Kapitał na rozwój – nowe możliwości 2015, Toruń

2015-09-17

Szanowni Państwo,

Aby budować stabilną pozycję firmy na rynku, podnosić jej wartość trzeba wprowadzać innowacyjne technologie i poszerzać rynki zbytu, w kraju i zagranicą. W tym celu trzeba inwestować, a to wymaga znalezienia odpowiedniego źródła finansowania. Instytucje rynku kapitałowego oferują, w tym zakresie nowe możliwości, z których można skorzystać, a na pewno warto o nich wiedzieć.

Silna konkurencja na rynkach, dynamiczne otoczenie biznesowe stanowią wyzwanie dla przedsiębiorców do ciągłych zmian i dostosowywania firm do nowych warunków. Aby dynamicznie zwiększać wielkość produkcji, wprowadzać innowacyjne technologie, poszerzać rynki zbytu - trzeba inwestować, a to wymaga znalezienia odpowiedniego źródła finansowania.

Podczas konferencji, do udziału w której serdecznie zapraszamy, przedstawimy Państwu sposoby rozwiązania powyższego problemu.

Przygotowaliśmy dwa merytorycznie powiązane bloki tematyczne:

• poranny - przedstawimy dwa uzupełniające się instrumenty finansowe obejmujące: kredyt technologiczny na innowacyjne technologie, ułatwiony dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Podczas konferencji przedstawimy leasing jako wygodny i elastyczny sposób finansowania środków trwałych dostosowany do potrzeb MŚP.  Będą się mogli Państwo dowiedzieć w jaki sposób leasing pomaga w rozwoju biznesu. Firmom rozpoczynającym działalność zaproponujemy usługi funduszy Business Angel / Anioły Biznesu. W tej części konferencji zaplanowaliśmy również udział przedstawiciela zarządu znanej firmy lokalnej, który podzieli się doświadczeniami w wykorzystywaniu jednego z proponowanych wyżej instrumentów finansowych;
  • południowy - planujemy 3 interaktywne warsztaty, na których prowadzący szczegółowo omówią prezentowane w bloku porannym metody finansowania inwestycji. Warsztaty będą miały charakter praktyczny i zawierać będą prezentację wybranych regionalnych studium przypadków / case studies.

Prowadzący konferencję to wysokiej klasy eksperci-praktycy, z wieloletnim doświadczeniem. Konferencja dedykowana jest dużym, średnim, małym oraz micro firmom poszukującym różnych źródeł finansowania planowanych inwestycji.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Henryka Bochniarz

Prezydent
Konfederacja Lewiatan

Rejestracja, kawa powitalna

Otwarcie konferencji
Anna Karwowska, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Pracodawców Lewiatan

Historia sukcesu - beneficjent Kredytu technologicznego

Finansowanie bankowe - podstawowe źródło pozyskania kapitału na rozwój
Paweł Bizoń
, PKO Bank Polski

Kredyt technologiczny - Realizacja w POIG oraz kontynuacja w POIR
Marek Mystkowski, Bank Gospodarstwa Krajowego

Leasing jako kapitał na rozwój
Izabela Fotyga, Dyrektor ds. Segmentu Klientów MSP w PKO Leasing
Jacek Marczak
, Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Sprawozdawczości w PKO Leasing

Anioły Biznesu - kim są i kto może liczyć na wsparcie... nie tylko finansowe?
Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels przy Konfederacji Lewiatan

Przerwa kawowa

Warsztaty fakultatywne cz.1

warsztat 1

Kredyt technologiczny / finansowanie bankowe
Paweł Bizoń, PKO Bank Polski
Marek Mystkowski
, Bank Gospodarstwa Krajowego

• Rola banku kredytującego - ocena projektu i montaż finansowy
  • Efekty realizacji Kredytu technologicznego
  • Przykłady wykorzystania kredytu technologicznego przez małe i średnie przedsiębiorstwa
  • Poddziałanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR)
  • Współpraca z bankiem - niezbędnym elementem rozwoju przedsiębiorstw w celu osiągnięcia sukcesu

warsztat 2

Leasing jako kapitał na rozwój
Izabela Fotyga, Dyrektor ds. Segmentu Klientów MSP w PKO Leasing
Jacek Marczak
, Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Sprawozdawczości w PKO Leasing

• Jakie są korzyści podatkowe z leasingu (ile firma może zaoszczędzić dzięki leasingowi jako formie finansowania)
  • Jakie przedmioty mogą być przedmiotem leasingu

Warsztaty fakultatywne cz.2

warsztat 3

Anioły Biznesu - kim są i kto może liczyć na wsparcie... nie tylko finansowe?
Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels przy Konfederacji Lewiatan

• Jakie projekty mają szanse na pozyskanie finansowania od Anioła Biznesu
  • Kryteria oceny projektów przez Aniołów Biznesu
  • Jak przebiega proces inwestycyjny
  • Korzyści ze współpracy z Aniołem Biznesu

Lunch

Kapitał na rozwój
- nowe możliwości 2015

17 września 2015 | Toruń
Hotel Mercure, ul. J.I. Kraszewskiego 1/3

ZGŁOŚ SIĘ!

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa
tel. 48 (22) 55 99 938, faks 48 (22) 55 99 910
e-mail:  gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
www.konfederacjalewiatan.pl

Konferencja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka