Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

VII edycja Giełdy Mocy - osoby z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy

2017-11-29

Już 29 listopada 2017 roku na PGE Narodowy odbędzie się VII edycja Giełdy Mocy - wydarzenia mającego na celu promowanie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy. Uczestnicy konferencji i warsztatów dowiedzą się m.in. na czym polega zatrudnienie wspomagane, usłyszą jak z powodzeniem wdraża go SUEZ Polska, SODEXO Polska i DEVELEY Polska, poznają wyjątkowych kandydatów do pracy oraz rolę trenera pracy. Konfederacja Lewiatan objęła wydarzenie patronatem.

Dlaczego z niepełnosprawnościami?

Niezależnie od napotykanych trudności i negatywnych stereotypów na ich temat, osoby z niepełnosprawnościami mogą być zmotywowanymi, rzetelnymi i lojalnymi pracownikami. Zależy nam na tym, by podnieść poziom aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami, który wg danych PFRON wynosi w Polsce jedynie 28%. Kandydaci do pracy w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi od początku biorą czynny udział we współorganizacji Giełdy Mocy - wystąpienie w roli gospodarza i przemawianie w swoim własnym imieniu daje im szansę na pokazanie, jak wielką mają moc i możliwości.

Dlaczego na otwartym rynku pracy?

Odpowiedź jest prosta - ponieważ nikt nie lubi być etykietowany.

Wyobraź sobie, że ktoś ogranicza Twoje marzenia i plany, narzucając z góry kilka miejsc, w których masz prawo pracować. Inne uznawane są za niedostępne, osiągalne jedynie dla osób uznanych za pełnosprawne.

Długoletnie doświadczenie pozwala dostrzec, że osoby z niepełnosprawnością doskonale odnajdują się na otwartym rynku pracy, przy włączeniu modelu zatrudnienia wspomaganego, czyli takiego, w którym uczestniczy trener pracy.

Kim jest trener pracy?

Trener pracy jest tytułowym człowiekiem do zadań (nie)zwyczajnych - doskonały rekruter, negocjator, doradca, mediator i szkoleniowiec, posiadający wiedzę z zakresu andragogiki i psychologii, świetnie orientujący się na rynku pracy specjalista od zatrudnienia wspomaganego. Jest również przedstawicielem zawodu, który obecnie nadal nie funkcjonuje w  świadomości społecznej. Ważne, by to zmienić! Ktoś, kto wspiera nie tylko osobę z niepełnosprawnością, ale również pracodawcę podczas całego okresu zatrudnienia powinien wyjść z roli wykonawcy "zawodu widmo". Dzięki zwiększeniu wiedzy na ten temat w środowisku biznesowym i instytucjonalnym pracodawcy zyskają realne narzędzie, wpływające na pojawienie się korzyści społecznych i ekonomicznych w ich firmach.

 

Wydarzenie: VII edycja Giełdy Mocy

Data: 29.11.2017, godz. 09:30 - 14:30

Miejsce: PGE Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1 w Warszawie

Prowadzący: Maciej Orłoś

  

Więcej o zatrudnieniu wspomaganym:

www.youtube.com/watch?v=YHWOofuE8eE, www.youtube.com/watch?v=vzd236vJ8U0  

Więcej o wydarzeniu: www.gieldamocy.otwartedrzwi.pl oraz www.facebook.com/gieldamocy/

  

Osoba do kontaktu: Paulina Sontowska, koordynator wydarzenia, tel. 513 133 011, p.sontowska@otwartedrzwi.pl


***

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, która działa dzięki ludziom i dla ludzi. Od początku swojej czyli od 1995 roku wsparło ponad 75 tys. osób: dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, doświadczające bezdomności, bezrobocia, biedy, borykające się z różnymi problemami: zdrowotnymi, rodzinnymi, społecznymi, mieszkaniowymi, materialnymi. Dla tych grup prowadzi 15 ośrodków, a w każdym z nich wypracowuje nowe standardy pomocy społecznej, w tym przede wszystkim pomocy wzajemnej.  Adresaci projektów stają się często partnerami w działaniach podejmowanych na rzecz środowiska społecznego. W praktyce oznacza to, że człowiek dzięki indywidualnemu podejściu odbudowuje swoją godność, poczucie własnej wartości, zdobywa niezależność materialną, satysfakcjonującą pracę, zmienia swoje życie.

Tagi