Warsztat: Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwie - wybór czy konieczność

2017-02-23

Szanowni Państwo,

Narodowa Agencja Poszanowania Energii wspólnie z Konfederacją Lewiatan realizuje projekt, współfinansowany z środków unijnych, pod nazwa ‘SME Energy Checkup’. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy przy projekcie, którego celem jest zmniejszenie zużycia energii w małych i średnich przedsiębiorstwach w branży gastronomicznej, hotelach, obiektach handlowych i biurach. Nawiązanie kontaktu i współpraca z Państwem pozwoli nam zaoferować uczestnikom projektu usługi i produkty efektywne energetyczne i energooszczędne.

Celem projektu ‘SME Energy Checkup’ jest określenie poziomów oszczędności energii możliwych do osiągnięcia w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) w wymienionych branżach. Projekt ma za zadnie pomóc właścicielowi przedsiębiorstwa odpowiedzieć na pytanie, jakie działania może i powinien podjąć w swoim przedsiębiorstwie, aby obniżyć zużycie energii, a tym samym zmniejszyć koszty jego funkcjonowania.

Korzyści dla uczestników warsztatów:

• zapoznanie się z zasadą działania Kalkulatora
  • rejestracja w bazie dostawców, tak aby rozszerzyć swoja bazę klientów i w rezultacie promować swoją firmę nowym ogólnodostępnym, darmowym  kanałem.
  • networking z zaproszonymi firmami

Do uczestnictwa w warsztacie zapraszamy firmy z sektora MŚP, wszystkich dostawców, producentów sprzętu, usług oraz technologii efektywnych energetycznie i energooszczędnych.

Przewiduje się, że z Kalkulatora skorzysta w Polsce ponad  2 tyś. właścicieli firm MŚP.

10.00-10.30

Kawa powitalna, rejestracja uczestników

10.30-10.40

Otwarcie spotkania
Daria Kulczycka, Dyrektor, Departament Energii i Zmian Klimatu, Konfederacja Lewiatan

10.40-11.10

Projekt SME CheckUP i narzędzie SME TOOL

• adresaci projektu
  • konstrukcja narzędzia
  • potrzebne dane wejściowe
  • otrzymane wyniki
  • raport końcowy

11.10-12.00

Praktyczne wykorzystanie narzędzia SME TOOL

• logowanie do systemu
  • wprowadzanie danych wejściowych
  • analiza otrzymanych wyników
  • bazy danych konsultantów

12.00-12.15

Przerwa kawowa

12.15-12.30

Finansowanie w formie leasingu
Adam Hirny, BGŻ BNP Paribas

12.30-13.00

LEME – lista produktów energooszczędnych dostępnych na polskim rynku
Piotr Śnihur, ekspert, programy: PolSEFF, PolSEFF2

• Geneza powstania i struktura
  • Dostępność
  • Sposób wyszukiwania produktów znajdujących się na liście
  • Rejestracja nowych produktów do listy

13.00-13.30

Lunch

Małgorzata Popiolek

Absolwentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Od 1998 r. ekspert ds. efektywności energetycznej i energetyczki odnawialnej w Narodowej Agencji Poszanowania Energii SA i Fundacji Poszanowania Energii. Koordynator wielu projektów międzynarodowych z zakresu efektywności energetycznej. Trener i wykładowca na kursach zawodowych oraz studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej w zakresie użytkowania energii, nowoczesnych technologii wytwarzania energii, wdrażania Best Practice, transferu technologii know-how, innowacyjnych rozwiązań obszarze energii, zrównoważonego rozwoju, systemu auditingu i oceny charakterystyki energetycznej budynków. Audytor energetyczny z uprawieniami do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej budynków.

Adam Hirny

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Od 17 lat w sektorze bankowym. Manager ds. projektów unijnych. Twórca i promotor produktów bankowych wspierających firmy z sektora MŚP w zakresie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną oraz innowacyjność. Członek zespołu innowacji w Citibank Handlowy oraz Centrum Innowacji w BGZ BNP Paribas Bank Polska SA. Brał udział we wprowadzeniu na rynek programu PolSEFF z funduszy Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz programu Green Initiative z funduszy Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Piotr Śnihur

Absolwent wydziału Zarządzanie Biznesem na Felician Univesity w Stanach Zjednoczonych. Od 6 lat koordynator inwestycji poprawiających efektywność energetyczną w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach (MŚP) w Polsce. Brał udział we wprowadzeniu, po raz pierwszy w Polsce, finansowania z dotacją dla firm z sektora MŚP z funduszy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI); Programy: PolSEFF, PolSEFF2, oraz Green Initiative.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
W PRZEDSIĘBIORSTWIE