Innowacja, finansowanie, nauka, rozwój - głos biznesu, Szczecin

2017-11-15

Szanowni Państwo,

Budowanie stabilnej pozycji firmy na rynku, podnoszenie jej wartości wymaga wprowadzenia innowacyjnych technologii,  usług oraz programów badawczo-rozwojowych. Silna konkurencja na rynkach, dynamiczne otoczenie biznesowe stanowią wyzwanie dla przedsiębiorców do ciągłych zmian i dostosowywania firm do nowych warunków. Nowoczesna gospodarka musi stawiać na innowacje,  badania i rozwój oraz podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw.  W tym celu trzeba inwestować, a to wymaga znalezienia odpowiednich programów i źródeł finansowania. Instytucje kapitałowe, fundacje oraz firmy z otoczenia biznesu oferują w tym zakresie nowe możliwości, z których można skorzystać, a na pewno warto o nich wiedzieć. W bieżącej perspektywie budżetowej  2014-2020 na wsparcie projektów na innowacyjne technologie, badania i rozwój (B+R)  przeznaczonych jest 15 mld euro.

Podczas czterogodzinnej konferencji do udziału w której, serdecznie Państwa zapraszamy, przedstawimy możliwości oraz sposoby rozwiązania powyższego problemu. Przygotowaliśmy dwa merytorycznie powiązane bloki tematyczne:

• poranny - przedstawimy trzy uzupełniające się instrumenty finansowe obejmujące:
    - wsparcie dla biznesu w ramach programów TEAM-TECH Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, których celem jest pomoc firmom w zatrudnianiu naukowców;
    - preferencyjne finansowanie bankowe dla sektora MŚP w ramach kredytu na innowacje technologiczne.
    - dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych - ulga podatkowa na B+R.
    W tej części konferencji zaplanowaliśmy panel oraz dyskusję z udziałem przedstawicieli firm  lokalnych, którzy podzielą się doświadczeniami w wykorzystywaniu jednego z proponowanych wyżej instrumentów finansowych;
  • południowy - planujemy trzy interaktywne warsztaty, na których prowadzący szczegółowo omówią prezentowane w bloku porannym metody finansowania inwestycji, badań i możliwości rozwoju. Warsztaty będą miały charakter praktyczny i zawierać będą prezentację wybranych regionalnych studium przypadków/case studies.

Konferencja adresowana jest w szczególności do firm innowacyjnych, w tym zarówno przedsiębiorstw, które już prowadzą działalność badawczo-rozwojową, jak również firm, które w najbliższym czasie planują opracowanie nowych produktów lub procesów technologicznych. Prowadzący konferencję to wysokiej klasy prelegenci, z wieloletnim doświadczeniem.  Jest ona dedykowana dużym, małym oraz średnim firmom z woj. zachodnio-pomorskiego poszukującym różnych źródeł wsparcia finansowego dla planowanych inwestycji.

Zapraszamy!

Rejestracja, kawa powitalna

Otwarcie konferencji
Jeremi Mordasewicz, Konfederacja Lewiatan

Historia sukcesu - przedstawiciele firm lokalnych - panel

Nauka, biznes i innowacja - prezentacja programów TEAM-TECH
, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Preferencyjne finansowanie małych i średnich firm
Adam Hirny, BGŻ BNP PARIBAS

Dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych
- ulga podatkowa na B+R
Kiejstut Żagun, KPMG

Przerwa kawowa

Warsztaty

warsztat 1 TEAM - TECH jako szansa na zbudowanie i rozwój zespołu badawczego w firmie
, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
  • po co zespół B+R w firmie?
  • prace nad produktem, technologią, procesem technologicznym
  • finansowanie zespołu B+R
  • jak przygotować się do złożenia wniosku?
  • kryteria złożenia wniosku

Warsztaty

warsztat 2

Preferencyjne finansowanie bankowe
Adam Hirny, BGŻ BNP PARIBAS

• Kredyt technologiczny: instrument umożliwiający finansowanie inwestycji technologicznej w ramach poddziałania 3.2.2 (Kredyt na innowacje technologiczne),
  • Rola banku kredytującego - ocena projektu i montaż finansowy
  • Przykłady wykorzystania kredytu technologicznego

warsztat 3 Dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych
- ulga podatkowa na B+R
Kiejstut Żagun, KPMG
  • Istota ulgi B+R
  • Identyfikacja działalności B+R
  • Koszty kwalifikowane do ulgi B+R
  • Alokacja i wyodrębniona ewidencja kosztów B+R
  • Ulga B+R przykładowe projekty
  • Nasze podejście

Poczęstunek, networking

INNOWACJA FINANSOWANIE
NAUKA ROZWÓJ
- GŁOS BIZNESU 2016

Szczecin, 15 listopada 2017
Radisson Blu Hotel Szczecin, plac Rodła 10

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa
tel. 48 (22) 55 99 940, faks 48 (22) 55 99 910
e-mail: gmazurek@konfederacjalewiatan.pl
www.konfederacjalewiatan.pl

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
e-mail: jurgita.krauzlis@fnp.org.pl

Konferencja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR)