Zespół RDS ds. SOR

2017-05-18

» W posiedzeniu udział biorą:

• dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan
  • Marzena Chmielewska, dyrektor departamentu funduszy europejskich Konfederacji Lewiatan

» Proponowany porządek obrad:

1. Monitorowanie procesu i rezultatów realizacji SOR w ramach współpracy Rady Dialogu Społecznego z Ministerstwem Rozwoju. Dyskusja z udziałem Przedstawicieli Departamentu Zarządzania Projektami w Ministerstwie Rozwoju.
2. Dyskusja na temat projektów strategicznych SOR wyszczególnionych w pierwszej kolejności, które najczęściej powtarzały się w propozycjach zgłoszonych przez parterów społecznych:
➢ Rozwój systemu oceny wpływu regulacji oraz partycypacji społecznej w procesie stanowienia prawa (prawo w służbie obywatelom i gospodarce)
➢ Nowa polityka przemysłowa (Reindustrializacja)
➢ Konsolidacja i wzmocnienie systemu zarządzania rozwojem
3. Sprawy różne.