Konferencja: Innowacje, finansowanie, nauka, rozwój, Rzeszów

2017-10-05

Szanowni Państwo,

Budowanie stabilnej pozycji firmy na rynku, podnoszenie jej wartości wymaga wprowadzenia innowacyjnych technologii,  usług oraz programów badawczo-rozwojowych. Silna konkurencja na rynkach, dynamiczne otoczenie biznesowe stanowią wyzwanie dla przedsiębiorców do ciągłych zmian i dostosowywania firm do nowych warunków. Nowoczesna gospodarka musi stawiać na innowacje,  badania i rozwój oraz podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw.  W tym celu trzeba inwestować, a to wymaga znalezienia odpowiednich programów i źródeł finansowania. Instytucje kapitałowe, fundacje oraz firmy z otoczenia biznesu oferują w tym zakresie nowe możliwości, z których można skorzystać, a na pewno warto o nich wiedzieć. W bieżącej perspektywie budżetowej  2014-2020 na wsparcie projektów na innowacyjne technologie, badania i rozwój (B+R)  przeznaczonych jest 15 mld euro.

Podczas czterogodzinnej konferencji do udziału w której, serdecznie Państwa zapraszamy, przedstawimy możliwości oraz sposoby rozwiązania powyższego problemu. Przygotowaliśmy dwa merytorycznie powiązane bloki tematyczne:

• poranny – przedstawimy trzy uzupełniające się instrumenty finansowe obejmujące:
    - wsparcie dla biznesu w ramach programów TEAM-TECH Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, których celem jest pomoc firmom w zatrudnianiu naukowców;
    - preferencyjne finansowanie bankowe dla sektora MŚP w ramach kredytu na innowacje technologiczne;
    - dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych – ulga podatkowa na B+R.
    W tej części konferencji zaplanowaliśmy panel oraz dyskusję z udziałem przedstawicieli firm lokalnych, którzy podzielą się doświadczeniami w wykorzystywaniu jednego z proponowanych wyżej instrumentów finansowych;
  • południowy – planujemy trzy interaktywne warsztaty, na których prowadzący szczegółowo omówią prezentowane w bloku porannym metody finansowania inwestycji, badań i możliwości rozwoju. Warsztaty będą miały charakter praktyczny i zawierać będą prezentację wybranych regionalnych studium przypadków/case studies.

Konferencja adresowana jest do firm innowacyjnych, w tym zarówno przedsiębiorstw, które już prowadzą działalność badawczo-rozwojową, oraz do firm, które w najbliższym czasie planują opracowanie nowych produktów i usług lub procesów technologicznych. Prowadzący konferencję to wysokiej klasy prelegenci, z wieloletnim doświadczeniem. Jest ona dedykowana dużym, małym oraz średnim firmom z Podkarpacia poszukującym różnych źródeł wsparcia finansowego dla planowanych inwestycji.

Zapraszamy!

Rejestracja, kawa powitalna

Otwarcie konferencji
Jeremi Mordasewicz, Konfederacja Lewiatan

Historia sukcesu – przedstawiciele firm lokalnych - panel

Nauka, biznes i innowacja – prezentacja programów TEAM-TECH
Adam Zieliński
, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Preferencyjne finansowanie małych i średnich firm
Adam Hirny, BGŻ BNP PARIBAS

Dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych
– ulga podatkowa na B+R

Bartosz Igielski, KPMG

Przerwa kawowa

Warsztaty

warsztat 1 TEAM – TECH jako szansa na zbudowanie i rozwój zespołu badawczego w firmie
Adam Zieliński,
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
  • po co zespół B+R w firmie?
  • prace nad produktem, technologią, procesem technologicznym
  • finansowanie zespołu B+R
  • jak przygotować się do złożenia wniosku?
  • kryteria złożenia wniosku

Warsztaty

warsztat 2

Preferencyjne finansowanie bankowe
Adam Hirny, BGŻ BNP PARIBAS

• Kredyt technologiczny: instrument umożliwiający finansowanie inwestycji technologicznej w ramach poddziałania 3.2.2 (Kredyt na innowacje technologiczne),
  • Rola banku kredytującego – ocena projektu i montaż finansowy
  • Przykłady wykorzystania kredytu technologicznego

warsztat 3 Dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych
– ulga podatkowa na B+R

Bartosz Igielski, KPMG
  • Istota ulgi B+R
  • Identyfikacja działalności B+R
  • Koszty kwalifikowane do ulgi B+R
  • Alokacja i wyodrębniona ewidencja kosztów B+R
  • Ulga B+R przykładowe projekty
  • Nasze podejście

Poczęstunek, networking

INNOWACJA FINANSOWANIE
NAUKA ROZWÓJ

– GŁOS BIZNESU 2017

Rzeszów, 5 października 2017
Grand Hotel Rzeszów, ul. ks. Feliksa Dymnickiego 1a

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa
tel. 48 (22) 55 99 940, faks 48 (22) 55 99 910
e-mail: gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
www.konfederacjalewiatan.pl

Jurgita Kraużlis
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
e-mail: jurgita.krauzlis@fnp.org.pl

Konferencja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR)