Konferencja: SAMORZĄD – BIZNES – ROZWÓJ

2017-05-19

STAROSTA GRÓJECKI
I ZWIĄZEK PRACODAWCÓW WARSZAWY I MAZOWSZA

zapraszają do udziału w konferencji

SAMORZĄD - BIZNES - ROZWÓJ

19.05.2017 godz. 10.30, sala widowiskowa LO im. Piotra Skargi, ul. Poświętne 12
__________________________________________________

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym świecie nikogo nie trzeba już przekonywać, że poziom innowacyjności
i przedsiębiorczości ma zasadniczy wpływ na rozwój lokalny, a
współpraca administracji publicznej
z interesariuszami kluczowe znaczenie dla rozwoju lokalnych gospodarek. Wiele przykładów potwierdza tezę, że sukces ekonomiczny zależy od wspólnych wysiłków, wizji i synergii działań podejmowanych przez przedstawicieli sektora publicznego, podmiotów gospodarczych oraz społeczności lokalnej.

W obliczu ograniczonych zasobów finansowych i ludzkich, samorządy w większym stopniu niż dotychczas powinny wykazać się mądrym planowaniem strategicznym oraz umiejętnością wykorzystana synergii prowadzonych działań oraz budowania koalicji mobilizujących lokalny biznes
i lokalną społeczność w imię realizacji wspólnych celów.

Oczywiście nie istnieje jeden, właściwy dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego model tej współpracy. Na partnerach, działających na danym terenie ciąży obowiązek wypracowania własnych, autorskich rozwiązań, dostosowanych do specyfiki danej jednostki terytorialnej.

Konferencja, na którą Państwa zapraszamy, będzie okazją do dyskusji na temat możliwych rozwiązań, metod i obszarów kooperacji pomiędzy władzami samorządowymi, biznesem i przedstawicielami lokalnej społeczności na terenie powiatu grójeckiego. Mamy nadzieję, że stanie się ona inspiracją również dla innych samorządów, podejmujących wyzwania związane z partnerskim zarządzaniem rozwojem.

Serdecznie zapraszamy,

Jacek Całus
Prezes Związku Pracodawców
Warszawy i Mazowsza

Marek Ścisłowski
Starosta Grójecki

__________________________________________________

sponsor platynowy konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia
17 maja 2017 przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza: zpwim@zpwim.pl

PROGRAM KONFERENCJI

10.30 - 10.45

Otwarcie konferencji
Marek Ścisłowski - Starosta Grójecki
Jacek Całus - prezes Zarządu Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza

10.45 - 11.00

Wystąpienia Gościa Honorowego Pana Zdzisława Sipiery - Wojewody Mazowieckiego

11.00 - 11.15

Współpraca samorządu i biznesu na terenie powiatu grójeckiego - główne obszary i potrzeby w zakresie kooperacji  z perspektywy władz samorządowych
Dariusz Piątkowski - Wicestarosta Powiatu Grójeckiego

11.15 -  11.30

11.30 - 11.50

11.50 - 12.10

Wystąpienie programowe Jacka Całusa - Prezesa Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza
Oficjalna inauguracja działalności przedstawicielstwa organizacji na terenie Grójca. Wręczenie certyfikatów członkowskich.

Wpływ jakości współpracy administracji i biznesu na wzrost gospodarczy w skali globalnej i lokalnej
Lech Pilawski - Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan

Modele współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego
a Lokalnymi Radami Gospodarczymi

dr hab. Anita Frankowiak - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, ekspert ZPWiM

12.10 - 12.30

Marketing miejsc - współpraca w trójkącie efektywności: administracja, biznes, uczelnie
Grzegorz Kiszluk - Redaktor Naczelny Miesięcznika Brief

12.30 - 12.50

12.50 - 13.10

13.10 - 14.00

14.00 Lunch

Współpraca samorządu i biznesu - na przykładzie powołania i oferty Mazowieckiej Agencji Energetycznej
Bartosz Dubiński - Prezes Mazowieckiej Agencji Energetycznej sp. z o.o

Przerwa kawowa

Priorytetowe obszary współpracy pomiędzy biznesem a administracją
w powiecie grójeckim.
Panel dyskusyjny z udziałem praktyków samorządu i biznesu z udziałem publiczności. Moderator: dr hab. Anita Frankowiak

Dariusz Piątkowski - wicestarosta grójecki
Piotr Czerwonka - przedsiębiorca, właściciel firmy CzeBruk, doktorant PAN
Dariusz Orlik - przedsiębiorca, właściciel firmy PHU Orzeł
Jarosław Ronek - przedsiębiorca, właściciel firmy Led-TOP
Przedstawiciele lokalnych instytucji rynku pracy, organizacji otoczenia biznesu oraz administracji skarbowej [tbc].