Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 • Strona główna
 • Kalendarium
 • 2017
 • Akademia Lewiatana: Restrukturyzacja pracodawców – od zwolnień grupowych do nowego zatrudnienia zwalnianych pracowników
 • A
 • A
 • A

Akademia Lewiatana: Restrukturyzacja pracodawców – od zwolnień grupowych do nowego zatrudnienia zwalnianych pracowników

2017-05-30


Restrukturyzacja pracodawców –
od zwolnień grupowych do nowego zatrudnienia zwalnianych pracowników

30 maja 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3


 

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na szkolenie poświęcone restrukturyzacji pracodawców. Restrukturyzacja, z którą wiąże się zmniejszenie stanu zatrudnienia, jest dla każdego pracodawcy wyzwaniem zarówno prawnym, organizacyjnym, jak również na poziomie relacji z pracownikami – tymi, którzy odchodzą i tymi, którzy zostają. Kompleksowe przygotowanie się do restrukturyzacji pozwala nie tylko na zmniejszenie ryzyka sporów przed sądami pracy, ale również jest ważne dla ustabilizowania biznesu przechodzącego zmianę i buduje wizerunek dobrego pracodawcy, troszczącego się o losy zwalnianych pracowników.

Celem szkolenia jest szerokie omówienie zagadnień związanych z restrukturyzacją i różnych jej aspektów. Swoje doświadczenia w tej kwestii przedstawią zarówno prawnicy z Kancelarii Gessel jak i doradcy Firmy Jobs First, zajmującej się skutecznym przywracaniem zwalnianych osób do zatrudnienia i osiągającej bardzo wysokie wskaźniki zatrudnienia w realizowanych programach outplacementowych.

Powyższe zapewnia, że w trakcie szkolenia przedstawione zostaną nie tylko kwestie formalno-prawne (regulaminy, konsultacje) ale również aspekty praktyczne i innowacyjne rozwiązania.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!


 

 

 

           

  09:30 - 10:00
Rejestracja, kawa powitalna

10:00 -11:00

 • Zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników (grupowe i indywidualne)
 • Zwolnienia grupowe (regulamin i konsultacje)

11:00 - 11:15
Przerwa kawowa

11:15 -12:15

 • Kryteria doboru pracowników
 • Odprawy
 • Program dobrowolnych odejść

12:15 - 12:30
Przerwa kawowa

12:30 - 14:00
Outplacement - nowe podejście, ukierunkowane na doprowadzenie do podjęcia nowego zatrudnienia przez pracowników objętych restrukturyzacją, czyli rezultat, nie zaś sam proces.

14:00
Poczęstunek 

 
 


 

 

Dorota Bryndal
Wspólnik, radca prawny w Kancelarii GESSEL. Posiada wieloletnie doświadczenie doradcze w zakresie efektywnych form zatrudniania i zarządzania personelem oraz racjonalizacji polityki kadrowej. Współpracowała z firmami krajowymi i międzynarodowymi, agencjami pracy tymczasowej, doradztwa personalnego, a także podmiotami świadczącymi tzw. usługi outsourcingu. Ma bogate doświadczenie
w zakresie współpracy z kadrą menedżerską wyższego w zakresie ustalania warunków zatrudnienia.
W Kancelarii GESSEL kieruje zespołem specjalizującym się w prawie pracy.

Anna Karaszewska
Prezes Zarządu w firmie Jobs First. Wcześniej CEO Ingeus, międzynarodowego lidera w przywracaniu osób pozostających bez pracy do nowego zatrudnienia. Ekspertka w obszarze zatrudnienia, posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe pracy w biznesie w zakresie restrukturyzacji, rozwoju kompetencji, rynku i polityki zatrudnienia. Pełniła funkcje menadżerskie w firmach międzynarodowych różnych branż oraz organizacjach biznesowych. Współtworzyła w Polsce partnerstwa publiczno-prywatne w zakresie skutecznych programów zatrudnienia. Członkini Rady Rynku Pracy, organu doradczego przy Ministrze Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu przy Konfederacji Lewiatan.

Adam Kraszewski
Radca prawny, managing associate w Kancelarii GESSEL. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa pracy (zarówno indywidualnego jak i zbiorowego). Doradza przy wdrażaniu efektywnych mechanizmów zatrudniania, konstruowania regulacji wewnętrznych, jak i rozwiązywania sporów. Jest autorem licznych publikacji z tej dziedziny. Współpracuje z Klientami, oferując im kompleksowe rozwiązania, wymagające często odejścia od utartych schematów i łączenia doświadczeń z różnych dziedzin prawa. Wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu przy Konfederacji Lewiatan.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Deres
Konfederacja Lewiatan
e-mail: aderes@konfederacjalewiatan.pl


 
Lewiatan        
Konfederacja Lewiatan    
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa
Tel. +48 22 55 99 900
Fax +48 22 55 99 910
www.konfederacjalewiatan.pl
lewiatan@konfederacjalewiatan.pl