Akademia Lewiatana: Aspekty prawno-podatkowe różnych form prowadzenia działalności gospodarczej

2017-02-27

27 lutego 2017 r. Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Rada Podatkowa Konferencji Lewiatan wspólnie z kancelarią WOLF THEISS zapraszają na szkolenie:

Aspekty prawno-podatkowe różnych form prowadzenia działalności gospodarczej

27 lutego 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partnerzy:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na szkolenie poświęcone dostępnym formom prowadzenia działalności gospodarczej oraz sposobom ich opodatkowania. Przekażemy Państwu wiedzę, która pomoże w wyborze najkorzystniejszej formy prowadzenia biznesu.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA ON-LINE!

Rejestracja, kawa powitalna

• Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej
  • Jednoosobowa działalność gospodarcza
  • Spółka cywilna
  • Spółki osobowe (warunki zakładania, opodatkowanie)

- spółka jawna
- spółka partnerska
- spółka komandytowa
- spółka komandytowo-akcyjna

Przerwa

• Spółki kapitałowe (warunki zakładania, opodatkowanie)
    - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
    - spółka akcyjna
  • Członek zarządu w spółce, kontrakt menedżerski / uchwała / prowadzenie spraw spółki bez wynagrodzenia / świadczenie usług doradczych na rzecz spółki przez członka zarządu
  • Oddział
  • Przedstawicielstwo
Poczęstunek

PROWADZĄCY

Bartłomiej Sikora
adwokat, doradca podatkowy, współodpowiedzialny za praktykę podatkową i członek praktyki rozwiązywania sporów w kancelarii Wolf Theiss w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym krajowych i zagranicznych zagadnień podatkowych i rachunkowych wynikających z różnorodności transakcji handlowych. Jego działalność w zakresie prawa procesowego obejmuje reprezentowanie podatników w kwestii podatku VAT i podatku od osób prawnych (CIT), w sporach dotyczących podatku od czynności cywilnoprawnych i innych roszczeń podatkowych. Ukończył  studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentem Centrum Studiów Amerykańskich, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego. Jest adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Anna Sękowska
senior associate oraz członek praktyki podatkowej kancelarii Wolf Theiss w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym krajowych i międzynarodowych zagadnień podatkowych oraz rachunkowych wynikających z różnorodności transakcji handlowych, w tym związanych z międzynarodowym planowaniem podatkowym. W swojej praktyce prowadziła szereg postępowań w zakresie podatku VAT, CIT oraz PCC zarówno przed organami podatkowymi jak i sądami administracyjnymi obu instancji. Współpracując z działem M&A, doradzała w aspektach podatkowych i rachunkowych w licznych transakcjach nabycia akcji, udziałów (share deal) i przedsiębiorstw (asset deal), zapewniając klientom bezpieczną i optymalną podatkowo strukturę tych transakcji. Jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego i prawa spółek na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Oprócz posiadania uprawnień i doświadczenia w zawodzie doradcy podatkowego, ma wiele lat doświadczeń jako certyfikowany księgowy, w tym także pełniąc funkcję głównego księgowego.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Deres
Konfederacja Lewiatan