Prawo Przedsiębiorcy: Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań

2016-10-06

Novismo wspólnie z Konfederacją Lewiatan
zapraszają na szkolenie w ramach cyklu Akademii Lewiatana

Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ)

6 października 2016 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partner:

Szanowni Państwo,

Innowacyjne przedsiębiorstwa pełnią kluczową rolę w napędzaniu gospodarki. Pragmatyczne podejście bazujące na Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) pomaga im stać się prawdziwie innowacyjną organizacją zdobywając przewagę konkurencyjną na rynku, a także pokonać szereg przeszkód, na które mogą się natknąć. Wiele firm na świecie wdrożyło TRIZ do kultury korporacyjnej. Metodologia ta może być skuteczqnie stosowana w rozwoju innowacyjnym firm  dużych, średnich, małych i start-up’ów.

Pragmatyczne innowacje bazujące na TRIZ pozwolą zrozumieć:

- Jakie są kluczowe wskaźniki możliwości innowacyjnych dla przedsiębiorstw?
- Co jest najważniejsze dla wprowadzenia innowacji na rynek?
- Jakie strategie innowacyjne powinny wybrać przedsiębiorstwa?
- Jak skutecznie tworzyć innowacyjne produkty i technologie?
- Jak zastrzec innowacje i zapobiec wykorzystywaniu własnych pomysłów przez konkurencję?

Seminarium  profesora Sergeja Ikovenko będzie praktyczną odpowiedzią na te i inne pytania związane z pragmatycznymi innowacjami z wykorzystaniem przykładów z różnych branż.

Na seminarium zapraszamy kadrę zarządzającą, dyrektorów odpowiadających za rozwój firmy, strategię oraz zajmujących się wdrażaniem innowacyjnych technologii.

Akademia Lewiatana jest szkoleniem kierowanym do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan, które na bieżąco opłacają składkę członkowską.

Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Przywitanie

Jak skutecznie wprowadzić pragmatyczne innowacje w przedsiębiorstwie? cz.I

• Jakie kroki są kluczowe dla wprowadzenia innowacji na rynek?
  • Jakie strategie innowacyjne powinny wybrać przedsiębiorstwa?
  • Opracowanie innowacyjnej strategii produktu.
  • Usprawnienie i rozwój nowych produktów i procesów.
  • Prognozowanie rozwoju produktu i technologii.
  • Obniżenie kosztów produkcji.
  • Projektowanie mające na uwadze efektywny recykling i ponowne wykorzystanie materiałów.
  • Ocena możliwości innowacyjnych przedsiębiorstwa.

Przerwa kawowa

Jak skutecznie wprowadzić pragmatyczne innowacje w przedsiębiorstwie? cz.II

• Podniesienie zdolności kluczowych technologii przedsiębiorstwa.
  • Weryfikacja i ocena technologii.
  • Poszukiwanie odpowiedniej technologii.
  • Odkrywanie przyczyn niepowodzeń i ich eliminacja.
  • Analiza portfolio innowacyjnego przedsiębiorstwa.
  • Tworzenie strategii dla własności intelektualnej.
  • Analityczny przegląd rynku.

Pytania i odpowiedzi. Dyskusja.

Omówienie możliwości zastosowań metodologii TRIZ – konsultacje indywidualne

Dr Sergei Ikovenko
Dyrektor i Główny Specjalista programów Innowacyjnego Zarządzania jest jednym z wiodących konsultantów i koordynatorów w projektach dotyczących innowacyjnych technologii i designu. Przeprowadził ponad 900 szkoleń dotyczących innowacyjności oraz TRIZ (Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) dla firm z listy Fortune 500 na całym świecie. Był głównym szkoleniowcem wprowadzającym programy treningowe w zakresie TRIZ dla korporacji, takich jak: Procter & Gamble (około 1500 przeszkolonych inżynierów podczas 3 letniego programu treningowego), Intel (500 osób), General Electric (2100 przeszkolonych naukowców) oraz wielu innych. Jest również instruktorem w Siemens Innovation Tool Academy, General Electric Global Research oraz TRIZ Innovation Initiative w Hyundai Motor Company.

Dr Ikovenko jest posiadaczem licencji Professional Engineer from the Commonwealth of Massachusetts, jest również adiunktem w Massachusetts Institute of Technology (Cambridge, USA) oraz profesorem honorowym Uniwersytetu Edynburskiego (Wielka Brytania)..

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan