II Salon Mediacji Gospodarczej

2016-09-07

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie Salonu Mediacji Gospodarczej 7 września 2016r.  w SO w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100, sala 475.

Podczas tego spotkania będziemy chcieli zastanowić się nad tematyką interesu klienta w kontekście wykonywania zawodu pełnomocnika, w szczególności radcy prawnego, a także przyjrzymy się tematyce dotyczącej możliwości zastosowania mediacji w procesach związanych z szeroko pojmowanym rynkiem IT. Zagadnienia te przedstawi mediator p. Dorota Michniewicz.

Godz. 11.10 -11.35

Mec. Maciej Bobrowicz: Co to jest interes klienta?

bobrowiczMaciej Bobrowicz

Radca prawny, prezes Polskiego Stowarzyszenia Mediacji Gospodarczej, członek Komisji Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, CEDR (Centre for Effective Dispute Resolution) i European Mediation Networking Initiative (EMNI). Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w latach 2007-2013.

Kwalifikacje mediatora: Wirtschaftsmediator - Akademie fur Wirtschaftsmediation und Verhandlungsmanagement, Time Limited Mediation - Devon&Exeter Law Society.

Dyskusja i wolne wnioski.

Godz. 11:55-12.20

Dorota Michniewicz: Mediacja w IT. Czy jest możliwa?

michniewiczDorota Michniewicz

Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Nauk Humanistycznych Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku „Przywództwo i komunikacja społeczna". Jest praktykiem biznesu o ponad 20 letnim doświadczeniu eksperckim w zakresie prowadzenia procesów sprzedaży i negocjacji do wszystkich sektorów biznesu i gospodarki. Od 2015 r. mediatorka specjalizująca się w mediacjach gospodarczych, cywilnych, pracowniczych. Była uczestnikiem praktycznych szkoleń kwalifikacyjnych w zakresie procedury i zasad prowadzenia mediacji, komunikacji empatycznej w mediacji, warsztatu pracy mediatora oraz technik profesjonalnego rozwiązywania konfliktów. Kwalifikacje mediatora uzyskała w Fundacji Mediare: Dialog. Mediacja. Prawo oraz w Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Konfederacji Lewiatan. Posiada doświadczenie w prowadzeniu wykładów oraz szkoleń z zakresu mediacji, komunikacji interpersonalnej i społecznej, negocjacji biznesowych, budowania zespołów zadaniowych oraz nowych technologii.

Zgłoszenia uczestnictwa proszę przesyłać na adres mediacje@konfederacjalewiatan.pl , wpisując w temacie e-maila: Zgłoszenie na Salon Mediacji Gospodarczej.