Akademia Lewiatana: Cyberbezpieczeństwo w infrastrukturze

6 czerwca 2017 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Szanowni Państwo,

W świetle obecnych zagrożeń, ataków hakerów na firmy, instytucje publiczne, firma Siemens chce zaprezentować uczestnikom Akademii Lewiatana unikalne rozwiązania w zakresie systemów zarządzania, w tym zarządzania kryzysowego i pokazać, że przed cyberatakami można się zabezpieczyć, stosując rozwiązania, które umożliwiają ścisłą kontrolę dostępu do systemów informatycznych oraz tworzenie bezpiecznych kopii zapasowych danych krytycznych. Specjaliści z firmy Siemens powiedzą również o najnowszych trendach w obszarze bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, które bezpośrednio zagrażają ciągłości biznesowej firm.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Rejestracja, kawa powitalna

Powitanie uczestników – wprowadzenie do konferencji

Ewa Mikos

10:40 - 11:10
Systemy bezpieczeństwa pożarowego jako istotny element
Zapewnienia ciągłości działania firmy
Robert  Szustakiewicz

11:10 - 11:40
Ochrona obwodowa - ponieważ same mury nie wystarczą
Waldemar Więckowski

11:40 - 12:00
Przerwa kawowa

12:00 - 12:30
Defense in depth: Cyberbezpieczeństwo dla sieci procesowej
Mateusz Palowski

12:30 - 13:00
Świadomość ataku cybernetycznego i systemy zabezpieczenia infrastruktury przemysłowej
Tomasz Górski

Poczęstunek

Tomasz Górski
Inżynier w zakresie inżynierii sieci komputerowych i teleinformatycznych, obecnie kierownik produktu w firmie Siemens Sp. z o.o., specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących integracji systemów budynkowych i bezpieczeństwa.

Ewa Mikos Romanowicz
Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Siemens Sp. z o.o., absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz uniwersytetu Freie Universitaet w Berlinie; ukończyła podyplomowe studia europejskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rozpoczęła pracę w Siemens Sp. z o.o. w 2001 roku pracując w dziale Rozwoju Strategii , biurze zarządu oraz uczestnicząc w międzynarodowym projekcie strategicznym realizowanym w centrali koncernu w Monachium. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. Rozwoju Biznesu . Jest odpowiedzialna za budowanie relacji oraz aktywną współpracę z samorządami oraz uczelniami wyższymi. Reprezentuje firmę Siemens Sp. z o.o. w organizacjach oraz gremiach branżowych: w Konfederacji Lewiatan, Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej oraz jako wiceprzewodnicząca Grupy ds. zasobów ludzkich i kompetencji dla Przemysłu 4.0 w ramach inicjatywy Ministerstwa Rozwoju. Jej zawodowe zainteresowania wiążą się z tematyką europejską głównie w aspekcie kształtowania polityki regionalnej, ,jej wpływu na rozwój gospodarczy. Angażuje się aktywnie w promowanie nowoczesnego kształcenia w kierunkach technicznych oraz w działania pro innowacyjne, w tym między innymi związane ze start-up-ami.

Mateusz Palowski
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W Siemensie od 2011 jako doradcza technicznym z zakresu sieci przemysłowych. Na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem problemów jak i implementacją nowych rozwiązań LAN i WLAN w zakładach produkcyjnych na terenie całej Polski.

Robert Szustakiewicz
Mgr Robert Szustakiewicz, absolwent Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Przebieg pracy zawodowej: w branży ochrony i zabezpieczeń elektronicznych od 1993 r, pracując na stanowiskach wykonawczych, specjalistycznych, projektowych oraz jako zarządzający działami technicznymi i realizacji. Od 2005r. w Siemens sp. z o.o., branża Building Technologies. Obecnie na stanowisku kierownika sekcji wsparcia technicznego i uruchomień, w dziale rozwiązań systemów bezpieczeństwa i ochrony p.poż. Dorobek zawodowy: liczne realizacje projektów w zakresie systemów bezpieczeństwa obiektowego i ochrony przeciwpożarowej oraz integracji systemów. M.in. w obiektach przemysłowych, energetycznych, biurowcach, centrach handlowych, obiektach użyteczności publicznej. Specjalizacja: systemy ochrony przeciwpożarowej oraz systemy integrujące. Przygotowanie dydaktyczne: wykładowca na kursach Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz IBP Nodex.

Waldemar Więckowski
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki w Budapeszcie. Kier. Portfolio Produktów w Siemens Sp. z o.o., Building Technologies. Doradca Zarządu Polskiej Izby Systemów Alarmowych oraz twórca programów dydaktycznych OS PISA. W latach 1993 – 2016 członek Kolegium Redakcyjnego i autor licznych artykułów w czasopiśmie „Systemy Alarmowe". Od 2017 r. członek Kolegium Redakcyjnego SEC&AS. Pracuje społecznie w KT nr 52 ds. Systemów Alarmowych w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Specjalizuje się w zakresie systemów dozoru wizyjnego, kontroli dostępu i ochrony obwodowej.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Anna Deres
Konfederacja Lewiatan