EFNI 2017: Świat na nowo

2017-09-27

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Co roku na świecie pojawiają się setki nowych idei mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Tylko niektóre z nich prowadzą do sukcesu. Właśnie o nich rozmawiamy w Sopocie.

NAJWAŻNIEJSZE WYZWANIA

Rola Europy, która jeszcze do niedawna budziła respekt jako światowy lider polityczny i gospodarczy, dziś się marginalizuje. Stary Kontynent boryka się z problemami demograficznymi, niskim tempem wzrostu gospodarczego, trudnościami z ustaleniem długoterminowej wizji rozwoju. Europejczycy tracą wiarę w pomyślną przyszłość UE i sens integracji. Tracimy nasz autorytet i podziw reszty świata, zrodzony z sukcesu bezprecedensowego eksperymentu polityczno-ekonomicznego, którym jest Unia Europejska.

WYMYŚLMY UNIĘ NA NOWO

Jedyny sposób na odwrócenie tego trendu to ?wymyślenie? Europy na nowo. Musimy zdecydować, jaką rolę chcemy pełnić w nowym globalnym porządku, zdefiniować nasze interesy i obowiązki, zrównoważyć aspiracje i realne możliwości. Musimy przewidzieć problemy przyszłości, a nie jedynie doraźnie reagować na obecną sytuację.

DONOŚNY GŁOS BIZNESU

Co roku na polskie Wybrzeże zapraszamy przedsiębiorców, menedżerów i ekonomistów z Europy i innych kontynentów, by wspólnie z najwybitniejszymi przedstawicielami nauki, kultury, polityki i organizacji pozarządowych szukać pomysłów na rozwiązanie gospodarczych, politycznych i cywilizacyjnych problemów Europy. Tylko dzięki takiemu szerokiemu spojrzeniu możliwe jest zrozumienie wyzwań, przed jakimi stoją europejscy przedsiębiorcy.

Więcej informacji: www.efni.pl