Akademia Lewiatana: Rewolucja w ochronie danych osobowych - jak się przygotować do zmian?

2017-05-09

Rewolucja w ochronie danych osobowych - jak się przygotować do zmian?

9 maja 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na warsztaty podczas których omówione zostaną nadchodzące rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących danych osobowych, które planowane są na poziomie Unii Europejskiej, a które dotyczyć będą również Polski.
Zapoznanie się z założeniami nowego prawa pozwoli przedsiębiorcom lepiej przygotować się na nadchodzące zmiany i dzięki temu uniknąć planowanych, surowych sankcji za nieprzestrzeganie przepisów rozporządzenia.
Spotkanie pozwoli przyjrzeć się nowym przepisom z dwóch perspektyw - regulatora oraz długoletniego praktyka specjalizującego się w prawie ochrony danych osobowych.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Rejestracja, kawa powitalna

9:30 -11:00

Nadchodzące zmiany w ochronie danych osobowych  - Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO)

• RODO, a regulacje krajowe
  • Obowiązki administratora danych, a przetwarzającego na zlecenie
  • Nowe zasady pozyskiwania zgody i nowy kształt obowiązku informacyjnego
  • Nowe koncepcje: Domyślna ochrona danych i prywatność w fazie projektowania
  • Rozszerzone prawa osób, których dane dotyczą
  • Warunki powierzenia danych
  • Nowe podejście do standardów bezpieczeństwa
  • Zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych
  • Transfery danych
  • Sankcje

Przerwa kawowa

11:15 - 12:30

Planowane zmiany przepisów o ochronie danych osobowych na poziomie unijnym. Jak się do nich przygotować?

• stwórz plan działania i harmonogram jego realizacji;
  • stwórz / zweryfikuj strukturę organizacyjną ochrony danych w organizacji;
  • rola administratora bezpieczeństwa informacji w przygotowaniach do zmian;
  • zrób audyt systemów IT pod kątem nowych przepisów;
  • wdróż procedury ochrony danych w organizacji;
  • zweryfikuj obecny stan zgodności przetwarzania danych w organizacji;
  • zarządzaj ryzykiem związanym z ochroną danych;
  • monitoruj wprowadzone rozwiązania
Lunch

dr Joanna Tomaszewska
Radca prawny, Partner w Kancelarii SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy. Doktor nauk prawnych, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowe Studium Europejskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia prawnicze magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest cenionym i dedykowanym specjalistą z zakresu ochrony prywatności i danych osobowych, nowych technologii i komunikacji elektronicznej w Polsce, jak i w zakresie doradztwa z zagadnień przetwarzania danych w wymiarze paneuropejskim. Ma praktykę w prowadzeniu szeregu postępowań administracyjnych przed GIODO oraz monitoruje na bieżąco podejście organu do różnych aspektów przetwarzania danych osobowych. Doradza w wielu aspektach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, polskim oraz zagranicznym grupom kapitałowym. Ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu kompleksowych programów compliance z zakresu ochrony danych w grupie spółek, jak i audytów prawnych z ochrony danych osobowych pracowników, klientów, weryfikacji przepływu danych w grupie spółek, jak i wewnętrznych procedur i procesów ochrony danych. Prowadzi szereg szkoleń dedykowanych dla przedsiębiorców z zakresu ochrony danych osobowych, w tym funkcjonowania administratora bezpieczeństwa informacji. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje doradztwo na rzecz branży marketingowej, reklamowej, handlowej, nieruchomości, przemysłowej, spożywczej, rozrywkowej, FMCG, HR, farmaceutycznej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, informatycznej, papierowej, elektrycznej. Jest autorem wielu publikacji branżowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych, zwłaszcza z zakresu ochrony danych osobowych, mediów i reklamy. Częsty prelegent na konferencjach poświęconych tematyce ochrony danych osobowych.

Anna Turek
Adwokat, Associate w Kancelarii SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Szkoły Prawa Włoskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień mec. Anna Turek wspiera praktykę ochrony danych osobowych kancelarii SSW. W szczególności zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi legalności przetwarzania danych oraz transferu danych do państw trzecich, jak również bierze udział w audytach z zakresu ochrony danych osobowych.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Deres
Konfederacja Lewiatan