Warsztat: Przygotowanie oferty na realizację zamówienia publicznego po nowelizacji PZP

2016-07-12

Konfederacja Lewiatan i kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
w ramach akcji „Zmieniamy zamówienia publiczne” zapraszają na kolejne warsztaty:

Przygotowanie oferty na realizację
zamówienia publicznego po nowelizacji PZP
– praktyczne wskazówki dla wykonawców

12 lipca 2016 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Jak ważny dla polskiej gospodarki jest rynek zamówień publicznych - wart już ponad 230 mld złotych - nie trzeba nikogo przekonywać. Dla sprawnego funkcjonowania tego rynku kluczowa jest jakość przepisów, na podstawie których zamówienia są udzielane, czyli przede wszystkim ustawa Prawo zamówień publicznych (PZP).

Jego ostatnia nowelizacja wprowadziła wiele zmian bardzo istotnych dla wykonawców. W czasie szkolenia przedstawimy praktyczne wskazówki związane z przygotowaniem oferty na realizację zamówienia publicznego. Poinformujemy też o innych zmianach w ustawie dotyczących m.in. zamówień w trybie in-house.

Szkolenie jest adresowane do wykonawców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w różnych sektorach gospodarki, w tym m.in. w sektorze budowlanym, IT, farmaceutycznym, medycznym, transportu i telekomunikacji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lipca 2016 r.
Liczba miejsc ograniczona
.

Szkolenie odpłatne. Szczegóły w formularzu rejestracyjnym.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

1. Aspekty istotne przed złożeniem oferty – składanie oferty krok po kroku

• analiza ogłoszenia i SIWZ w świetle zasady przejrzystości,
  • nowe obowiązki wykonawców w zakresie przedkładanej dokumentacji podmiotowej,
  • zagraniczne dokumenty podmiotowe,
  • sposoby spełniania warunków udziału w postępowaniu przez konsorcjum i pojedynczego wykonawcę, w tym korzystanie z potencjału podmiotów trzecich,
  • przesłanki wykluczenia z postępowania,
  • ustalenie wartości i innych parametrów oferty

2. Aspekty istotne po złożeniu oferty – kontrola działań zamawiającego

• uzasadnienie wyboru najkorzystniejszej oferty,
  • zastosowanie pozacenowych kryteriów oceny ofert,
  • weryfikacja podstaw do wykluczenia wykonawców konkurencyjnych,
  • zaskarżenie wyniku postępowania

3. Inne istotne zmiany w systemie zamówień publicznych

• zamówienia w trybie „in-house”,
  • zmiana umowy o zamówienie publiczne

4. Podsumowanie, sesja pytań i odpowiedzi

Michał Bagłaj
Michał specjalizuje się w doradztwie dotyczącym krajowego i unijnego prawa zamówień publicznych, w postępowaniach finansowanych ze środków pomocowych UE oraz krajowych. Doradza na rzecz wykonawców, w tym zagranicznych, jak i zamawiających (sektorowych i klasycznych). Jest autorem licznych opinii prawnych oraz projektów umów i dokumentacji przetargowej w skomplikowanych postępowaniach, w szczególności dotyczących inwestycji infrastrukturalnych i branży informatycznej. Ponadto doradza w sporach dotyczących realizacji umów o zamówienie publiczne, a także w postępowaniach dotyczących nałożenia korekt finansowych. Wspiera klientów w zakresie przygotowania i realizacji przedsięwzięć w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, począwszy od wyboru strategii udziału w postępowaniu, doradztwie na etapie ubiegania się o nawiązanie partnerstwa, aż po zawarcie i wykonywanie umowy. Brał udział w unikalnym projekcie związanym z wdrożeniem procedur zamówieniowych opartych na przepisach dyrektyw europejskich, realizowanym dla światowego lidera branży energetycznej. Posiada ponadto duże doświadczenie w świadczeniu zastępstwa procesowego przed KIO, a także w toku kontroli Prezesa UZP, w zakresie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Grażyna Mazurek
e-mail: gmazurek@konfederacjalewiatan.pl