Konferencja Banku Światowego i Narodowego Banku Polskiego

2017-01-16

16 stycznia br. odbędzie się wspólna konferencja Banku Światowego i Narodowego Banku Polskiego w związku z publikacją raportu pt. „Global Economic Prospects. Weak Investment in Uncertain Times".

»16 stycznia, w godz. 11.00-12.30, siedziba NBP

Raport będzie prezentować jego współautorka - Franziska Ohnosrge, ekonomistka Banku Światowego z Waszyngtonu. Po prezentacji raportu odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Slowing Investment, Sizeable Needs: Challenges", który poprowadzi Carlos Pinerua, nowo mianowany przedstawiciel BŚ w Polsce. W panelu udział weźmie Jakub Wojnarowski, zastępca Dyrektora Generalnego Konfederacji Lewiatan.

Bank Światowy co pół roku (w styczniu i czerwcu) publikuje raport na temat światowych perspektyw gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem rynków wschodzących i gospodarek rozwijających się. Styczniowa edycja raportu poświęcona jest w głównej mierze słabnącym inwestycjom i niepewności, wynikających m. in. z przesłanek politycznych.