Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • A
 • A
 • A

Akademia Lewiatana: Aspekty prawno-podatkowe różnych form prowadzenia działalności gospodarczej

2017-02-27

27 lutego 2017 r. Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Rada Podatkowa Konferencji Lewiatan wspólnie z kancelarią WOLF THEISS zapraszają na szkolenie:

       
Aspekty prawno-podatkowe różnych form prowadzenia działalności gospodarczej

27 lutego 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partnerzy:

 

 

  Szanowni Państwo,

Zapraszamy na szkolenie poświęcone dostępnym formom prowadzenia działalności gospodarczej oraz sposobom ich opodatkowania. Przekażemy Państwu wiedzę, która pomoże w wyborze najkorzystniejszej formy prowadzenia biznesu.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA ON-LINE!
 

 
PROGRAM
 
 

10:00-10:30
Rejestracja, kawa powitalna

10:30 -12:00

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej
 • Jednoosobowa działalność gospodarcza
 • Spółka cywilna
 • Spółki osobowe (warunki zakładania, opodatkowanie)

- spółka jawna
- spółka partnerska
- spółka komandytowa
- spółka komandytowo-akcyjna

12:00 - 12:20
Przerwa

12:20 - 13:30

 • Spółki kapitałowe (warunki zakładania, opodatkowanie)
  - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  - spółka akcyjna
 • Członek zarządu w spółce, kontrakt menedżerski / uchwała / prowadzenie spraw spółki bez wynagrodzenia / świadczenie usług doradczych na rzecz spółki przez członka zarządu
 • Oddział
 • Przedstawicielstwo
13:30
Poczęstunek
 

PROWADZĄCY
 
 

Bartłomiej Sikora
adwokat, doradca podatkowy, współodpowiedzialny za praktykę podatkową i członek praktyki rozwiązywania sporów w kancelarii Wolf Theiss w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym krajowych i zagranicznych zagadnień podatkowych i rachunkowych wynikających z różnorodności transakcji handlowych. Jego działalność w zakresie prawa procesowego obejmuje reprezentowanie podatników w kwestii podatku VAT i podatku od osób prawnych (CIT), w sporach dotyczących podatku od czynności cywilnoprawnych i innych roszczeń podatkowych. Ukończył  studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentem Centrum Studiów Amerykańskich, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego. Jest adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

 

Anna Sękowska
senior associate oraz członek praktyki podatkowej kancelarii Wolf Theiss w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie dotyczącym krajowych i międzynarodowych zagadnień podatkowych oraz rachunkowych wynikających z różnorodności transakcji handlowych, w tym związanych z międzynarodowym planowaniem podatkowym. W swojej praktyce prowadziła szereg postępowań w zakresie podatku VAT, CIT oraz PCC zarówno przed organami podatkowymi jak i sądami administracyjnymi obu instancji. Współpracując z działem M&A, doradzała w aspektach podatkowych i rachunkowych w licznych transakcjach nabycia akcji, udziałów (share deal) i przedsiębiorstw (asset deal), zapewniając klientom bezpieczną i optymalną podatkowo strukturę tych transakcji. Jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu rachunkowości, prawa podatkowego i prawa spółek na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Oprócz posiadania uprawnień i doświadczenia w zawodzie doradcy podatkowego, ma wiele lat doświadczeń jako certyfikowany księgowy, w tym także pełniąc funkcję głównego księgowego.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Deres
Konfederacja Lewiatan
e-mail: aderes@konfederacjalewiatan.pl