześnie Polska jest jednym z dwóch krajów w UE, w których nie istnieją rozwiązania podatkowe promujące działalność badawczo - rozwojową.
Pilne stało się zatem wprowadzenie tzw. ulgi na B+R.

Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan po przeprowadzeniu szerokich konsultacji w gronie przedsiębiorców oraz po analizie projektów ulgi przygotowanych przez Prezydenta RP i Narodowe Centrum Badania i Rozwoju zaprezentuje rekomendacje dotyczące kształtu ulgi na badania i rozwój.

W konferencji prasowej udział wezmą:

• Małgorzata Boguszewska - Alma Consulting, Członkini Grupy CIT/PIT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan,
• Mariusz Żochowski - Deloitte, Członek Zespołu ds. opracowania rekomendacji ulgi na B+R Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan
• Rafał Iniewski - Wiceprzewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Zapraszamy 6 maja br. (środa) o godz. 10.30 do siedziby Konfederacji Lewiatan,