Akademia Lewiatana: Lean management – metoda strategicznego zarządzania firmą

Compass&Partners wspólnie z Konfederacją Lewiatan
zapraszają na szkolenie w ramach cyklu Akademii Lewiatana

LEAN MANAGEMENT
Nowoczesna metoda zarządzania i angażowania ludzi w budowanie przewagi konkurencyjnej.

21 września 2016 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partner:

Szanowni Państwo,

sukces firmy w dużej mierze określa się zdolnością adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych i skutecznością implementacji własnej strategii. Najwięcej osiągają te organizacje, które są elastyczne, koncentrują się na wartości dla klienta i wyznaczają trendy dla rozwoju danego biznesu z prawidłowo wdrożoną strategią. Obecnie największym wyzwaniem jest jej realizacja i dostosowanie do dynamiki zmian w otoczeniu biznesowym.

Coraz większe uznanie zdobywa Lean Management jako narzędzie pomagające przedsiębiorcom w optymalizacji strategii, uporządkowaniu procesów i zwiększeniu efektywności firmy. To inaczej „szczupłe zarządzanie”, identyfikacja i eliminacja marnotrawstwa, czyli wszystkich czynności, które nie są tzw. wartością dodaną dla klienta. Strategia oparta o Lean, to zaangażowanie wszystkich pracowników firmy w budowanie przewagi konkurencyjnej organizacji, poprzez identyfikację i eliminację marnotrawstwa.

Lean Management koncentruje się na wdrożeniu i utrzymaniu nowych, udoskonalonych rozwiązań, a nie na tym, aby znaleźć osoby odpowiedzialne za niewystarczającą jakość czy błędy operacyjne. Co niezwykle ważne, jest to kultura pracy, którą można implementować niezależnie od branży. W tym celu odwołujemy się do prostych, fundamentalnych sposobów pracy z ludźmi i zmiany ich postaw.

W ramach Akademii Lewiatana chcemy zapoznać Państwa z metodami i korzyściami skutecznego zarządzania, opartymi na angażowaniu ludzi w odpowiedzialność za budowę przewagi konkurencyjnej.

Nasze spotkanie potrwa 4 godziny i zostanie oparte na 4 perspektywach funkcjonowania organizacji: finansach, procesach, rozwoju ludzi i klientach.

Szkolenie poprowadzi Pan Dawid Pyszniak z Compass@Partners.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

10.00 - 10.30
Rejestracja uczestników, kawa powitalna

10.30 - 11.00
Krótko o Lean Management

• Wprowadzenie do świata Lean Managmentt
  • Czym jest LM, jakie narzędzia i praktyki stosuje się w tym modelu zarządzania i co odróżnia LM i na czym polega skuteczność tego podejścia

11.00 - 11.45
Eliminacja marnotrawstwa jako narzędzia do osiągania większych zysków (finanse)

• Czym w kulturze Lean określa się marnotrawstwem? Jak je identyfikować i optymalizować.
  • Rodzaje marnotrawstwa i ich wpływ na osiąganie zysków w organizacji

11.45 - 12.30
Definicja „wartości dodanej” w praktyce (perspektywa klienta)

• Co dla Klienta stanowi „wartość dodaną”? Jak ją skutecznie identyfikować w praktyce i zwiększać.
  • Jak „wartość dodana” może wpływać na rozwój firmy oraz  wyznaczanie trendów dla rozwoju danego sektora

12.30 - 12.45
Przerwa kawowa, networking

12.45 - 13.30
Radykalna poprawa efektywności w procesach (procesy)

• Czym jest "czas przejścia" (L/T- lead time) i dlaczego wzór na jego wyliczanie połączony jest z perspektywą całego strumienia wartości w organizacji?
  • Jak może wpłynąć na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku?

13.30 - 14.15
Utrzymanie zmiany w kontekście zdolności przywódczych w XXI wieku (Leadership, rozwój ludzi)

• Rola lidera w prawidłowym funkcjonowaniu organizacji i utrzymania zmian. Rozwój pracowników i ich wpływ na pomyślność wdrożenia i realizacji strategii firm

14.15 - 14.45
Panel dyskusyjny i pytania

14.45 - 15.15
Poczęstunek

Dawid Pyszniak
CEO / MANAGING PARTNER Compass & Partners
Pasjonat doskonalenia, ekspert zarządzania zmianą, porywający trener i inspirujący coach. Politolog po Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie i wielbiciel literatury. Jest twórcą autorskiego podejścia do Lean Management jako racjonalnego zarządzania zasobami firmy i budowania koncepcji opartej na angażowaniu pracowników w budowanie przewagi konkurencyjnej. Trener top managementu w zakresie budowy strategii Lean i kaskadowania jej. Uważa, że tylko ciągłe doskonalenie jest gwarancją sukcesu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Grażyna Mazurek
Konfederacja Lewiatan